Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya aludhat veled az...

A kutya aludhat veled az ágyban? Felmehet a fotelre?

Figyelt kérdés

Nem szőrözi össze?


Társasházi lakás. Egyedül élek. Új kutyus lenne.



ápr. 15. 08:12
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

#11 #18 Ezt az őszinteséget 🤣🤣🤣🤣

De amúgy igazad van :D

ápr. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%

Ez a te döntésed kell hogy legyen.


Ha megfelelően tisztán (minél nagyobb a kutya, ezt annál nehezebb 100%-osan megoldani) van tartva, akkor eü kockázata nincs, viszont a nevelés sarkalatos kérdés, és hát minél nagyobb testű, annál kényelmetlenebb is lehet az együttalvás.


Fotel, kanapé kevésbé problémás, egy pokróccal arra is rá lehet nevelni, hogy csak oda és csak akkor menjen fel ha a pokróc oda van terítve.


Viszont hacsak nem kifejezetten hipoallergén, speckó szőre van (pl. uszkár, lagotto), akkor összeszőrözi a kanapét és az ágyat is, nem csak vedlési időszakban, nem tudsz mit csinálni, _valamennyire_ hullik a szőre. Vannak fajták, amelyiknek kevésbé hullik, vannak, amelyiknek jobban, illetve máshogy szőröz egy hosszú, aljszőrzetes és egy rövidszörű fajta, de szőrözni fog (plusz egyedenként is eltérő).


Nekem tiniként egy tacsi-spániel keverékem volt, 6 hetesen kaptam, nyilván velem aludt az ágyban, és mikor megnőtt sem volt túl nagy méretű, akkor sokszor a lábamnál/lábamon aludt el, de aztán kiment a helyére, vagy nyáron a hűvös kőre az előszobába, de hajnalban gyakran visszajött, ugyanúgy a lábamhoz, nem úgy, hogy az arcomnál feküdt.


A mostani kutyánk majdnem 30 kiló, és bármennyire is szép tisztán tartjuk a tappancsait, szőrzetét is, nála már nem merült fel, hogy az ágyba bejöhessen, _annyira_ nem tudnánk tisztán tartani. A másik, hogy hiába nagy az ágyunk, még a lábunknál fekve is kényelmetlen lenne minden érintett félnek.

ápr. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
0%
Micsoda kérdés! MÁr hogy jöhetne fel egy kutya az ágyba! Ha nem szabsz neki korlátokat (akár csak egy gyerek esetében), akkor a fejedre fog nőni, aztán semmire nem tudod majd megtanítani. Azt sem lehet csinálni, hogy valamit egyszer szabad, máskor meg nem. Következetesnek kell lenni.
ápr. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%

#33 Remélem, se gyereket, se kutyát nem nevelsz ilyen "okos" gondolkodással. :D

Az én kutyám velem alszik, mert nekem ez belefér. (Teljesen elfogadom, ha másnak nem.) Ettől még nem nőtt a fejemre, én vagyok a főnök, azt csinálja amit mondok. Én alakítottam így a szabályokat. Azért, mert valaki felengedi az ágyra, nem lesz se jobb, se rosszabb gazdi, csak mások a szabályok.

ápr. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%

33 -as.

Az en kutyam is az agyban alszik ha olyam kedve van. 99%ban behivhato, sose hagy ott, szofogado , alap vezenyszavak tudja. Zebranal leul, nem rag , nem balhezik, azonnal abbahagyja barmit is csinal ha rászólok. Stb...Szoval teljesen ugy viselkedik mint egy jolnevelt kutya.

ápr. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
0%
"99%ban behivhato" ez nem a kutyát minősíti, hanem téged kutyatartóként.
ápr. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
54%
Igen es mivel jo kutyatarto vagyok igy ismeri a szabalyokat es ugy se nott a fejemre , hogy ágyban alszik. 🤷‍♀️
ápr. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
0%
Tök mindegy hol alszik, ha nem 100%-ban behívható, akkor nem a te kutyád, hanem azé, aki a te 99%-os behívhatóságod mellett 1% eséllyel elüti.
ápr. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%

Mér ütnék el ? 🤔 masold ide azt a mondatod ahol azt irom , hogy poraz nélkül sétalunk út mellett ? 🙄


De persze ha azt irom 100% ban behivhato akkor meg azt mondod ez nem igaz ilyen nincs.

Mondjuk az legalabb igaz lenne.

Hiszen azert irtam 99-et mert megesett mar , hogy a 2x-3x kellett szolni. Mint ahogy minden kutyanal megesik, hogy ugy belefeletkezik a jatekba , egy jo szimatolasba egy fetrengesbe, hogy 2x kell szolni.


Te ilyen a kákán is csomot kereso mindenbe beszologatos igazi keseru ember lehetsz.

ápr. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!