Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki adna tanácsot (klikker)?

Valaki adna tanácsot (klikker)?

Figyelt kérdés

Elkezdtem mind 2 kutyámat klikkerrel tanítani. A kondícionálás már meg van, 5 napja kezdtük.

Mivel régen nem így tanultak, ezért ha megállok előttük, egyből leülnek és néznek. Amikor az egyik feláll, akkor klikkelek és kapja a jutalomfalatot. Ilyenkor a másik nem kap. De amint ő is feláll, kap.

Eddig úgy néz ki, hogy el tudják különíteni, hogy ki csinálja jól, mert az egyik már rájött, hogy ha leül nem kap semmit.

Későbbiekben külön foglalkozzak velük, vagy már most is?

Nem nagyon tudom "szétszedni" őket, mert ha egyikkel foglalkozok, akkor egyből jön a másik. Mit javasoltok?


2011. jún. 7. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Bár nekem csak egy kutyám van, de én a helyedben külön foglalkoznék velük. Addig a másikat zárd be, vagy a másik tanulja meg, hogy addig nem mehet oda hozzád. Olyan ez, mint amikor két gyereked van. Jó velük egyszerre foglalkozni, de szükségük van arra, hogy külön-külön, csak személyre szólóan is foglalkozz velük.
2011. jún. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Idővel megtanulják, hogy mikor kire figyelsz, eleinte van csak láb alatt a kettő, legalábbis nekem ez a tapasztalatom.


De azt ne csináld, hogy egyszerre akarsz a két kutyával formálni, mert abba tutira belezavarodnak. Valahogyan jelöld meg, hogy mikor melyikkel foglalkozol. Mivel nagyon jó megfigyelők, akár azt is játszhatod, hogy kötsz egy kendőt annak a nyakába, akivel éppen dolgozol, és így kicsit egyértelműbbé teszed nekik, hogy mi a pálya.


Aztán mikor már parancsra dolgoznak, vagy kézjeles, engedelmes feladatok vannak, akkor nyugodtan dolgozhatsz felváltva, vagy logikusan megvezetéssel, célkövetéssel, meg a többi technikával is dolgozhatsz felváltva, de formálni nem lehet úgy, hogy hol ennek szól a klikk, hol annak. Nem baj, ha mindkettő ott van, csak legyen világos, hogy akivel éppnem dolgozol, az fejen is pöröghet, nem fog kaját kapni.

2011. jún. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

elsősorban azt javasolnám, hogy ismerd meg a kutyáid valódi igényeit és rendezd velük külön-külön és együttesen is a viszonyodat(találkozások, étel, póráz-séta, személyes tér tisztelete=vezetőként tekintenek rád)-ha ez már rendben akkor pedig mielőtt bármiféle kiképző eszközt használnál olvass utána minimum vagy menj el egy kutyaiskolába...

kiképezni csak egy alapvetően nyugodt,elfogadó kutyát lehet!

2011. jún. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem több kutyám van de sosem klikkereznék velük egyszerre. Felesleges túlbonyolítás. Amíg az egyik klikkerezik, addig a többit egyszerűen bezárom a kennelbe, a szobába, a boxba, kikötöm, vagy helybenmaradás van. Ilyen egyszerű.
2011. jún. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!