Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász vagy szibériai husky?

Németjuhász vagy szibériai husky?

Figyelt kérdés

márc. 25. 22:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Hányadik kutyának, hány éves tulajdonosnak?

Mekkora tapasztalat, terület?

márc. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
58%
A szibériai husky nem Magyarországra való. Ez a kutyafajta, a hidegebb éghajlatot kedveli, és erre is van kitenyésztve. Nyáron a 30-35 fokos melegben, a szibériai husky, csak klímáshelyen érzi jól magát.
márc. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Mi a kérdés? Melyik tetszik vagy melyiket tartanánk vagy neked melyiket ajánljuk?

Németjuhásznál a show vonal nagyon nem tetszik (a csapott hát és az ebből következő betegségek miatt), a munka vonal valamennyire tetszik, de kevésnek érzem magam, hogy úgy tartsak ilyen kutyát, hogy ne okozzon senkiben és semmiben kárt,- a 12-15 éve alatt egyszer sem -és amelyik sportok jelenleg tetszenek, arra csak hobbi szinten jó. A szibériai husky engem nem fog meg küllemileg, a "krém" színűek néha tetszenek. A hazai állomány sportra szinte csak hobbi szinten alkalmas, még a húzósportokban is leveri őket egy csomó fajta (pl vizslák, borderek, malik, meg persze az eds-ek - bár tény, hogy tudtommal itthon csak rövidtávversenyek vannak). Szerintem elég makacsok, magas az energiaszintjük, cserébe ha kitalálsz valamit, amiben elfáradhatnának, általában nem lesznek partnerek benne. A nj-nak is végtelen energiája van, de a megfeleléskényszere miatt sokkal könnyebb, élvezetesebb őket lefárasztani.

márc. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%
Ha huskyt szeretnél akkor ajánlom a szanhuzo alapitványt, keress rájuk, rengeteg gazdira váró kutyus van akit kidobtak vagy a gazda elhagytak.
márc. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
5: szerencsétlen, vicces akartál lenni? Ne erőltesd soha többet.
márc. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

Ha csak az a kérdés, hogy melyik tetszik jobban: Nekem mindkettő gyönyörű, ha muszáj választani akkor talán a husky, egy hajszállal :D


Ha az a kérdés, hogy melyiket tartanám: Ha választani kell ebből a kettőből, akkor német juhász. Mindkettő nagy mozgásigényű, és bár nem vagyok fizikailag túl aktív, egy német juhászt talán még le tudnék fárasztani (mondjuk a lefárasztás egy része mentális, az menne)


Egy huskyt viszont kizárt. Az a kutya szó szerint arra született, hogy kilométereket fusson.

márc. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

Munkavonalas német juhász. Vagy nagy ritkán még lehet kapni küllemvonalasban egyenes hátút. A ferde hátúakat kerüld el, még ha törzskönyves, akkor is.

Husky nem való magyar éghajlatra.

márc. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%
Németjuhász. De ahhoz is rengeteg türelem, iszonyú sokat kell vele foglalkozni, mozgatni, stb. Jól gondold meg. Nem való akárkinek. A husky meg szerintem senkinek nem való.
márc. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
27%

Küllemre nekem kifejezetten egyik sem fog meg úgy igazán. Legkevésbé a csapott hátú németjuhász. Olyat, ha lehet ne vegyél.

Természet alapján inkább a német juhászt mondanám, ha van kellő tapasztalat már és jól meggondoltad. Husky igényeit szerintem nehezebb teljesíteni.

márc. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Csatlakozok a 3-ashoz. Mii a kérdés? Melyik tetszik jobban? Nekem a husky, nem vagyok kutyás, a legtöbb nem tetszik, a husky azon kevesek közt van, amelyek tetszenek.

Tartani egyiket se tartanám, mint említette nem rajongok értük és nem is nekem való.

Azt meg, hogy te melyiket válaszd, nem itt kéne kérdezned.

márc. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!