Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya (menhely) örökbefoga...

Egy kutya (menhely) örökbefogadásánál mire figyeljek?

Figyelt kérdés
Hogy ne olyan kutyát sózzanak rám, ami senkinek nem kell mert vmi baja van. Nagyon szeretem a kutyákat, de nem vagyok szakértő. Gondolom ha energia-szegény azt észre lehet venni. De sok olyan betegség lehet ami nem látszik elsőre, nem?

ápr. 16. 09:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
85%

Utolsó, egy sétáló nem fogod megismerni egy kutyát :D csomó jellemvonás és probléma később fog csak előjönni


Mondom ezt önkéntesként és menhelyi kutyák gazdájaként. Szeretem őket, de sok közöttük a problémás és egy menhelyi kutya nem való mindenkinek. Persze vannak közöttük könnyebb esetek, akiknek tényleg csak nincsen szerencséje, de vannak bizony nehezebb, problémás kutyák is bőven.

ápr. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
33%

*egy sétától nem fogod megismerni a kutyát


Bocsánat

ápr. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
19%

Én se azt mondtam, hogy nincs köztük problémás. Pont azt mondtam, hogy nem mindegyik az.

És ne haragudj, de aki bemegy 2, max 3 menhelyre, de szerintem egy is elég, ki van zárva, hogy több száz kutya közül magának megfelelőt.

Ha mégse, akkor annak nem való kutya:


"Mielőtt kutyát vennél... menj be egy menhelyre vagy egy sintértelepre. Menj végig a folyosón. Nézd meg az összes számozott, számozatlan kennelt...ketrecet...zugot.

Nézz bele mindegyikük szemébe. Lásd meg a fájdalmat, a csalódottságot. Érezd át. Ha ki tudsz sétálni kutya nélkül... akkor neked nem való kutya.."


Pont.

ápr. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy beteg lesz-e vagy sem, azt sem menhelyes, sem tenyésztőtől, főleg szaporítótól vett kutyánál sem tudhatod. Ez sajnos benne van a pakliban. Sőt, a menhelyek általában sokkal jobban odafigyelnek az állataikra, a bekerülő kutyákat rögtön megnézetik állatorvossal, tesztelik fertőző betegségekre, szívférgességre stb..., hogy minél hamarabb megfelelő ellátást kapjanak, ha szükség van rá. Nem fognak olyan kutyát "rád sózni", amelyiknek eltitkolják az egészségügyi státuszát, ugyanis nem érdekük, hogy visszakerüljenek hozzájuk. Ellenben a rossz tenyésztőkkel és szaporítókkal ez sokkal biztonságosabb módja a kutyához jutásnak. Garancia viszont nincs, ez nem olyan, mint egy műszaki cikk. Ha ezt nem tudod elfogadni, akkor ne akarj kutyát.
ápr. 17. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Menj ki többször ismerkedni a kutyákkal, ez segít hogy megismerjétek egymást és a választásban is könnyít. Főleg azokon a napokon érdemes amikor sétáltatás van. Ha beteg és kezelhető valószínűleg az állatorvos kezeli. De az első miután haza vitted, hogy állatorvos lássa, a benne lévő chipet úgyis át kell íratni akkor rá tud nézni esetleg teszteket tudsz csináltatni. Mindegy honnan veszel vagy fogadsz örökbe kutyát, beteg bármikor bármitől lehet. Csak nézd azt hogy ki engeded a kertbe vagy el mentek sétálni és bele megy egy kullancs.

Egy menhelyen nagyon sok a választék. Először is döntsd el és abban legyél biztos hogy kölyök vagy felnőtt kutyát szeretnél. Kis, közepes vagy nagy termetű. Rád sózni nem fognak beteg állatot, ha bármi probléma van vele normális esetben el mondják, de a lényeg hogy nem adnak kutyát azért hogy vissza vidd. Ha valamit nem mondanak el, idővel úgyis kiderül és ilyenkor a kutya vissza kerül.


Jól gondold át a döntésedet mert a kutyának nagyobbat ártasz ha haza viszed majd heteken belül rá jössz hogy felelősség vagy nagy és vissza kerül. Sajnos egyre többen nem nincsenek tisztában a felelősséggel és viszik vissza a kutyákat mindenféle kifogásra hivatkozva.

ápr. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!