Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg nagyon veszélyes a...

Tényleg nagyon veszélyes a lépcsőzés a kutyákra? Nagy baj ha nálunk csak lépcső van? Mások hogy oldják meg?

Figyelt kérdés

Gondolkodunk kutya vállalásán, de a harmadikon lakunk és nincs lift, csak lépcső. Régi hàz. Semmiképp nem kisetestű lenne, pl tacskó, mert tudom hogy rájuk kifejezetten veszélyes a lépcsőzés. De a nagyobbakra is?

Napi 3-4x le föl évekig, azért elgondolkodtam hogy nem ártana e meg neki.

Bár nem is tudom mások hogy oldják meg? Annyian tartanak kutyát a környéken, a legtöbb házba szintén nincs lift, nem hinném hogy mindenki a földszinten lakik.

Vagy ez csak legenda?



márc. 8. 14:19
 1/7 Maya Bunnyheart ***** válasza:
84%

Lépcsőzni valójában semmilyen kutyának sem egészséges a testfelépítésük miatt, ez nem azt jelenti hogy tuti hogy baja lesz tőle.


A nagyobb testű kutyának inkább fiatalkorában nem tesz jót a lépcső.


Kúraszerűen izületvédőt adni egyébként is ajánlott.


Én azt ajánlom hogy max akkora testű kutyád legyen amit ha nagyon muszáj fel illetve le tudsz vinni kézben, mert előfordulhat olyan eset amikor a kutya nem tud vagy nem lépcsőzhet pl műtét után.


Én egy 10 emeletes panelházban élek, van lift, és két közepes testű kutyám van (26 és 29 kg)


Amikor a 2. kutyámat befogadtam ő sem lépcsőzni sem liftezni nem akart, így kézben kellett levinnem..egy darabig..ő akkor 20 kg volt..most 26 kg.

márc. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Alapvetően semelyik kutyának nem tesz jót a lépcsőzés, de vannak kimondottan veszélyeztett fajták. Aztán vagy bajuk lesz tőle, vagy nem. Ismerősömnél 2 tacskó, lépcsős kertes házban. Egyik 13 évesen aludt el (magától), a másik 3 évesen lebénult és el kellett altatni, pedig ugyanott éltek.


Egyébként egy kistestű kutyát simán fel tudsz kézben vinni és probléma megoldva.

márc. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Nem legenda, nem tesz jot a lepcso, de nyilvan most nem lehet azt kijelenteni, hogy tuti lesz tole baja.

Nalunk amugy vegyes, hogy ki hogy viszi fel a kutyajat. A negyediken elo szomszednak tacsko szeru kutyaja van, siman lepcsozteti es van mar vagy 12 eves.

En meg cipelem a masodikrol is a 10 kilos kutyamat :D

márc. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

A lefele az ízületgyilkos, a felfelé nem annyira vészes. Ha más érv nincs ellene, én pont kisebb kutyát vennék, mert könnyű cipelni - és cipelgetném -.

Soklépcsős kertesben lakom, gyerekként volt egy rövidebb lábú kutyánk, nála nem voltunk tudatosak és hagytuk, hogy lépcsőzzön. Szerintem még többet is ment, mint egy átlag lakáskutya, mert fent volt alapból a szobámban, velem, de ha történés volt lent, azonnal leszaladt, aztán jött vissza. Már bőven elmúlt 10 és nem mutatja, h mozgásszervi baja lenne.

Tavaly vettem egy kölyköt, őt viszont lefele még mindig viszem, több, mint 10 kg és az első időben 2-3 óránként kellett kivinni...

márc. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
Mindegy, hogy a kutyára hogy hat a lépcső - idős korában nem tud és nem is szabad lépcsőznie! Egy kistestűt felkapsz és viszel. De ha lesz egy 20-40 kg közti kutyád, vele mit teszel 8-10 éves kora felett? Nem egy ismerősöm van, akinek azért kellett költöznie, mert nem volt lift és a 30+ kutya 11 évesen már nem bírt lépcsőzni. A gazda meg nem tudta naponta 5x kézben cipelni emeleteken keresztül.
márc. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%
Idősebb korában már semmiképpen nem szabad lépcsőznie, szóval ha kutyát vesztek, kalkuláljátok bele, hogy vinnetek kell kézben.
márc. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Abban meg a gazdi megy tönkre, ha 30+ kilós kutyát napi 3-5x le-föl cipeli a lépcsőn.

Ha emeleten laksz és nincs lift, szerintem is max akkora kutya, amibe nem rokkansz bele, ha öreg korától napi többször cipelgetned kell.

Mi 3.on laktunk 18 kilós menhelyi keverékkel, de 7-8 éves volt, amikor liftesbe költöztünk.

márc. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!