Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemtudom, hogy mitévő legyek...

Nemtudom, hogy mitévő legyek a kutyámmal. Elfog pusztulni vagy talán, túl foga élni? Egy kis csivavám van aki most töltötte be a 2 év 3 hónapot. És nemtudom, hogy elég idős-e az lellésre.

Figyelt kérdés
Ha egy nőstény a csivavát fedeznek be, mondjuk közép termetű kutya.(pl. Közép termetű német spicc(súj:kB. 10kg) vagy egy keverék ami csivava és tacskó veveréke (súj. KB 7,5 kg ). Nem fogy a csivava belehani a szülésbe? Mert az ő sújja kB 2-3kg. Azért kérdezem mert a szomszéd kutyái átjöttek a mi udvarunkba a fent említett kutyák és félek, mivel befedezte valamelyik, belehal a szülésbe. Kérlek segítsetek.

2022. ápr. 2. 12:33
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Belehalhat. Vemhesen is ivartalanítanak.
2022. ápr. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

A csivavák a túl nagy fejforma miatt normál esetben is császárral ellenek.

Vidd orvoshoz és ivartalaníttasd. Minden gondod megoldja .

2022. ápr. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Ivartalanítás minél előbb! Már rég kellett volna!
2022. ápr. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Állatorvosi felügyelet nélkül még fajtatiszta csivava ellésébe is belepusztulhat. Ivartalanítsd, vemhesen is megcsinálják.
2022. ápr. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
Ivartalanítod, vagy végignézed, hogy belepusztul... Melyik szimpatikusabb?
2022. ápr. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Számomra döbbenetes, hogy úgy beszélsz a kutyádról, mintha tárgy lenne. Még ma vidd el ivartalanításra.
2022. ápr. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Ember, nézz már rá egy csivavára, mennyire aránytalanul nagy a feje a testéhez képest, a saját fajtiszta kölykét nem tudja megszülni. Azonnal orvos, és ivartalanítás, különben belehal.
2022. ápr. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A csivava nalad kerti disz??? Eleg hideg van a kertben tartasahoz… mar itt hibaztad el.


A csivavad tuzelt eppen?? Mert,ha nem,akkor nem lett terhes!! Csak tuzeleskor kepesek megterkenyulni… ez az info Kerdezonek hisnyzott szerintem.

2022. ápr. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

Annyira mégsem félted a kutyádat, ha nem akarod ivartalanítani. Miért nem viszed el most rögtön az állatorvoshoz?

De hogy tudtak úgy átjönni, hogy nem vetted észre? Miért hagytad, hogy befedezzék? Nem olyan nehéz abban a 7-10 napban figyelni a szukára! De, tudom, egyeseknek ez túl nagy felelősség...

2022. ápr. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
71%

Miután ivartalanítattad a kutyádat nézz bele egy helyesírási szótárba is ha lehet.

Súly-"ellipszilonosjével"

Nem tudom-2 külön szó

mi tévő legyek-szintén külön

El fog pusztulni -a fog egy segédige nem tudom hallottál-e már róla. Ha két szó között áll mind a 3-at külön írjuk.

Lellés- ez nem tudom mi🤷‍♀️ vagy ellés vagy leellés

A többiről inkább nem beszélek.

Az írásképedből látszik mennyire is vagy "értelmiségi " bár, aki a kistestű, rövidszőrű, ivaros nőstény kutyáját képes kint tartani a hidegben ráadásul párzási időszakban annak nem sok esze lehet. Szegény kutya...

2022. ápr. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!