Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fontos tanácsok, teendők egy...

Fontos tanácsok, teendők egy 6 hónapos kan spániellel? (Bővebb lent. )

Figyelt kérdés
Üdv! 11 hetesen hoztunk el egy Kan Angol Cocker Spániel kutyust. Bár nem törzskönyves, egyértelműen fajtatiszta, jó vérvonalú, mondhatni tökéletes. Alig 2 héttel azután, hogy a családunk tagja lett, már tudott ülni, pacsit adni, engedelmeskedni. Szóval abszolút tökéletes kutyus. Most fél éves múlt. Családiházban élünk, nagy kerttel, szóval a mozgásigénét kielégíti.Időnként kaparja az ajtót, mivel nem bent él velünk, hanem a teraszon, de egyébként nem rágcsál, és nem rosszalkodik.A dolgát is általában kint végzi. Még 2 kutyánk van rajta kívül, egy kan és egy szuka németjuhász, akikkel jól ki jön, és csak felügyelet mellett vannak együtt. Az oltásait megkapta, és be chipeltettük. Nagyon a ízvünkhöz nőtt, nem lennénk meg nélküle! Esetleg van valakinek egy fontos jó tanácsa, tapasztalata, amit megosztana? Neveléssel, táplálással, bármivel kapcsolatosan! És még valami! Én nagyon szeretném, ha bent is lehetne velem a szobámban, nem rendszresen, csak olykor-olykor. De anyukámék ellenzik, szerintük beszokik, és neveletlen lesz. Igazuk lehet, de ha valaki mondana erről is valami hasznosat, megköszönném!
2010. okt. 26. 00:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Az első és legfontosabb ivartalanítsátok. Pont jó korban van hozzá. Ideális és nagyon gyorsan túl lesz rajta.

(a németjuhászokat sem ártana ha még nincsenek)


Vidd sétálni is, ne csak a kertben éljen. Az h néha futkos a kertben az közel sem elégíti ki a mozgásigényét. Ráadásul kellenek neki az ingerek, hogy találkozzon más kutyákkal, idegen szagokkal és szabadon futkoshasson.

Esetleg vidd kutyasuliba valami kutyás sportra - agility, frizbi, flyball.


Attól, hogy egy kutya bent van, még nem lesz neveletlen, ha bent is vannak szabályok, amiket be kell tartania. De tény és való ha megízleli azt a közeget amire a legtöbb kutya vágyik (közel lenni a gazdihoz), biztos többet szeretne bent lenni.

2010. okt. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is a legfontosabb megakadályozni, hogy a szuka németjuhász meg a másik két kan nehogy kiskutyát csináljanak. Na meg a séta. Egy spánielnek kellene a gazdival közös kinti séta! Az új szagok, a más kutyákkal való ismerkedés, na meg akkor csomó mindent lehetne neki tanítani, pórázon sétálás, behívás, labdázás... még ha nem is érsz rá mindig, de hetente többször elvinném csak őt, egyedül sétálni (ezt a többi kutyával is meg kellene tenni), hogy legyen időd, amit csak rá szánsz, amikor nem féltékeny a többi kutya, amikor őt tanítod, vele foglalkozol.

Amúgy mit esznek? Ugyanazt kapja a németjuhász és a spániel is?

2010. okt. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi segítséget, megfogadom a tanácsaiokat! A séta mindennapos, azzal nincs gond! Nem, a németjuhászokkal nem egyforma eleséget kap. A nagyoknak tápot, kutyaszalámit, kacsát, meg csirkelábat szoktunk adni(télen főzünk nekik) a spániel konzervet, kölyöktápot, apró különböző falatkákat kap, kutyaszalámit, és időnként ő is főttételt. csontot csak ritkán adunk neki, volt rá példa, hogy a torkán akadt. A németjuhászokat inkább anyukám, és bátyám neveli, a spániel az én felelősségem, de egyáltalán nincs köztük rivalizálás, avgy féltékenység. Szóval nagyon szerencések vagyunk ilyen szempontból. De továbbra is várom a javaslatokat!!!
2010. okt. 26. 23:31
 4/9 A kérdező kommentje:

Egyébként a spániel kutyust még nem volt bátorságunk beengedni, viszont nagyon közel van. Közvetlenül a bejárati ajtó mellett van egy sjaát meleg kiskutyaháza, jól kibélelve, és úgy tűnik nagyon jól érzi ott magát.

Ez egy kis kerítéssel elkülönített rész, hogy ha be van zárva kkor is legyne tere. de egyébként napközben általában a németjuhászokkal van, és még nem kaptak össze egyszer sem! A szukát már ivartalanítottuk régen. Remélem megfelelő körülményei vannak a drágaságomnak, de nagy bűntudatot érzek, mikor nem tudok sokat játszani vele. Én is jobbnak tartanám ha bent lehetne velem, mert úgy legalább miközben tanulok is, azért tudnék játszadozni vele. Remélem anyukámnak tudok olyna érveket mondani, hogy végül beadja a derekát. Már tudok felelősséget vállalni, nem csak önmagamért. Ja! És még érdekelne az, hogy ha beengedem, hogyna szokassam rá arra, hogy jelezzen, ha dolga van? (kaki,pisi) ??? Erre még nem találtam ki stratégiát.

