Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy a fenébe lehet, hogy egy...

Hogy a fenébe lehet, hogy egy kutya 2 éves kora óta 12 éve a menhelyen él ?!

Figyelt kérdés
Én ezt komolyan nem hiszem el. Ilyen tényleg van? De hogyhogy sose fogadták örökbe? Több hasonlót is látok. Mert azt még elhiszem, hogy mondjuk 8-10 évesen bekerül és öreg kutyát nem sokan választanak, de egy 2 éves kutya még fiatal, hogyhogy nem vitték haza a fiatal éveiben?
ápr. 6. 10:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
21%
Benne van a szerződésben, hogy elvihetik az állatot.ez sok helyen van, nem álmodtam. Megszeretsz egy állatot és jön valami életidegen "állatvédő", és visszaviszi a ketrecbe, mert ő így latja jónak? Ilyet meg se kockáztatok. Ez a "nincs titkolnivalóm" meg egy ócska duma. Függónyöd van? Igen? Jaj mit titkolsz? Felvilágosítalak, hogy alkotmányos jogodat sértik, ha jogot formálnak rá, hogy belépjenek az otthonodba. A rendőrség is csak jó okkal léphet be, nem hogy egy ilyen ketreces állatkínzó ja bocs, állat"védő".
ápr. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szerzodesben van benne? Linkelj egyet egy adott menhelytol, latni szeretnem!

Az enyemben pl nincs. Annyi van benne, hogyha meg akarnek szabadulni a kutyatol, akkor a menhelynek kene visszaadni, de meg lehet veluk egyezni,ha erre kerulne sor, ehhez se ragaszkodnak szigoruan, ha en talalok neki uj helyet.

ápr. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Ezeket én se tudom megérteni, minek kell a zoknim színét is tudniuk, meg első 3 hónapban hetente kérnek fényképes beszámolót, utána lévő 3 hónapban kéthetente, utána következő egy évben havonta.

Meg akkor a bemutatkozó 1000 szavas levélben írd le, hogy melyik helyiségben fog aludni a kutya, meg van-e lehetősége bandázni a szomszéd kutyával meg ismered-e a környéken lévő összes állatorvost és ha már azt is elmondtad, hogy hétvégente milyen pizsamában alszol, akkor jöhet az egy hónapos próbaidő, a kutya már nálad, de napi kapcsolatban kell lenned a menhellyel, mert a kutya még az övék és ha egy hónap alatt a menhely nem dönt úgy, hogy nincs kedve neked adni a kutyát, mert kihagytál egy napot a megbeszélésből, mert inkább a kutyával foglalkoztál, akkor majd postán elküldik neked a szerződést és akkor lehet átiratni a chipet.

ápr. 6. 12:10
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak ilyen helyek vannak. Ha nektek ez nem fér bele, válassz másik helyet. Több ezer örökbefogadásra váró kutya van.
ápr. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, te miért nem fogadod örökbe ezeket az idős kutyákat, ha elmenni sem bírsz mellettük?

Már bocsánat, de hogy jössz te ahhoz, hogy ítélkezz más emberek felett, pláne azokról, akik tisztességes tenyésztők munkáját támogatják azzal, hogy egészséges, jól szocializált kutyákat vesznek tőlük? A gond a retkes szaporítókkal van, ezekkel van tele a menhely is, azt meg semmi jogod számon kérni, hogy más miért nem vállal be egy ilyen körülmények közül származó ideggyenge példányt, akinek ki tudja, milyen testi bajai is lehetnek. Volt ilyen kutyám, soha nem szerettem azóta egyet se úgy, mint őt, még 4 éves sem volt, mikor egy tipikus túltenyésztettség miatt kialakuló betegségben halt meg napokig tartó rettenetes szenvedés után. Kösz, ez többet nem kell. Menhelyi cicám van azóta és igen, egy kiváló tenyészetből származó is, mert tetszett a fajta, illik is hozzánk és nem fogok semmilyen szapis hátterűt befogadni, hogy még egyszer végignézzem azt, amit a kutyusnál, aztán anyagi csőd legyen az állatorvos, mert sajnos pénzből élek, ez is számít.

ápr. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
87%

Probalnak lelkiismeretes, jo gazdit talalni a kutyaknak, aki nem viszi vissza 5 perc utan, csak azert, mert az elso nap szetragott valamit.

De nem minden menhely ker levelet, nekem is kellett irni mondjuk par mondatot, de kozel sem volt lenyeg a szomszed kutya meg a zoknim szine, a kapcsolattartas is egy db kep volt orokbefogadas utan, aztan ennyi volt a sztori.

Probaido nem volt, menhelyrol konkretan azonnal az allatorvoshoz mentunk atiratni a chipet.


De millio menhely/ gyepi van, ahova csak bemesz, aztan kihozol egy kutyat. Olyat kell akkor keresni. Hatranya ennek mondjuk az, hogy valoszinuleg kevesbe ismerik a kutyakat, ezert nem szurnek annyira a jelentkezok kozul, de valamit valamiert.

ápr. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Már bocs, de hol ítélkeztem bárki felett?

Annyit írtam, én nem bírnék támogatni kutyagyárt, amíg minden menhely tele van. Nem mondtam egy szóval se, hogy mindenki gonosz, aki nem így tesz.

Egyébként én csak ilyeneket fogadok örökbe, már a sokadik idős kutyát hozom haza.

És néha szembe futok ilyenekkel és hitetlenkedtem, hogy hogy létezik. Ez neked miért ítélkezés vagy számonkérés ?!

Neked viszont semmi jogod így beszélni állatszerető emberrel, ha már magad csak a külsőségekre hajtasz.

ápr. 6. 12:23
 18/20 anonim ***** válasza:
#12 beirtam a googleba, hogy örökbefogadási szerződés. Konkretan az első találatban mar benne van ez a pont. teglas.hu 7es pont. Nem tudom linkelni, mert letölthető doksi.
ápr. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
22%
A gyerek örökbefogadás ezerszer egyszerűbb történet (volt) Aztán állambácsi és államnéni nagy ívben szarik rá az örökbefogadóra, eleinte még éppen csak-csak, de utána a kutyát nem érdekli mi van a gyerekkel, örültek, hogy megszabadultak tőle.
ápr. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne démonizáljuk már a menhelyeket. Az esetek 99%-ában teljesen racionális feltételeket szabnak az örökbefogadásnál. Szerintem teljesen normális, hogy tudni szeretnék hova, milyen körülmények közé kerül a kutya és szeretnék utánkövetni a őket. Nem nagy ügy írni egy bemutatkozó levelet és örökbefogadás után néha fényképeket küldeni a kutyáról. A legtöbb menhely csupán ennyit vár el. Amiről írtok, azzal még nem találkoztam, pedig régi motoros vagyok örökbefogadás szempontjából. Ezek elszigetelt és extrém esetek lehetnek és egyáltalán nem ez az általános metódus.

Válaszolva a kérdésre: Nem biztos, hogy azokkal a kutyákkal baj van, amik a menhelyen élik le az életüket. Elég, ha szegény igazi keveréknek született, nem fedezhető fel benne semmilyen fajtajelleg vagy éppen olyan, ami "nem kívánatos" (lásd bull típusú), és ha még nem is nyitott az idegenekkel szemben, gyakorlatilag nullára csökken az esélye.

ápr. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!