Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell ilyenkor tenni?

Mit kell ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Jöttem hazafelé a kutyusommmal Fidoval. Ő egy beagle, szóval nem nagy testű kutya. Látom, hogy szembe velem jön egy akita jellegű kutya. Tudni illik, hogy a kutyusom a nagy kutyáktól fél és volt olyan, hogy odakapott egy másik kutyának. Ez abból is ered, hogy fajtamentett kutya. Ezt mi próbáljuk kiküszöbölni. Viszem tréningre és egész jól haladt. Viszont most ez az akita jellegű kutya ránk támadt. Én elkezdtem zajt kiadni és egy botot felvéve csapkodtam a földet (nem a kutyát). A kutyát végül nagy nehezen a gazdája megfogta. Szerencsére nem lett baja a kutyámnak. De most attól félek, hogy visszaeseik és újból elkezd félni a nagyobb kutyáktól. Es még a hab a tortán, hogy miután az akita gazdája elvitte a kutyát, jön egy ember oda hoztám, hogy én miért bántom a kutyát. Erre én elmondtam, hogy ő kezdett támadni. Erre meg még én voltam leszólva, hogy miért viszem arra a kutyát. Mindig egy útvonalat követünk általában és eddig nem is láttam ezt a kutyát.


Mit tehetnék most?



márc. 22. 15:01
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Valószínű lesz visszaesés. Kezdjétek újra a tréninget és ha megint látjátok a kutyát, menjetek át inkább az út túloldalára.
márc. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
14%
Sajnos elkéstél, jól állon kellett volna csapni azt az okoskodó parasztot.
márc. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én ütöttem volna az akitát is... Ez pont az a felállás, ami akár a kutyád életébe is kerülhet. Megmondtam volna neki, hogy nettó bunkóság pórázos kutyához engedély nélkül bármilyen kutyát odaengedni, az meg csak rátesz a tahóságkupacra, hogy 3x akkora az odaengedett kutya, mint a tiéd. Meg amúgy bőven volt az akitának választása, mert gondolom kb egy helyben álltatok vagy lassan mozogtatok, szóval nem kell abba az 1-m-es körbe belemennie és majd nem kap ütést.
márc. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

B@szt@m volna orrba a kutyát is, a gazdáját is, meg a beszóló f@szt is !!!

Nehogy már nektek kelljen kikerülni azt az utcát, mikor semmiben sem vagytok bűnösök!! Mondtad volna meg neki, hogy nem magánterület, bárkinek joga van erre sétálni!! A te kutyád a normális, a póráz meg kötelező a jól nevelt kutyákra is, nemhogy még az ilyen idegbetegre!! Örüljön, hogy nem hívtál rendőrt!!!!

márc. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!