Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek befizetett,...

Questchamp kérdése:

Szerintetek befizetett, egyéni útra, Portugáliába/Lisszabon érdemes elutazni most a hétvégén? Repülő, szállás már van, nincs útlemondási biztosítás. Helyi tömegközlekedés (metro, villamos) mennyire rizikós? Vagy, hazaérkezéskor megköveznek?

Figyelt kérdés

2020. márc. 12. 11:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Most nem mennék. Ki tudja, mi lesz a helyzet, mikor visszajönnék. Nem szeretnék karanténban lenni. És nem is akarok másokat veszélyeztetni. Nem félek, hogy biztosan elkapom, vagy hogy nem tudom legyőzni. De nem szeretném, ha miattam fertőződnének meg mások. Mert én pont most akarok utazgatni.
2020. márc. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Itt nem az a kérdés, hogy érdemes-e elutazni, hanem az, hogy el tudsz-e utazni, illetve utána haza tudsz-e jönni (nagy valószínűséggel nem).


Napról napra, óráról órára változik a helyzet, 2 napja az olaszoknál hozták a vesztegzár intézkedést, Nápolyban és más helyeken rekedtek magyar - egyéni - turisták, most a Facén kérnek segítséget, hogy tudnának hazajönni, mivel a Wizzair felfüggesztette a rep.járatokat.


Tegnap a WHO világjárvánnyá nyilvánította a koronavírus járványt, s amíg mi aludtunk, addig az USA mghozta az intézkedést, hogy péntek éjféltől nem fogad rep.járatokat Európából (kivéve Anglia).


Bármikor kintrekedhetsz, ha kiutazol - én nem mennék.


Nem a vírus a kérdés, hogy megkapod-e vagy sem, hanem az, hogy:

1.- ha hazajössz, kit fertőzöl meg vele (szülő, nagymama, stb) akár tünetek nélküli hordozóként

2.- van-e annyi pénzed az utazásra, hogy ha akár 3-4 hétig nem tudsz hazajönni (repülőjárat felfüggesztés, határzár), akkor is ellegyél kint valahogy.

2020. márc. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Egy dolog, hogy beteg lehetsz. De úgyis túléled jó eséllyel, ha nincs krónikus betegseged. A nagyobb baj az, hogy ez a nagymamádra vagy idősödő édesanyádra, a szomszéd nénire, az unokahúgodék másfél hónapos kis Oszmánkájára viszont nem biztos, hogy igaz. És nem szeretnél az lenni, aki halálos kórságot ragaszt rájuk , igaz?


Ezen kívül kiszámíthatatlan , melyik országban milyen intézkedést hoznak és bár Portugália jó hely, azért sem egy ottani, sem egy itthoni karantén nem túl izgalmas vagy mókás hely.

2020. márc. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Te komolyan meg akarod kockáztatni, hogy kint ragadsz, vagy beteg leszel/betegséget hozol haza?

Az meg 100%, hogy itthon kéthetes karanténba kerülsz, ezt már megmondták. Ha egyáltalán hazajutsz.


Jól tudnád úgy érezni magad, hogy az első pillanattól kezdve az lenne benned, hogy legyen már vége, és érj haza rendesen...? Én biztos nem mennék.

2020. márc. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
22%
Portugalia nincs a tilto listan, mehetsz nyugodtan.
2020. márc. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom egy kő alatt töltötted az elmúlt évet, vagy most tényleg teljes emberi intelligenciádat kiadtad, mikor ezt a döntésképtelen kérdést feltetted.
2020. márc. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
Tegnap Szlovakia bezarta mind 3 repteret semmi nem száll le meg fel. Magyarországon is ez várható hamarosan. Én mar boltba se megyek ember....
2020. márc. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
nagyon sok itt a vészmadar..’en mar boltba sem megyek’..akkor ne menjel, legalabb kevesebb idiota van az utcan, tokre elveztem az elmult ket napot
2020. márc. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

"nagyon sok itt a vészmadar.."


Ja, a WHO világjárvánnyá minősítette a járványt, az országok egyre- másra zárják be az iskolákat, a határaikat, a rep-járatokat felfüggesztik, helyenként karantént rendelnek el, - de mi vagyunk a vészmadarak, mert nem biztatjuk utazásra :D


"Csaxólok", hogy pl. Olaszországból jövő rep-járatokat felfüggesztette a Wizz is meg a Ryanair is, Nápolyban rekedt turista úgy tudott hazajönni, hogy vett méregdrágán Prágába jegyet, onnan pedig Budapestre, majd rögtön karantén. Bármikor előfordulhat ez portugáliával is vagy bármely országgal. USA nem fogad Európából (schengeni országból) járatokat - kivéve UK. Napról napra, óráról órára változik a helyzet, de mi vagyunk a vészmadarak :D

2020. márc. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
pont nem tudok komolyan venni egy szervezetet aki kiállít a világ elé egy olyat aki egy mondatot nem tud angolul kinyögni, csak hogy elmondhassák diversity van..amúgy meg a számokat nézem és kb mindenki aki nem amúgy is a halálos ágyán volt meggyógyul.. józan paraszti ész kéne, de mivel azt kell videókban tanítani az embereknek, hogy kezet kell mosni, így mindenki szív a sok ostoba miatt.. Olaszország meg más kérdés..Portugália nincs azon a szinten, megfertőződni meg itt Budapesten is pontosan annyi esély van..de nem tartalak fel, még láttam egy csomag wcpapirt a sparban, gyors fuss le érte egy maszkban hátha nem lesz elég
2020. márc. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!