Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boxer kutyáról vélemények? Én...

Boxer kutyáról vélemények? Én nagyon szeretnék egyet, állítólag jó természetű és nagyon fogékony, tanítható. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
És pár kutyatartási tanácsot is szeretnék kérni (persze a fajtához kötve), tippek, mire kell figyelni, milyen igényei vannak, macskabarátság stb.
2010. okt. 27. 23:02
 1/8 anonim ***** válasza:
az egyik legkedvesebb,legjátékosabb,anergikusabbkutyája! csak ajánlani tudom. de csak akko vállald,ha van rá elég időd!
2010. okt. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Szia

Nekünk világ életünkben boxerünk volt. Sajnos pár hónapja eltávozott. Azt mondják, hogy ez a fajta kutyus rövid életű, a mienk ettől függetlenül 11 éves volt. Nagyon játékos kutyus, igényli a mozgást. A legutóbbi kutyusom nem szerette a macskákat. Elvileg tavasszal fogunk venni új kutyát, féltjük a téli hidegtől, hogy hátha rosszul viselné. Ha valami konkrétra vagy kíváncsi kérdezz nyugodtan!

2010. okt. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Szia!

Nekünk 7 hónapos boxer lányunk van! :) Csupa élet, vidámság, elevenség. Cicánkkal nem igazán jönnek ki, vagyis a macsek nem tolerálja ezt az elevenséget! Szeret ölbe bújni, fület rágicsálni, ház körül segíteni (széthordani azt, amit összeszedünk), lopni-mindent, ami a gazdié. Nagyon-nagyon szeretjük!!! :)

2010. okt. 28. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szia

remélem nem haragszol ha 2be másolom be neked, mert nagyon hosszúra sikeredett:)

itt vannak képek is róluk :) (sajnos túl sok most az időm, ezért zúdítok rád ennyi infot)


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. okt. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

hát hol is kezdjem :)

2 sárga boxerünk van, az egyik 3éves ivartalanított kan, a másik egy 3éves szuka.

mindkettő egy hatalmas energiabomba, bár nekünk a nagyon pici kor kimaradt, mivel fél évesen vettük a kant, a szukát hozzá 8 hónaposan.

így utólag visszaemlékezve amennyi pénzükbe ezek a rosszcsontok belekerültek :) nem is merném összeszámolni :)

de persze mind szinte a mi hibánkból akadt.80m2es lakásban éltünk, és megvettük a kant, holott dolgoztunk, volt, hogy nem csak 8órát.

a kannal nem volt gond, végtelen nyugodt,kimért, bújós kis szeretetcsomag volt, ezért azt hittük minden boxos ilyen :) hááát, nem :)

gondoltuk szegény sokat van egyedül, legyen párja :)

rá 1hónapra találtunk egy szuka kutyut, fel sem tűnt, hogy kicsit nagyobb az átlagos szukáknál :) igazi dömper baby.

összetalálkoztak, (bár fura volt hogy a "gazdáját" maga mögött reptette, és az udvaruk szögesdróttal volt körbevéve), tetszett, így hazavittük.

na, azt nem is mesélem milyen volt az összeszoktatás.. minden nap összeverekedtek, a földön aludtam velük, hogy tudjunk aludni, stb.

aztán egyszer elborult az agyam, és az egyik verekedésnél egy vödör vízet öntöttem rájuk..na, aznap este mindenki a maga helyén aludt, és azóta is dúl a szerelem :)

imádjuk hogy ketten vannak, bárhová el tudtuk őket eddig vinni (erdő, várak,kocsi,kutyás parkok, szóval bárhová)

mindenhol megbámulják őket, gyönyörű testalkatuk, érdekes pofaszerkezetük miatt, és hát a kannak nagyon különösen szép a feje és a teste is. ketten vannak, két külön egyéniség, így csak azt tudom mondani amit tapasztaltunk.ennél lehetnek jobb ill rosszabb tapasztalataid mint nekünk.

érdekes, hogy a macskákkal egész jól indult a dolog, aztán amikor 1évesen szembe karmolta a cica, azóta halálos leszámolásnak már 2x is tanui voltunk.sajnos nekünk ilyen a macskás tapasztalat, de tudom javasolni hogy ha már van cica, akkor majd alakul, persze csak ha kölyökként kerül oda.egy felnőttnél sosem lehet 100%ban tudni.nálunk is csak akkor van gond, ha a macska futni kezd.. na de melyik maradna ott, miközben vadászik rá egy ekkora kutya.annyi mindent próbáltunk már, és annyi parancsszót tudnak, de ez a dolog nálunk abszolút reménytelen.-remélem másoknál több siker lesz.


bocsi a regényért, de róluk nem lehet másképp :)


pár tipp:

rövid szőre van, nagy gondozást nem igényel, de télre vagy egy nagyon fullos melegebb kennel kell, vagy egy hely a házban.esetleg fűtött garázs vagy valami, mert nem bírják a hideget, de a meleget sem..

