Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pici kutyát hogy szoktassak...

Pici kutyát hogy szoktassak rá, hogy kint végezze el a dolgát?

Figyelt kérdés
4 hónapos Havanese, bent legtöbbször pelenkára pisil már, de mindig a kőre kakil. Amikor kint vagyunk, nagyon figyelem, de nem mindig látom, hogy pisil, mert olyan rövidek a lábai, hogy nem "guggol" le hozzá,igy nem tudom akkor megdícsérni. Csak utólag látom, hogy nedves a szőre a hasán. Kakilás meg egyenlőre kiszámíthatatlan, hogy mikor van, csak utólag veszem észre, kint meg még egyáltalán nem csinálta.
márc. 21. 22:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindig ugyankkor vidd ki sétálni!


Reggel mindenképpen


A többi sétában lehet csúszás

márc. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Vidd ki többször, azonos időhöz próbáld kötni nála. Nem gond, ha nem látod, nem dícséred, a lényeg, hogy az rögzüljön benne, hogy csak és kizárólag kint szabad pisilni, kakilni. A pelenka ebben hátráltat, mert az rögzül benne, hogy bent is szabad, az meg a szobatisztaság ellentéte. Hagyd el a pelenkát.
márc. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Heti egy napot irodából dolgozom, így szerintem jól jön, ha megszokja a pelenkát is, hogy olyankor arra menjen.

Ha van udvarunk, akkor is jobb lehet kimenni vele sétálni?

márc. 21. 23:01
 4/12 anonim ***** válasza:
7%

Durván hangzik, és az is, de nekem 2, a testvéremnek úgyszintén 2 kutyánál bevállt.


Egyszerűen ha a házban végzi a dolgát, akár pisi, akár kaki, tartsd az orrát felé, mond neki, hogy nem szabad, majd nyomd bele 2-3x az orrát, és fenekeld el. Nekem nagyon hamar megtanulta. Persze napi minimum 3x sétálok vele. Viszont már olyan szinten betanítottam azzal, hogy nem sétálni hanem pisilni és kakálni megyünk, hogy ha rá is jön a dolog, akkor szó szerint kéreszkedik akár éjszaka is.


Sok sikert)

márc. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

De csak akkor ha rögtön észreveszem, hogy rossz helyre kakilt vagy utólag is, ha később veszem észre?

Azt sem értem, hogy más hogy csinálja, nem tudom folyamatosan lesni, hogy mit csinál, ez képtelenség, így mindig utólag veszem észre, ha kakil.

márc. 21. 23:13
 6/12 anonim ***** válasza:
7%
Ne aggódj. Ő emlékszik rá hogy az az ő "munkája", szóval nyugodtan utólag is nyomt bele a kis orrát.
márc. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
4-6-os, látszik, hogy eéltedben nem volt kutyád, de akkor miért kommentelsz ide?
márc. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
24%

7es.

Nyugodtan elhiheted, hogy van kutyám, volt és lesz is. A kérdésre válaszoltam tapasztalatból. Tedd te is azt. Ha a kérdező szeretné, akkor felhasználja, ha nem tetszik neki, akkor pedig egyszerűen nem és ennyi.

márc. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

Az én kutyám mikor kicsi volt mindig éjjel kakilt be. Na arra aztán főleg nem tudtunk felkészülni... Ha kiviszed sétálni, addig menj vele, amíg nem kakil. Anélkül ne menj haza vele.

A pisi nálunk, francia bulldog esetében, 8 hónap volt, mire teljesen csak kint történt. Szóval türelem. Nálunk a pelus például nem játszott, sosem pisilt rá. Azt sem láttuk rajta, hogy pisilni fog, nem volt előjele, szóval teljesen kiszámíthatatlan volt. Türelem, türelem, türelem. Még nagyon baba a kutyád. Te sem voltál szobatiszta az első alkalommal, hogy édesanyád rárakott a bilire...

Az orr belenyomós baromságot egyáltalán nem ajánlom, csak traumát okozol vele a kutyádnak, egyáltalán nem segít!!

márc. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kutyát nem terrorizálunk baleset miatt. Egy 4 hónapos kölyköt pláne nem. Undorító és primitív kutya orrát pisibe, kakiba nyomni, cserébe ki lehet vele alakítani egy jó kis szorongást.


2 óránként vidd ki a kutyát. Alvás, játék, evés után. A pelenkát meg szedd fel, mert csak összezavarja

márc. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!