Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdődő veselégtelenség?

Kezdődő veselégtelenség?

Figyelt kérdés

Sziasztok, van egy 17 éves kutyusom, aki véres vizelet miatt került dokihoz múlthét csütörtökön. Ultrahang szerint a hólyagja gyulladt, így elkezdte kapni rá az antibiotikumot, ma van a 6. nap.


A laborból kiderült, hogy emelkedett kreatin értéke van, de az orvos szerint nem súlyos, 172.5 umol/L, 30-150 között normális, úgyhogy kérték hogy renal tápra térjünk át nagyon lassan, mert gyenge a veséje.


Mellékhatásként azóta hányt sokat, elment az étvágya, doki szerint antibiotikum mellékhatás, most tabletta helyett injekcióban kapja, hogy kikerüljük a gyomrát. Kap minden nap infúziót, hányáscsillapítót, savlekötőt. Tegnap óta eszik is, igaz nem a szokásosat, csak azt eszi meg amit főzök, kis darált hús rizzsel, só nélkül, sütőtökpüré tejföllel, próbálom kímélni a gyomrát, de azon kívül hogy válogatós lett, jó az étvágya, folyton szimatol a konyhában, látom hogy enne, csak nem akármit.


Tegnap óta nem is jött ki belőle semmi, a véres vizelet már napokkal ezelőtt megszűnt, kaki pisi jó, hasa még fájdogál. Fogyni is összességében hálistennek nem fogyott, csóvál is.


Namost elég sokat utánaolvastam azóta a vesebetegségnek, és ennél jelentősen jobban megemelkedett értékeket szoktam olvasni, ami már tüneteket okoz. Viszont azt is látom, hogy a hólyaggyulladás, véres vizelet, étvágytalanság és minden egyéb egy az egyben veseelégtelenség tünet, tehát néhány kutya emelkedett értékekkel ugyanilyen tünetekkel kerül be.


Ugyanakkora az antibiotikum mellékhatása is lehet az étvágytalanság, levertség, fogalmam sincs, hogy mi lehet, mi történhet.


Nektek milyen értékeknél produkált egyértelmű tüneteket a vesebeteg kutyátok?


ápr. 16. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:
6%
Nem.
ápr. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos válaszod!
ápr. 16. 12:18
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát figyi, most erre mit mondjunk?

Ha nem bízol a dokiban, vidd másikhoz másodvéleményre.

ápr. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ma voltunk másiknál, és ő is megerősítette, hogy ezek a vese értékek nem okoznak ilyen tüneteket, és ha áttérünk a renal kosztra, akkor nem lesz baj, szóval most nem a vese a prioritás, hólyaggyulladásra szedi az antiviotikumot napi injekcióban. A vizelete már szép, nem véres, az étvágya is javul.
ápr. 16. 19:05
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Nekem mikor vese értékei felmentek a 16 évesemnek, annyi tünete volt,hogy többet ivott és többet pisilt. Ez miatt vittem dokihoz. Kapott gyógyszert,gyógytápot,na előtte volt étvágya,de hogy szedte gyógyszert elment az étvágya gyógytáppal is trükköztem másikkal kevertem,meg konzervvel. Nem nagyon akarta megenni,de mint írtam előtte volt étvágya,de a doki szerint a gyógyszer miatt van ez.



Tejfölt pedig ne adj a kutyának,csak emésztési problémát csinál.


Adj neki probiotikumot.

ápr. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.


Kap multipro és fortiflora probiotikumot, vetgastrol és quamatel gyomorvédőt.


Tejfölt meg hidd el, nem jokedvemből adtam, próbáltam tápot áztatni, próbáltam lazacolajat tenni rá, főztem, pépesítettem, ízesítettem mindent. Kiköpte, elutasította.


Tudom, hogy a tejföl nem a legjobb választás, de majdnem megkönnyeztem amikor végre evett belőle.

ápr. 16. 20:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha elb.ssza a gyomrát, akkor aztán könnyezheted. Van elég baja, ne rontsál rajta.
ápr. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Olvasni látom nem nagyon tudsz, meg ételmezni a szituációt.


4-5 nap folyamatos hányás és gyomorfájás után evett végre, és végső elkeseredésemben adtam neki sómentes sütőtökpürével egy kevés tejfölt. Azóta már KÉRI az ételt, előtte rá se nézett. Mondd már meg nekem látatlanban 6-7 ilyen pokoli nap után, hogy még én rontottam rajta. Ő alapvetően nem érzékeny a tejtermékekre, ha meg bekeverem a sovány tejfölt sütőtökpürével, akkor ne találd ki, hogy még én rontok a kutyám helyzetén, miközben végre evett. De kösz, szar napod van?

ápr. 17. 12:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!