Kezdőoldal » Utazás » Európa » Zadar (Horvátország) helyi...

Zadar (Horvátország) helyi busz közlekedés milyen?

Figyelt kérdés

Neten nagyon kevés infót találtam. Elvileg vannak helyi buszjáratok, de egy rendes térképet sem találtam, amin rajta lennének és Google Maps utcaképen sem láttam megállókat. Aki járt már ott, milyen a buszközlekedés?

Sajnos nem lesz helyben kocsink, és a szállás eléggé messze van a város szélén (kb 40 perc séta a parttól). De ha nagyon nincsenek buszok, akkor esetleg meggondoljuk, hogy egy drágábbat foglalunk közelebb a parthoz, mert naponta oda-vissza a melegben elég fárasztó lesz.

Mit tanácsoltok?



2023. máj. 16. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:
2023. máj. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Csak észrevétel: a „nem lesz helyben a kocsink” úgy hangzik, hogy van kocsitok, meg hogy amennyiben azzal mennétek ki, akkor viszont lenne szándék helyben is használni, azzal járni.

Helyben kocsibérlés jöhet-e szóba a Ti részetekről?

2023. máj. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1: Igen, mint mondtam, ezt megtaláltam én is neten. De nincs rendes térkép, minden menetrend külön pdf, sehol a buszmegállók még Google Maosen sincsenek jelölve... Nem túl felhasználóbarát. Csak tippelni tudok, merre mennek a járatok.


#2: Köszönöm szépen a választ! Elnézést, félreérthetően fogalmaztam, csak azt akartam mondani, hogy az autó sehogy sem opció. Kocsibérlés sem jöhet szóba. Biciklibérlést néztünk, de az se túl kellemes nagyobb távra nyáron, emellett meglehetősen drága is.


Szóval marad a tömegközlekedés.

2023. máj. 16. 21:01
 4/9 anonim ***** válasza:
Értem./2/
2023. máj. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A helyi buszjáratokra ne alapozzátok a közlekedéseteket!!

Ha rám hallgattok akkor sürgősen lemondjátok a távolit, és foglaltok egy másikat a víz közelében!!

2023. máj. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tapasztalat? Vagy általában rossz?
2023. máj. 17. 22:32
 7/9 anonim ***** válasza:

Pár városnyira lakom.

De ti tudjátok...

2023. máj. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy megosztottad a tapasztalataidat! Akkor megpróbálom inkább a másikat.

Amúgy pontosan mi a baj a helyi tömegközlekedéssel? Taxi/uber megbízható vagy nem ajánlod? Sétán kívül milyen opció van még nagyobb távra (5-10 km)?

Helyközi járatok milyenek, mivel érdemes kirándulni? Terveztünk komppal átmenni egy szigetre is.

Esetleg meg tudsz osztani még valami hasznos tudnivalót? A strand a város közelében mindenhol fizetős?

2023. máj. 18. 19:58
 9/9 anonim ***** válasza:

Ahol lakom van mellettünk egy buszmagálló is így a teraszról igen gyakran látom a már órák óta ott álló várakozókat, ami a nyári hőségben nem túl kellemes. Többnyire csak reggel jönnek pontosan a buszok amikor a gyerekek a suliba mennek.

Bocs, de nem tudom, hogy mi visz rá embereket, hogy naponta órákat gyalogoljanak a szállás és a part között és közben cipelik a strandfelszereléseket, élelmiszereket, italokat stb...stb...

Én közvetlenül(!) a parton lakom és tudom, hogy nem akkora az árkülönbség, hogy megérje a napi több órás kényszeres gyaloglás, mert az már marhául nem nyaralás.

Ráadásul spórolásról nem is beszélhetünk ha a taxit kérdezed, ami egyáltalán nem olcsó itt sem.

A leghasznosabb infót amit tudok tanácsolni azt leírtam az 5-ös válaszomban.


Természetesen lehet találni ingyenes strandokat is.

2023. máj. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!