Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valóban a kutya szocializációj...

Valóban a kutya szocializációján múlik az hogy családba kerülve kölyökként,a már ott élő cicat sosem fogja bántani?

Figyelt kérdés
Fajtatol függetlenül?
ápr. 16. 08:07
 1/6 A kérdező kommentje:
Bár általanos kérdésnek szánom de lefordítva a saját életemre: macska-kutya biztos kerítés( 3 méter magas téglafalak) 120 negyzetméter udvar füves,fenyőfás,100 negyzetmeter lakás,tehat nem.egy masfeles panel.
ápr. 16. 08:16
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Általában, ha kölyökként macskával nő fel egy kutya, akkor nem fogja felnőttként sem bántani és a következő oda kerülő macskákat sem. Viszont nem ez az egyedüli út, sok kutya gyárilag olyan jófej, hogy felnőttként is össze lehet szoktatni más állatokkal, a nem ölésre szelektált fajtáknál ez halmozottan jellemző.
ápr. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, kimaradt a végéről egy általában. pl a husky eredetileg elvileg húzásra lett tenyésztve, mégis elég zsákmányos szokott lenni.
ápr. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy neveled. Apám uszította a kutyáinkat a felénk kóborló macskák ellen. De egy kutya-macska kapcsolat általában úgy indul, hogy a macska incselkedik, odakap, aztán a kutya kérdés, hogyan reagál. Na, itt lép közbe a gazdi. És meg lehet nevelni, hogy ezt a macskát nem bántjuk. Sok éves, sérült, rosszul tartott, esetleg elvadult menhelyi kutyával nehezebb, de velük sok minden más is sokszor nehezebbb.

Ha már ott a macska, akkor van a legkönnyebb dolgod: csak azt kell lefektetni, hogy te vagy a főnök (ami alapból alap dolog kutyánál), és amint látja, hogy a macskát te megtűröd, ő is megtűri. Ilyen egyszerű. (Ugyanez igaz a vendégre. Felőlem ugathat a kutya, de ha beengedtem valakit a kapun, onnastól kezdve abbahagyja, mert látja, hogy én beengedtem, tehát el kell fogadnia a jelenlétét.)

ápr. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Odafigyelés és összeszoktatás kérdése.

A kutyát figyelmeztetni, vissza kell fogni, ha erőteljesebben játszik, közelít a macska felé.

Megszokják egymást. A macskát se kell félteni. Vannak macskák akik elég szépen beterrorizálják a főleg kisebb, nyuszi bátortalanabb kutyákat. Mindemellett inkább azert a már ottlévő macska harmóniáját, territórium igényét megzavarhatja az új jövevény. De a kutyával nem lesz gond ha kölyök, később sem.

ápr. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,mindenkit felpontoztam.
ápr. 17. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!