Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát fogadjak örökbe?...

Milyen kutyát fogadjak örökbe? Keveréket vagy fajtatiszta jellegűt?

Figyelt kérdés

Beagle a kedvenc fajtám, ilyet akartam, de csakis mentettet, viszont annyi szép és különleges keverék kutyus van, hogy nem tudok választani.

Tudom, hogy élőben kell látni őket és tudni fogom, de nem, mert voltam több helyen is szétnézni és több is van, ami passzolna hozzám és szívesen elhoznám, mindegyiktől összeszorul a szívem.

Valaki segítene, akinek van tapasztalata több száz kutya körül kiválasztani egyetlen kis blökit, nekem nem megy😔


ápr. 1. 08:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell ismerni oket. Elvinni tobbszor setalni , ismerkedni. Es aztan akivel megvan a kolcsonos szimpatia azt orokbefogadni.
ápr. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi mondjuk az alapján szukitettuk le a kört, hogy melyiküknek van a legkevesebb esélye arra, hogy más hazaviszi. Így lett az a kutya, aki csak a kifutóban jött hozzánk valamennyire közel (szóval 5 méteren belül), amúgy a kennelben meg csak bent kuksolt a házában. Ilyen félős kutyát ritkán fogadnak örökbe. Jól is tippeltünk amúgy, a másik 2 jelöltet 1 hónapon belül örökbe fogadták.


Beszélj a gondozokkal, mondd el, hogy milyen kutyát szeretnél, mit tudsz neki biztosítani, esetleg ha van rá lehetőség, vidd el sétálni 1-1 körre.

ápr. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én önkénteskedtem, de nem akartam mentett kutyát, mert nekem elég nagy elvárásaim vannak a saját kutyáim felé és féltem, hogy egy tudatos szelekció nélküli ezeket nem fogja hozni és ez pedig folyamatos konfliktusforrás lesz közöttünk, ami miatt egyikünk sem lesz boldog.

Az egyik kutya viszont nagyon megszerettette magát, már fél éve bent volt, nem volt rá jelentkező, én meg hazavittem idibe, majd örökbefogadtam.

Ha neked mindegy, válaszd azt, aki a legrégebb óta bent van és az igényeit, "problémáit" még össze tudod egyeztetni az életeddel.

ápr. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor egy régi lakó közül is a legesélytelenebbet választom majd!

Nagytestű, idős, fekete, régi lakó. Köszi!

ápr. 1. 10:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Van beagle fajtamentés is, ott is vannak bent maradt, senkinek sem kellő kutyák is.
ápr. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megpróbálom, köszi.
ápr. 1. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!