Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya (menhely) örökbefoga...

Egy kutya (menhely) örökbefogadásánál mire figyeljek?

Figyelt kérdés
Hogy ne olyan kutyát sózzanak rám, ami senkinek nem kell mert vmi baja van. Nagyon szeretem a kutyákat, de nem vagyok szakértő. Gondolom ha energia-szegény azt észre lehet venni. De sok olyan betegség lehet ami nem látszik elsőre, nem?

ápr. 16. 09:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Ilyen hozzáállással lehet nem kéne örökbefogadnod...
ápr. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Sózzanak rád... ugye tudod, hogy te választasz?
ápr. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%

Ha egy kutyaval megkedvelitek egymast, azt hazaviszed.

Gondoskodsz rola es szereted.

Ha valami baja van, torodsz vele.

Ha nem ertesz a kutyakhoz, akkor vegyel magadnak tengerimalacot.

ápr. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
Te is egy f asza gazdi leszel....
ápr. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%
Addig egészséges kutya is bármikor lehet nálad a későbbiekben beteg, szóval semmi nem garantálja, hogy egészséges lesz, még egy tenyésztőnél sem.
ápr. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan kutyát akarsz, ami dokumentáltan egészséges és jó idegzetű, akkor vegyél törzskönyveset, jó helyről (természetesen náluk sem garancia, de a lelkiismeretes tenyésztő megtesz minden tőle telhetőt)


A menhely az menhely. Bizonytalan genetikai és családi hátterű kutyusok vannak ott, akik bár valóban kész szeretetbombák, viszont gyakran van valamiféle viselkedésbeli problémájuk (nem is csodálkozom, szegénykék sokszor utcáról jönnek, vagy valami lepukkant szapi-telepről)

ápr. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Ha nem ertesz a kutyakhoz válassz kölyköt. Azok jo esellyel meg nem traumatizalostak nincsenek viselkedes problemajuk.

Nyilvan a arra nincs garancia , hogy nem beteg. A legtobb menhelyes kutya ruhes/ferges/rossz taplalkozas miatt ilyen olyan emesztoszervi betegsege van, szőre hullik , kopaszodik sebes a bőre talpa.

De ezek vele jarnak, konnyen kezelhetoek es megfelelo taplalkozassal minden rendbejon .

ápr. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%
Bár ez nem válasz a kérdésedre, de mivel ugyanígy voltam vele, mint te (nem vagyok szakértő egyelőre sem a kutyatartásban, sem az oktatásukban, stb.), illetve -bocsánat mindenkitől- minél jobban ki akartam zárni a genetikai háttérből adódó "lutri" betegségek esélyét, ezért úgy döntöttem, hogy az első kutyám tenyésztőtől lesz. Sajnálok minden menhelyes állatot, vannak köztük nagyon aranyosak (illetve nyilván minden állat aranyos a maga nemében), a szívem szakad meg, hogy ennyi rossz sorsú állat él menhelyeken, anyagilag segítek nekik, ahogy tudok stb., de felmértem, hogy sem azt nem tudom bevállalni jelenleg, ha a kutya az átlagnál jóval problémásabb, traumatizáltabb, sem azt, ha esetleg sorra jönnek ki olyan problémái, amik az addigi tartásából vagy a bizonytalan származása miatt adódnak. Vállalom a lepontozást, de úgy gondolom az is a felelős állattartás része, ha az ember felméri, hogy egyelőre nem képes helyrehozni egy erősen traumatizált vagy nagyon rossz előéletű állatot.
ápr. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%

Először is az sem biztos, hogy megengedik, hogy hazavigyél egyet. Majd kiderül, hogy alkalmas vagy-e rá.

És nem sóz ak rá senkire semmit, bemutatják. Akutyákat és sok helyen a neten is láthatsz posztokat az ott lévő állatokról.

ápr. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
33%

Nem minden menhelyes kutya problémás, ezért nem viszik haza őket, mert hülyeségeket terjesztenek róluk. Körül kell nézni, kivinni sétálni párszor, megismerni.

Genetikailag a tenyésztős kutya ezerszer nagyobb lutri. Sőt, idegrendszerileg is. Szóval ez egy nagy baromság, hogy azért vesznek tenyésztőtől és nem menhelyről hoznak, mert félnek a problémáktól.

Ha még egy kis problémától így besz@rsz, nem való neked semmilyen kutya, mert az bármikor bármilyen kutyánál előjöhet, főleg egy túltenyésztetteknél.

ápr. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!