Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Életemben először fogok...

Életemben először fogok kutyát tartani! Etetéssel és más egyéb jó tanácsok?

Figyelt kérdés
Szeretnénk kutyát de tudna nekem valaki segíteni amit feltétlenül tudnom kéne? pl: hányszor kell megetetni naponta egy 6 hetes kutyust? Kényeztessük vagy inkább határozottak legyünk? stb...... Válaszotokat előre is köszönöm!
2011. szept. 9. 23:54
 1/5 A kérdező kommentje:
Jaaa puli keverék kutyusról lenne szó!
2011. szept. 9. 23:58
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

kezdjük azzal, hogy 6 hetesen még az anyja mellett van a helye.

8 hetesen a mikor el lehet teljesen választani naponta 3x4 er lehet adni neki enni de inkább 3x majd 6 hónapos kortól 2 x

A kiskutyákkal következetesen kell bánni...amit egyszer megengedünk arról már nehéz leszoktatni szóval kölyökként is azt teheti meg amit majd felnőve. (pl ha az ágyra nem mehet majd fel vagy be a lakásba akkor jobb már kölyökként így szoktatni)

2011. szept. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
8 hetes koránál előbb el ne hozd az anyukájától,erre kérlek figyeljetek oda.Az etetését,feljebb leírták..
2011. szept. 10. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

szia:)


nem történik katasztrófa, ha 6 hetesen hozod el - régen ez volt az alsó határ -, bár a 8 hét tényleg szerencsésebb...

(ilyenkor már szilárdat eszik, de a tesóival játszik, és ez a későbbiekre nézve elég meghatározó...


etetést leírták...

jobb, ha nem pedigree-vel és társaival eteted, ezekben ugyanis rengeteg színezék van, és kb. semmivel sem jobb, mint a legolcsóbb tápok...

én a Dog chow-t ajánlom, vagy ha van rá keret, Happy Dog (én ezzel etetem az enyéimet), Acana, Eucanuba.


+ mehet neki maradék, főleg rizs, főtt/párolt zöldségek...

sertés csontot ne adj neki, ha lehet, könnyen elkaphat tőle betegségeket a benne lévő baktériumok miatt.


a tehén tej pedig általában meghajtja a kutyákat, de katasztrófa nem történik.

csokit, cukrosat, szőlőt ne adj neki.

(óvatosan a túl sok fehérjével és szénhidráttal is...:))


na ez most elég izének hangzik, de valójában nem történik semmi, ha megeszik egy szőlőszemet, megiszik 2 deci tejet stb...



amit be kell szerezned:


póráz, nyakörv, kutyaház!!!, játékok (csipogós labda, rágni való, húzókötél mittudomén...:)), oltások, ivartalaníttatás (hogy megelőzz soook sok kellemetlenséget), esetleg kutyasampon (bár én nem vagyok nagy fürdetés párti, a samponok tönkre teszik a bőrét. elég egy évben 1x-2x lefürdetni.)


illetve ha szeretnél kutyasuliba járni vele, akkor majd ott elmondják, ha kell még valami...:)



amúgy rosszul írta az első hozzászóló, semmi nem történik, ha akár 4 hónapos koráig a lakásban tartod, és utána kiszoktatod.

sőt, igazából ajánlott így csinálni.

az én 6 kutyámmal így volt, és érdekes módon felnőtt fejjel képesek voltak megtanulni, mi az új rend...:P



amire figyelj:

minden nap nagy séta (vagy futás/biciklizés,...) a kutyussal...

le kell fárasztanod, ha nem akarod, hogy unalmában mondjuk felássa a kertet vagy kiszökjön, kiborítsa a kukát, mindent megrágjon...

(rágás: kb. fél éves koráig lesz egy rágó időszaka, ilyenkor adjatok neki fadarabot, cupákot, vagy boltban kapható rágókát!)



jó kutyázást!:)

2011. szept. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon sokat segítettek nekem!
2011. szept. 10. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!