nálunk egy morgóval nem lett volna gond bennt, de 2 nagy odafigyelést igényel :) állandóan baromkodnak :)

nálunk a szuka hiperaktív, ha nem mozoghat vagy napozhat akkor nem lehet vele bírni(mikor párom nincs itthon)

szombaton és vasárnap többször is elviszi őket motorral a kertek alatt futni, ami egy alkalommal is minimum 8km oda-vissza. na attól elvannak egy darabig :))

a hét többi napján pedig esténként séta valamerre, de kismamaként én ebben már nem annyira tudok aktívan részt venni, ezért nem tudjuk minden nap.

kaja szempontjából mi nem voltunk szerencsések, de mondhatom, hogy mostanra végre megtaláltuk a számukra-és számunkra is- tökéletes kaját.

kezdtük a speciális tápokkal, ami iszonyat drága volt, külön nekik, de mivel aktívan mozogtak, még a dupla adag naponta 2x sem hízlalta őket.

aztán próbálkoztam amíg a tárcánk engedte, hogy táp plusz rizs meg csirke..de az sem volt (nekünk) elég..

stagnáltak egy bizonyos kilónál, sokszor úgy néztek ki mint akik nem kapnak elég kaját-marha rossz volt, főleg magyarázkodni, hogy nem betegek, csak...

aztán mostanra kiforrta magát, megtaláltuk a számukra kielégítő kaját, napi 2x, nagy adag, de abszolút gazdaságos.így nem havi 30-40ezer a kaja nekik, hanem lazán kettejüknek, max 15, de akkor minden nap van husi is!-nem tudom utólag így viszagondolva hogy mire volt érzékeny a gyomruk, de tényleg állandóan ment a hasuk, nem híztak, és sok gond volt evel a dologgal. mondják, hogy a kan 30-35kg, a szuka 25 max 30. nekünk most 37-38kg mindkettő, de nagyon figyelünk hogy ne hízzanak el!ugyanis az izületi problémák a szukánknál kijöttek, amit sikerült sporttal orvosolnunk. az elhízásra viszont nagyon kell figyelni!! a szívük nagyon hajlamos komoly terhelés esetén a gondokra.

bár egy egészséges, életvidám boxernél aki naponta mozgatva van(és ez fontos hogy naponta!) nem lehetnek elhízásos gondok.

imádja a gyerekeket, hagyja magát dögönyözni(egy darabig) aztán ha megunja arrébb megy, de sosem harap vagy ilyesmi!

nagyon éber, sosem ugat feleslegesen, nyugodt, kiegyensúlyozott kutyus.(ha te is)

rengeteg szeretetet, vidámságot, szórakozást hozott kettőnk kapcsolatába, tulajdonképpen a közös séták és programok közelebb hoztak minket egymáshoz a párommal.

tudom ajánlani hetente (7-8hós korától) a kutyasulit. nekünk a kan labdafüggő, ezért bármit megcsinál a labdájáért, de ha megszületik a lányunk, az ő kezébe inkább nem adom a labdát mert ebben a dologban kicsit erőszakos. ilyenkor 10perces fegyelmező gyakorlat, mert képes átesni a ló tulsó oldalára.(ugrál, kajla, néha durván akaratos ha nem dobod el neki)

a szuka mivel nagy darab, nagyon jó volt az örzővédőn!

hihetetlen jó fogása van, könnyen visszanyugtatható, ez azt jelenti hogy jó idegrendszere van..


tényleg csak jókat tudok mondani róluk, nem is tudnám elképzelni más kutyával az életem.nálunk is kialakult, hogy a kan hozzám húz jobban(mert engedékenyebb vagyok-ami nem feltétlen előnyös néha) a szuka pedig a páromhoz. (még a blikkben is benne voltak egyszer hogy úgy felvette a párom kézbe mint egy kisgyereket:)) persze akor sem volt sokkal kisebb :))


ha bármi kérdésed lenne, nagyon szívesen rendelkezésedre állunk. (párom is és én is,amíg meg nem szülök)

megtapasztaltunk számos sürgősségi ellátásos esetet- a kanunk 3x volt altatva a 3éve alatt, mert történtek balesetek, stb.

és hát mindenben amiben tudunk szívesen adunk tanácsot, tippet.


nagyon jó választás, csak gratulálni tudok hozzá :)

2010. okt. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyet én is ismerek, a yorkim imádja őt:)

Nekem csak egy bajom vele, hogy nem tudom megölelgetni, mert utána tocsogok a nyáltól...

2010. okt. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szia!

11:28, bocsi, nem olvastalak végig :)

nekünk is volt boxerünk, sajnos most júniusban, 9 évesen eltávozott tőlünk...9 éves. Gyakorlatilag szívinfarktus...A boxereknek nem szabad sokat mozogniuk, mert elgyengül a szívük, a mienk abba halt bele a doki szerint, hogy sűrün futott a ló után :(

csak ajánlani tudom, bár az igaz, hogy nagyon nyáladzik :)

sok sikert!

2010. okt. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
előző vagyok, 11:26-ra gondoltam...
2010. okt. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!