Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtatiszta törpetacskó ára?

Fajtatiszta törpetacskó ára?

Figyelt kérdés

A jövőben (leghamarabb is fél év múlva) szeretnék egy kaninchen tacskót, addig mindenképpen szeretnék utánajárni a tartási, nevelési és egyéb dolgoknak. Érdeklődni szeretnék, hogy találok-e valahol listát a hivatalos kennelekről? (eddig a Google annyira nem volt a barátom, max 1-2 kennelt dob fel, ritkán frissülő-inaktív honlappal/Fb oldallal)


Illetve ha valamelyik tenyésztőnél meg is érdeklődöm, mi az az ár, aminél már nem kell gyanakodni, hogy esetleg valami nincs rendben a kutya tenyésztésével? Nyilván a határ a csillagos ég, de gondolom van valami minimum összeg, ami alatt normális tenyésztő nem ad kutyát.


Előre is köszönöm a segítő válaszokat!


márc. 13. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
A MEOESz oldalán fent van az összes tacskó tenyésztő. És ott csak tenyésztőket fogsz találni. Az más kérdés, hogy azon belül is vannak normálisak és vannak szaporítóknak beillőek, de ezt nem az árak alapján fogod tudni itt megállapítani.
márc. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, meg fogom nézni! Igen, az ár természetesen csak egy kiindulópont. Első kutya lenne, úgyhogy szeretnék alaposan utánajárni mindennek. Normális helyről szeretnék kutyust, jó lenne, ha személyesen is meg tudnánk nézni egyszer-kétszer a kölyköt és a szülőket is, kiválasztani, ami hozzánk a legközelebb áll a természete alapján.
márc. 13. 21:19
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
250-300 ezer körül indul az ár.
márc. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%
3-4 éve nekem 1500 eurót mondott egy tenyésztő.
márc. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
2 eve 2 tenyesztonel erdeklodtem,350 ezret mondtak.
márc. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%

A lényeges, hogy legyen tk, legyen szerződés benne az alap kikötésekkel a te és a tenyésztő oldaláról is. Tartási körülmények, felelősség vállalások, garancia az eü-re stb.

Normális tenyésztőnél alap, hogy személyesen találkozik a gazdákkal. Az is, hogy láthatod a szukát és az almot. Legtöbbször külföldi, más gazdájú kannal fedeztetnek, így a kant nyilván nem nagyon tudod élőben megnézni, legfeljebb ha elmész rendezvényre vagy elutazol hozzájuk.

márc. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Van egy távolabbi ismerősünk, korábban érintettük a témát, hogy tenyésztenek törpetacsikat, de mivel akkor még nem volt képben a kutyatartás nem kérdeztem rá részletekre. Ma beszéltem vele, megnézhetném a leendő szülőket és az almot is, segítene kiválasztani a hozzánk (van egy óvodáskorú gyerekem) leginkább passzoló kölyköt karakterben, 10+ hetesen törzskönyvvel, megkezdett oltássorral ad kölyköt, eddig ennyit tudtam meg. Nem ragaszkodok hozzá, még szétnézek, itt előny lenne, hogy helyileg közel vannak és többször lenne lehetőség megnézni a szülőt-leendő almot is, illetve a kiskutyák születésüktől kezdve gyerekek mellett vannak. A válaszok alapján még átgondolom a leendő beszerzési helyeket, de mindenképp olyan kutyát szeretnék, aki kiegyensúlyozott mentálisan és alkalmas gyerek mellé és lehetőleg egészségügyileg sem tartalmaz nagy rizikót (persze tisztában vagyok vele, hogy lehetnek váratlan betegségek vagy fajtabetegségek, amikre hajlamosabbak).
márc. 14. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!