Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó ötlet a kölyökkutyámat...

Jó ötlet a kölyökkutyámat egyből az oltásai után más, felnőtt kutyákkal (is) megismertetni? Tanácsok a szocializálást illetően? Sajnos nincs a közelben kutyaovi vagy suli.

Figyelt kérdés
2010. okt. 27. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Unokatesóm kutyáját ugy vittem (renszeresen) sétálni, hogy 1 oltása volt meg azt hiszem a parvo. Mikor megkapta az elsőt utánna átkerült hozzájuk, sétáltattam sokat, és vittem társaságba.Később megkapta a 2.at is, a 3.ról elfelejtkeztek, és nem adták be neki :/

Most 11 hónapos, és még a veszettségit nem kapta meg (nem a költségek miatt.Nincs rá idejük:/. Az ilyeneknek minek kutya.) És én viszem mindenhová, eddig nem volt semmi baja.

A törzskönyves kutyám a tenyésztőnél megkapott minden oltást, mégis azt mondta, hogy még ne vigyük ki a kertből 1 hétig. Én ennek ellenére 4 nap után kivittem, és semmi baja a kutyának...

A szocializálásról? Hmm.

Rengeteget vidd kutyás társaságokba, hogy megtanuljon a "kutyák nyelvén", tudjon játszani stb.

Én a staffit rengeteget vittem kutyák közé, mostanra ilyen lett :

Nekimegy minden kutyának, mert játszani szeretne.

Leránt a bicikliről, ha meglát egy másik kutyát.

Szóval ellenére sült ki ez az egész...

De azt ajánlom, vidd minél többet kutyákhoz...

2010. okt. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Minden kölyök kutyát kizárólag a harmadik oltása után szabad másokhoz és más kutyákhoz engedni. Mivel nekik nincsen még immunrendszere ( születésekor és a szoptatás alatt az anyatej védi őket ) ezért básmilyen betegséget elkaphatnak. Sőt ha évenként nincsen kombinált oltással beoltva a kötelezőn kívül, akkor is megfertőződhetnek.

,,Egy oltás nem oltás" mondogatta a gazdiknak az állatorvos akinél dolgoztam.

A harmadik oltás után még várni kell azért egy 24 órát, és utána mindenfelé lehet vinni. Már csak azért is, hogy szokja a dolgokat, szocializálódjon.

2010. okt. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, igazából nem is az oltásokkal kapcsolatos a kérdésem, tisztában vagyok a veszélyekkel, volt már egy kutyánk, aki elkapta a parvot. :( Tudom, milyen.

Inkább az érdekel, hogy ilyen fiatalon lehet-e vadidegen kutyákkal összeereszteni, persze eleinte óvatosan, pórázzal és a többi...

2010. okt. 27. 23:40
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia. csak olyan kutyák közé vidd el először, akiket ismersz, és tudod, hogy nem bántják a kiskutyát. Mert ha negativ tapasztalatot szerez, ez kihathat a továbbiakban. valamint fontos az, hogy hasonló termetüek legyenek, mert egy nagyobb testű kutyus kicsit vehemensebben játszhat, a kiskutya nem élvezi, szintén negativ élmény.
2010. okt. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, minél előbb el kell kezdeni.

Egyébként kölyköket nem bántanak felnőtt kutyák (ha mégis, akkor ott baj van).

Azokhoz menjetek oda, akik pórázon vannak, vagy kérdezd meg előtte a gazdik, hogy odaengedheted-e a kiskutyád.

2010. okt. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Elmentünk sétálni, és találkozott egy yorkival, egy amstaffal, ők felnőttek voltak, meg egy hat hónapos berni pásztorral, meg tegnap egy felnőtt agárral, mindenkivel nagyon aranyos volt, a sétáló emberekkel is kedves volt, habár természetesen egy picit félt, de azt hiszem, ez az első találkozás(ok) jól sikerültek. :)
2010. okt. 31. 18:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez igy tényleg nagyon jó lesz:)))
2010. nov. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!