Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan kisebb kutyafajta, ami...

Olyan kisebb kutyafajta, ami a házon kívül és belül is tartható?

Figyelt kérdés

Most veszünk házat, és szeretnék egy benti pajtást.

Tehát benti kutyaként szeretném tartani, hogy velünk éldegéljen.

Viszont asszony kicsit nehézkesen egyezik ki ezzel, azt mondja, ha majd később jön a gyerek, akkor az ebnek kint kellene folytatnia a pályafutását, az udvaron.


Olyan kutyafajta kellene, amivel ezt meg lehet csinálni úgy, hogy a kinti élet ne nyírja ki szegényt, tehát ne fagyjon meg, bírja ki, ilyesmi.


Tehát például én egy törpe csivaván gondolkodtam, de az egy olyan kiskutya, ami a rövid szőre miatt nem igazán tartható kint.


Például egy palotapincsi lehet erre jó példa, ő kint és bent is jól elvan. Viszont pincsit nem feltétlenül szeretnék.


Tudnátok mondani olyan kisebb testalkatú kutyafajtákat, amik esetleg rövidebb szőrűek, tehát nem hajasbabák mint egy pincsi, és kint, és bent is jól érzi magát?



márc. 7. 08:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
82%

Semmilyen kutyátok ne legyen, hogyha kidobnátok az udvarra csak mert jön a gyerek.

Felejtős. Nem kell nektek háziállat, mert még meg sem érkezett, de máris nem érdekel, mi lesz vele.


Egy kutyát, aki megszokta a bentlétet kics.szni az udvarra mert lett egy gyerek enyhén szólva is kötsgség. :(

márc. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, figyelj.... Az, hogy ha jön a gyerek és kidobjátok a kutyát az udvarra....sztem van akkora felelőtlenség, van annyira rossz, mint az, ha a kutya helyett a gyereket dobnátok ki, miután megjon az asszony a babával....
márc. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
Ne haragudj, de az a két fajta, amit itt leírtál, az egyik rondább, mint a másik. Miért nem veszel egy normális kinézetű kutyát? Vegyetek például erdélyi kopót. Nem túl nagy, kint is elvan, és időnként bent is, rövid a szőre, és ráadásul magyar fajta. De először kint kell megszoktatni, nem csak akkor, ha megérkezik a gyerek. A kutyának is az jó, ha egy kertben lehet, nem bent a lakásban.
márc. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%

Én ezt ajánlanám: [link]

vagy ezt: [link]

márc. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
36%

Olyan nincs, hogy bentre szoktatod és hirtelen kiteszed. Több fajta képes télire bundát növeszteni, de ahhoz kint kell lennie. A benti kutyák nem növesztenek ilyen bundát, nekik is fel kell készülniük a télre.

Nyáron persze nem gond a hőmérséklet, de nem derül ki a kérdésből, hogy mikor lenne kint, csak hogy ha jön a gyerek, akkor ki lenne csapva. Nos, mind a kinti, mind a benti tartás szoktatás kérdése és más igényeket kell kielégíteni.

Úgy választnék, hogy alapvetően kinti, de néha bejöhet. Erre a nagyon kis kutyák nem alkalmasak. Nekünk a szálkásszőrű tacskó alapvetően kinti (igen, jöhet a lepontozás, remekül van kint), viszont gyerek mellé nem ajánlom. Már csak azért sem, mert sok foglalkozást és nagyon követlekezetes nevelést igényel és a kérdésből nekem az jön le, hogy itt ehhez nem lennének meg a feltételek.

márc. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!