Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan, milyen módszerekkel...

Hogyan, milyen módszerekkel lehet kihozni belőle a bátorságot?

Figyelt kérdés

Voltam a hétvégén egy kutyakiállításon, ahol volt bemutató is. Volt a nagyok (németjuhász, cane corso, kuvasz, pitt, boxer) között 2 kicsi is (francia bulldog és spicc). Azt mondta az iskola vezetője h bizonyos módszerekkel ki lehet hozni belőlük is az "őző-védő" ösztön, h bátran ugassanak az idegenekkel szemben. Persze az olyanokkal szemben akik fenyegetést jelentenek számomra, számunkra.

Érdekelne h hogyan csináljam. Amúgy nekem egy 2 éves ivartalanított kan shih-tzu-m van. Sötétben nagyon sokat jelez ha jön vki, de szeretném ha mondjuk egy részeg jön velünk szembe és hőbölög azért akkor is ugasson, jelezzen. Csak egy kis elrettentést szeretnék nem azt h átharapja az achilles inát :D


2010. okt. 26. 19:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem is fogja átharapni.

Az, hogy "bátran ugatnak" még nem jelenti azt, hogy bátran támadnának is. Nem arra való némely fajta.

Magad ne csinálj semmit. Szánj rá időt, pénzt és keress iskolát, ahol hozzáértő emberek megtanítják a kutyádat, mellette téged is sok mindenre.

2010. okt. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy ő pont nem az a fajta akit személy védelemre tenyésztettek ki. De mivel jó jelzőkutya, és régen is annak használták, így gondoltam ki lehet belőle hozni a bátrabb jelzést is. Nem várom tőle, hogy elkapjon fegyveres támadókat. Csupán annyit, hogy a dolgát tisztességesen végezze.
2010. okt. 26. 20:02
 3/3 anonim ***** válasza:
Sztem bőven elég ha megtanítod parancsra ugatni , arra otthon is képes vagy míg "bátorságra nevelni" 100% hogy nem.
2010. okt. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!