Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugat dühösen a kutyám,...

Miért ugat dühösen a kutyám, ha valaki hozzám szól? (Főleg ha férfi)

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni, hogy ez pozitív értelemben vett védelem, vagy birtoklás. Érdekes mód, ha másik kutyással kezdek beszélgetni, akkor nem ugat, de ha kutya nélkül közelítenek azt nem szereti. (Nő vagyok)
márc. 6. 18:10
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Akkor lehetne a "védelemről" pozitív értelemben beszélni, he erre te utasítanád, tehát ezt azonnal kizárhatjuk.

A védelem a vezér feladata, tehát ha szükségét érzi a védelemnek, alkalmatlannak lát falkavezérnek.

A jó hír, hogy innentől viszont csökken a jelentősége, hogy ez most bizonytalanságból van, vagy védelemből (ami dominanciából ered!) , vagy féltékenységből, vagy birtoklásból...

Mivel tulajdonképpen mind visszavezethető a tekintély problémájához.


Minden esetre tiltsd következetesen, és olyan intenzitással, hogy 2-3 alkalom után látványos változást tapasztalj. Meg kell értetni vele, hogy rohadtul nem ő dönti el, mikor van szükséged az ő "védelmére".

márc. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Te nem ugyan az vagy, aki a múlt héten kiírta, hogy a szomszéd kutyának mindig feláll rá a pöcörője? Illetve, hogy merevedik neki mikor játszani próbál vele, és ez mit jelent?
márc. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
7%
Ha túl közel jön hozzám idegen, esetleg hozzám is szól, az én kutyám is ezt csinálja (Cane corso, kan, fekete, Balu a neve).
márc. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
Férfiakra reaktív. Van ilyen, de lehet rajta dolgozni, szocializálni. Neked kell a szabályokat felállítani, tiltani és parancsra utasítani. A kutya nem írhatja felül a te utasításodat, ha agresszív mások felé (hacsaknem utasítást követ), az gond, semmi pozitív nincs benne.
márc. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Csak szarul szocializált és rosszul nevelt. Ha ezt nem tudod kezelni, csak szájkosárban sétáltasd! Nem hiányzik még több Blikk cikk arról, hogy járókelőkre támadnak a felelőtlen gazdák kutyái.
márc. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jah majd biztosan a veszett tacskó keverékről fognak írni az újságok :D egyébként csak és kizárólag akkor reagál így, ha hozzám szólnak (persze ilyenkor közelebb is lépnek általában hozzánk), alapvetően nem foglalkozik senkivel. Zebránál szépen láb mellett ül és nem zavarja, ha mellé állnak.
márc. 6. 19:56
 7/10 anonim ***** válasza:
58%
Tipikus szar idegrendszerű és szarul nevelt tacskó. Mindenre ugat, mindenkinek menne, ami neki nem tetszik. És letudod azzal, hogy hát kicsi. Tipikus okos és felelős gazda vagy...
márc. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

A tacskósága csak ront a helyzeten, duplán is!!!

Egyrészt a tacskóknál ez elég tipikus, 100%-ig kisajátít, és ebben elég önfejű, mint egy csivava!


A másik, hogy -méretéből adódóan- a gazdáik jellemzően elbagatellizálják a problémát.

Pedig fegyelmezni nem testméret alapján kell, hanem pszichés állapot alapján!

Ha egy rottweiler csinálná ezt, akkor azt se tiltanád le?


De nézhetjük az emberi oldalát is.

Ha én férfiként hozzászólok egy nőhöz, és annak a kutyája támadólag lép fel, ha nem tiltja le erről azonnal, akkor soha többet nem állok szóba az illetővel. Mert annyival sem tisztelt meg, hogy leállítsa a kutyáját.

Ha meg egy férfi nem állítja le, azt lehet, hogy meg is pofozom.

márc. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#7 ki mondta ezt hogy rendben van? Szerinted miért kérdeztem?

De köszönöm ismeretlenül is a minősítést :D


Arra reagáltam hogy majd a Blikk cikket hoz le róla, mert megugatott valakit a 9 kilós kutya az utcán. Jah biztosan...


A normális válaszokat köszönöm! Nehéz begyakorolni a szituációt, mert azért nem rendszeres hogy kutya nélkül odajönnek hozzánk, általában útba igazatást kérnek ilyenkor. Persze rászólok ilyenkor, abba is hagyja legkésőbb második hozzászólásra, de ugye új embernél újra kezdi. Maga a szándék érdekelt a viselkedése mögött. Kutyásokra nem reagál így, mindegy hogy férfi vagy nő a gazda.

márc. 6. 21:29
 10/10 A kérdező kommentje:
*rászólásra
márc. 6. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!