Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya ellés? Hogyan segíthetek??

Kutya ellés? Hogyan segíthetek??

Figyelt kérdés

Befogadtam a napokban egy lány kutyust, akinek már nagy hasa volt!

Vittem is egyből az állatorvoshoz, aki azt mondta hogy minden rendben a kutyával, pár nap múlva szülni fog!

Vettem neki egy kutyaházat, és el is kerítettük, hogy tudjon nyugodtan szülni. Mert több kutyám is van, nem tudom hogy mit csináljak ilyenkor.

Pincénk nekik ki van alakítva kutya házzá, fűtéssel, kis ágyakkal, mindennel együtt. Imádnak ott lenni. Lány kutyus viszont a pincébe ásott magának egy hatalmas lyukat, gondolom oda készül szülni ?! Ha megszült esetleg vigyem e be a kutyusokat a házba amit vettem neki, hogy el legyenek különítve, vagy hagyjam őket a helyükön és a többit különítsem inkább el …

Kérlek segítsetek! Negatív kommentet nem szeretnék kérni, az összes kutyám oltott chippes ivartalan! Őt befogadtam, de az állatorvossal megbeszéltük hogy nem akarjuk megszakítani a szülést, 1-2 napja van hátra


márc. 29. 11:29
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi elírtam, a vemhességet nem akarjuk megszakítani, nem pedig a szülést.
márc. 29. 11:30
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Elletőládát vegyél és a lakásba vidd be a kutyát! És legyél ott, hogy ha császározni kell esetleg, azonnal tudj rohanni vele az orvoshoz!
márc. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Persze, mellette leszek!

Az állatorvos szerdán mondta az 1-2 napot. Ma sehol nem tudok venni, csak holnap délelőtt. És ha addig elleni fog??

márc. 29. 11:41
 4/6 anonim ***** válasza:
56%

Nem muszáj elletőláda. Elég egy doboz, amibe kényelmesen elfér. Különítsd el a saját kutyáidtól, nehogy elkapjanak a kóbortól valamit. Így is esélyes, hogy a kölykök is betegek lesznek, mivel ki tudja mióta van kint a kutya, milyen betegségei lehetnek.

Na szóval, tedd külön helységbe, csinálj neki helyet, tegyél ki nagy tál vizet és napi 3x etesd bőségesen.

Kicsiket majd 3-5-7-9 hetesen kell élősködő mentesíteni, 6 és 8 hetesen első két oltás. 9 hetesen mehetnek új gazdihoz, addig hirdetheted, de jobb lenne bevonni egy állatvédő egyesületet az örökbeadáshoz, ők tudnak spéci szerződést a kicsikre, hogy mindenképp időben ivartalanítva legyenek.

Sok sikert.

márc. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4 Nagyon szépen köszi!

Nem tudom behozni a lakásba, mert ahogy behozom sír és kaparja az ajtót. Egyáltalán nem akar bent lenni, itt enni sem hajlandó.

márc. 30. 11:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor kint kell olyan helyet csináltatnid, amit tudsz fertőtleníteni, rendesen takarítani! A kutyaház, kiságy, gödör stb nem jó.
márc. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!