Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ő egy igazi havanese?

Szerintetek ő egy igazi havanese?

Figyelt kérdés
[link] Az expresszen vannak jó hirdetések? Fajtatiszták ezek a kutyusok? Csak hobbicélra szeretnék egy kis havaneset. :)
2010. okt. 26. 13:28
1 2
 11/17 anonim válasza:
nálam idáig 3 embernek volt ha nem többnek havagnese kutyája egyik sem él:S ami sajnálatos:D egyiknek bér problémái lettek ráadásul 3ból 2 még agressziv is volt XD unoka nővéremnek is van havagnes kutyája övé is agresszív:D jah és beteg is pontosan nem tudom a baját de csak költik a pénzt az orvosra pedig akutya 2 éves....és minden oltást mindent megkapot mégis sok a gond....ráadásul ha gyerek van a háznál és szekálja támadnak:D a bichon frisé kutyát akárhogy nyuzzák még meg sem morogja a gyerekeket...
2010. okt. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:

Kettővel előttem szólónak:

Én frise kutyusom 4-ik éves és az ég adta világon semmi baja sincs! Havanese kutyákkal tényleg az a baj, hogy őket nem csak túl tenyésztették, hanem kisérleteztek is sokat. Azért, hogy minél kisebbek legyenek. Szerintem nem érik meg, mert igaz, hogy arik de amilyen arik ugyan olyan sunyi kutyusok is, mint például a chi vau vau kutyák is.

2010. okt. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
2010. okt. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"másfél évesen elvitte valami baktériumos bélfertőzés vagy mi,"


Te most komolyan úgy gondolod, h összefüggésben van egy bélfertőzés a törzskönyvvel vagy a vételárral? Atyaég...

A tk-nek és ezzel együtt az eü. szűréseknek a kutyák örökletes betegségeinél van jelentősége. A patella, a szembetegségek és még valailyen mozgásszervi rendellenesség kialakulásánál. Mivel azok akik csak úgy szaporítanak, h csak azt nézik h ez is kb úgy néz ki mint az és tegyük össze őket aztán hajrá, lesznek kiskutyák, azok nem zárják ki a tenyésztésből a beteg vagy betegséget hordozó egyedeket, így a valószínűsége h továbbörökíti és kijön a kölykén vagy annak a kölykén, sokkal nagyobb, mintha olyan helyről vesz az ember ahol erre szűrnek. Ennyit talán mindenki tanult biológiából.

A bélfertőzés meg nem örökletes betegség, hanem szerzett - mint az influenza -, de pl. down kóros csak öröklötten lehetsz, azt nem lehet szerezni.

2010. okt. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszi amiket eddig írtatok. :) De még mindíg tanácstalan vagyok... Nem tudom eldönteni, mi lenne az igazi választás. Mindennek vannak hátrányai... Keverék kutyus a menhelyről, kitudja milyen, vagy mekkorára nő meg... Szaporítótól nem szeretnék beteg kutyust venni, a törzskönyves, tenyésztőtől vett kutyusok ára pedig elég magas... Nehéz a döntés és néha már a tenyésztőktől is félek, mert ki tudaj nem lesz e beteg a kutyus, vagy nem lesz valami egyéb gond... Mindenben van kockázat... Talán akkor lenne könnyű a helyzetem, ha egy akármilyen növésű és külsejű kutyát szeretnék, aki kutya és jól elvan, de beleszerettem a havanesebe.
2010. okt. 27. 12:06
 16/17 anonim válasza:
szerintem azok olyan kis göthös kutyák S a bichonok nekem is jobban tetszenek olyanok mint a kis játék mackók
2010. okt. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Hozzál menhelyről egy felnőtt kutyát. Már lehet látni, hogy mekkora, milyen a jelleme stb. Én is ilyet hoztam. Különleges, egyedi, és mindenki megkérdezi milyen fajta. :o)
2010. nov. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!