Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiállítási collien is használh...

Kiállítási collien is használhatok furminatort?

Figyelt kérdés
Nemrég megkaptam a rég áhított collie (skót juhász) kutyust, és szeretnék vele kiállításokra menni. A másik kutyánké a furminator aki egy németjuhász keverék, és nagyon szépen kiszedi a szőrét, így anyum már megengedi, hogy bejöjjön a házba éjszakára. Viszont nem tudom, hogy mennyire lenne jó ötlet ez? Mert,volt hogy másoktól azt hallottam, hogy megsérült a fedőszőrzete, és durva tapintású lett. Egyébként ha már úgy is itt tartunk, tudtok ajánlani Dél-Budán olyan jó kutyakozmetikust aki fel tudná őt készíteni a kiállításra? Mármint szőrápolás tekintetében. A furminátort is azért kérdem, mert nem szándékozom olyan sűrűn vinni, a mindennapi szőrápolását én is meg tudom csinálni. Köszönöm a válaszokat!
2010. okt. 26. 19:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem is collie kutyám van, ős is rendelkezik tk-vel, kiállításokra is elviszem.

Én nem használom rajta. Egyszer használtam rajta az előírásnak megfelelően, de annyira tönkre tette a szőrét, hogy ki is kellett 2 kiállítást hagyni.

Hetente egyszer bőven elég, ha jól átkeféled, fésülöd a bundát. Fürdetni elég félévente (max), ha nem lesz olyan koszos, hogy le kéne mosni. Én félévente szoktam átfürdetni. Viszont mivel évente többször elviszem kiállításra, minden kiállítás előtt nem fürdetek, csak a két alkalommal, amit írtam. Kiállítások előtt száraz sampont használok. Ilyenkor a kiállítás előtt egy nappal használom a száraz sampont, tehát nem kell fürdetni, és jól kikefélem. Meg a ring előtt szokom még gyorsan átkefélni, és kész. Ha netán még a kiállítás előtt este egy picit bekoszolódna a bunda valahol, akkor jó minőségű hintőporral ott ki lehet a bundit tisztítani. Meg a hintőpor egy kicsit felturbózza a szőrt. De én legtöbbször a Héry kondícionálókat használom. Kiállításon a ring előtt, kondícionáló sprével befújom a kutyát egy kicsit, és gyorsan átkefélem a bundát. Nem kell nagy dobra verni a dolgokat.

Csak arra kérlek, hogy ne fürdessd meg havonta vagy sűrűbben, hanem csak évente kétszer, mert a sok fürdés a szőrminőség kárára megy akármilyen drága sampont is használsz! Ha koszos a kutyus, akkoe inkább száraz sampont használj, az nem teszi tönkre a szőrt. Meg a fésülés is heti egy alkalom legyen, de az alapos legyen. A sok fésülgetés is a szőr kárára megy.

2010. okt. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2010. okt. 26. 19:39
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is hosszúszőrű, vastag bundájú kutyám van. Az ő szőrét is tönkretette a furminator. Ráadásul az apró fogak épp csak a szőrének a felszínét súrolták. Tavaszi vedléskor egy hosszúfogú 1000 forintos fésűvel egy húzásra 20-szor annyi szőr jött ki, mint a furminatorral. Az viszont tény, hogy miután hagyományos fésűvel kifésültem, a furminátor továbbra is tudott még belőle kiszedni. Mindenesetre én azóta hanyagolom.
2010. okt. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!