2010. okt. 26. 23:37
 5/9 anonim válasza:
Szerintem minden csak a szoktatás kérdése. Nekem is van egy, már 3 éve, és imádnivalo. Kár hogy nem viheted be a lakásba, mert ez a kutyus egy igazi hizelkedö odabujos fajta. Nekünk panelunk van, igy szobakutyus, imádnivalo, okos csak kissé neveletlen. :) Miénk nincs ivartalanitva, nem is tartom fontosnak, nem muszály. Mondjuk a mienk nem is müvel semmivel semmit... érted mire célzok, de ha ugy lett volna én is ivartalanitottam volna. Sok örömet neked a kutyussal!!!
2010. okt. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
hát, felnőtt kutyát szobatisztaságra szoktatni talán nehezebb, de nem lehetetlen. Az egyik megoldás, hogy ha elsőre csak egy-két órára engeded be, akkor nem lesz gond, mert felhetehőleg akkor épp nem kell neki pisilni. De ha látod, hogy kell neki, mert szaglássza a füldet, vagy épp emelné a lábát, ilyesmi, akkor mondd neki, hogy nem szabad, és azonnal menjetek ki, aztán ha kint pisil, akkor dícsérd meg, hogy milyen ügyes... persze balesetek lehetnek. Arra viszont figyelj, hogy szerintem az nem jó neki, ha egyszer beengeded, megszereti, aztán másnap meg kicsukjátok... mert akkor nem érti majd, hogy mi rosszat tett, miért küldöd ki, amikor máskor bent lehetett... első lépésnek valami olyansmit beszélnék meg anyukámmal, hogy mondjuk délután négytől hatig bent lehet, de akkor azt minden nap. Akkor szemmel tartod, hogy ne csináljon bajt, aztán ha minden rendben megy, lehet növelni az időt. Így a szobatisztaságra nevelés is jobban menne...
2010. okt. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
az én véleményem, hogy pont a spániel az a fajta, akit NEM lehet kint tartani. ragaszkodóak, és gazdifüggők, ha ki vannak zárva, az számukra, olyan mintha ki lennének közösítve a falkából. Nekem 3 éves most spánim, és imád bent lenni. Az ágyam végében van a kosárkája, már kiskorában odaszoktattuk, hogy ne jöjjön fel az ágyba. Főleg ebbe a hideg télbe. Hiába van neki egy jól bélelt házikója, a legjobban akkor érzi magát, ha a lakásban lehet, fekszik a kandalló, kályha, radiátor vagy gázkonvektor előtt, vagy a gazdi lábánál. Az enyém 3 hét alatt már teljesen szobatiszta lett, de igazából már 2 hát után is csak elvétve fordult elő némi baleset a pisiléssel. De 1,5 hét után már kint kakilt, és semmi gond nem volt vele. Nálatok, ez lehet még hamarabb fog menni. Mert mi panelházban lakunk, így 2 óránként ki kellett vinni, nektek elég csak kiengedni a kertbe. Fontos, hogy csak akkor szabad őt büntetni, ha rajtakapod, amint bepiszkít. És ha kint pisil-kakil, akkor megdicsérni, játszani vele, akár jutalomfalatot adni. Még abban a korban van, hogy ez akadálymentesen megtanítható. A sár meg ilyenek miatt ne aggódjatok. Én az ajtó mellé, séta előtt (ha épp ilyen ronda, esős időjárás van) kikészítek egy kis tálkába, vagy lavorba meleg vizet, és egy régi rongyot. ha jövünk be, gyorsan letörlöm a tappancsait, és a lábujjközeit,majd a kutyatörülközővel szárazra törlöm. (egy használaton kívüli törcsi) Ez télen is hasznos, mert a só (amit a járdák felszórására használnak) könnyen beleragad a talpszőrbe, és hozzátapad a hó is, ezáltal ilyen kis jégbogyók keletkeznek. A meleg víz felolvasztja, és így kiszedhetők, ez azért fontos, mert felsértheti a talpát, és az ujjak közti hártyát is. A szőrhullásra nagyon jó megoldás a furminator (egy speciális trimmelőkefe), amit gyerekjáték kezelni, és a felesleges szőr 90%-át kiszedi, így nem hullik. De ha túl drága, egy sima szőrkefével, hetente, max egy órát kell rászánni és semmi gond. Ja és mivel a spánik hosszú fülűek, nem árt néha felkötni a füleit. Mert így tud szellőzni, nem fog befülledni, és nem kap fülgyulladást sem.
2010. okt. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nekem 11 évig volt bent a spánielem. imádtam. soha semmit nem szedett szét, szobatiszta volt. jelzett, ha ki akart menni.
2010. okt. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igazán nagyon köszönöm mindenkinek! Nagyon hasznosak a válaszok! Izgatottan várom, hogy hazsnálhassam a tanácsokat! Támogatva érzem magam! Én is azért szeretném a spanimat bentre, mert napközben suliban vagyok, olyankor ő is kint lenne, de este is a tanulás veszi el aznidőm, és nem tudok kimenni. De idebent mégha tanulok is, idebújhatna vagy játszanék vele. Szóval tényleg köszönöm mindnekinek sokat jelent!
2010. okt. 27. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!