Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kellene tenni, ha legközel...

Mit kellene tenni, ha legközelebb is találkozunk ugyanezzel a kutyával?

Figyelt kérdés
Szóval van a környéken egy kutya, amelyik utálja az enyémet. Egyszerűen nekimegy az enyémnek, az enyém meg visszatámad. Ezt elvileg én is tudom, meg a másik gazdája is. Én 10 esetből 9-szer ha meglátom őket, inkább megfordulunk, és a másik irányba megyünk, hogy ne legyen balhé. Ma az a kutya el volt engedve este a parkban, mi mentünk a sétaúton, pórázon sétálva, a párom is jött velünk. Meghallottam őket, mondtam a páromnak, hogy inkább forduljunk vissza, de ő azt mondta, hogy ne forduljunk már mindig vissza, menjünk tovább, amerre menni akartunk. Mondtam, hogy oké, de ha baj lesz, ő csináljon valamit. Amikor a kutya magasságába értünk a sétaúton, az meglátott minket, pedig elég messze volt, odajött elénk, két felnőtt ember, plusz az én kutyám a pórázon. A kutya egyet mordult felénk, és nekiment az én kutyámnak, az persze visszatámadott. A másik kutya gazdája vagy 50 méterre. Én elkezdtem kiabálni, hogy menj innen, meg hé, a párom meg belerúgott a másik kutyába, aztán lassan odaért a másik kutya gazdája és lefogta a sajátját. De nekem egyrészt lelkiismeretfurdalásom van, hogy belerúgtunk abba a kutyába, másrészt meg tényleg nem tudom, hogy mit csináljak, nem megoldás, hogy állandóan nagy ívben, tök messziről mi kerüljük ki őket és nem mehetünk arra sétálni miattuk... most is azt hittünk, hogy voltak tőlünk vagy 100-200 méterre, hogy akkor csak nem jön oda az a kutya, de olyan messziről odajött, és két ember jelenlétében nekiesett a kutyámnak... ti mit tennétek, mi lenne a jó megoldás?
2010. okt. 27. 23:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
odamennék a gazdájához és elmagyaráznám neki hogy: figyelj öreg ba*ál már rá egy k*rva pórázt a kutyádra, vagy elvitetem a sintérekkel. ha pedig mégegyszer ráront az enyémre elteszem lábalól, aztán bizonyítsd ha tudod.
2010. okt. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Fiyáljátok le a pasival hogy hol szándékozik sétáltatni a kutyáját, és mondjátok meg neki hogy akkor maradjon is abban a "körzetben" magatoknak meg jelöljetek ki másikat.
2010. okt. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ez attól függ mekkora kutyákról van szó.A kistestűek simán összemorognak,meg harcolnak,legalábbis úgy néz ki,de harapás nem történik,csak az egyik rááll a másik hátára.

Nagyobb kutyák simán megharapják egymást.Ha nagyobb kutyáról van szó és nincs kutyariasztó vagy valami,akkor nincs más,fel kell rúgni.

2010. okt. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy elengedi a parkban, ő meg beszélget a haverjaival, és amire észreveszi, hogy jövünk, addigra a kutyája már több száz méterre is lehet tőle, egy collie keverék, gyorsan tud futni... az az igazság, hogy mással még nem láttam, hogy ilyen támadó lett volna a kutya, csak a miénkkel, persze ez nem vígasztal, csak hát tényleg nem egy vérszomjas fenevad, csak valahogy az én kutyámat utálja. Amikor észrevesz minket, akkor pórázra szokta venni a kutyáját, mert tisztában van vele, hogy mi a helyzet, csak ha nem figyel oda, akkor én már későn kiabálok neki... persze, jó lenne ez a terület-kijelölés, csak ebből is mindig az van, hogy mi megyünk másfelé, ő soha nem akar mondjuk a másik irányba menni, mindig én megyek másfelé, és már ebből is elegem van - csak balhét sem akarok.
2010. okt. 27. 23:32
 5/14 A kérdező kommentje:
ez nem csak játékból harap, már többször kiderült, tényleg támad. szóval ez nem játékból morgás, hanem tényleg komoly.
2010. okt. 27. 23:34
 6/14 anonim ***** válasza:
55%
Ha nem idegbeteg harci kutyákról beszélünk, egyet le kell szögezni: a kutya nem ember, tehát nem öli meg a fajtársát csak azért mert megteheti. Ez hatalmi kérdés náluk, lerendezik és kész, onnan már csak morgás van. A kutyák viselkedését megváltoztatja az, hogy melyiken van/nincs póráz. A póráz biztonságot nyújt neki és ha már úgy is "le van fogva" akkor balhézik egy kicsit. Nekünk is van hasonló "ellenfelünk" Egyszer a kutyám elszakította a pórázát és végig kergette a placcon a kötekedőt, azóta messziről morog csak a másik. A kutya rugdosás meg veszélyes, mert odakap az ember lábára(nem egy kutya harapta már meg így a gazdáját nem szándékosan).
2010. okt. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Az pedig elég okos kutyafajta.Akkor sétához vigyél magaddal zacskóban párizsit és ha jön akkor oda dobod neki,vagy leülteted.

Egyébként ha a saját kutyádat is leülteted és rászólsz,hogy nem mozdulhat vagy moroghat,akkor nem hinném,hogy támadna a másik.

2010. okt. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Catz ***** válasza:

Bocs, de nem hiszem, hogy egy kis párizsival le tudnád kenyerezni azt a kutyát, amely a területét védi :)


NÁlunk is ugyanez a helyzet, csak mi biciklivel közlekedünk, ami ugyebár veszélyesebb.

Mi környékünkön egy 30kgos keverék kani van, aki állandóan betámad minket.


Múltkor ott volt barátom is, a kutya gazdája is. Nem kötötte meg, nekünk támadt... Kutyát lerúgtam, gazdi nekem esett pasim meg leverte rólam.


Miután megfenyegettem, h kutyája fel lesz koncolva, azóta érdekes nincs kinn.... Nem szeretem ezt a stílust, de már addig jutottam, hogy bicskával megyünk biciklizni...


Én javaslók neked egy jó nagy flakont tele kavicsokkal :)

2010. okt. 28. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
úgy tudom a póráz viselése közterületen kötelező.pont az ilyen afférok elkerülése végett.ezt tudasd a másik eb gazdájával is.
2010. okt. 28. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Beszéljetek egy közterület felügyelővel és legközelebb együtt sétáljatok arra! Egy 30000 forintos büntetés után valószínűleg nem engedi majd szabadon a kutyáját.


Persze, ha az a terület történetesen kijelölt kutyafuttató, akkor az előző szornó. Akkor csak szimplán csak paraszt, mert nem hívja be a kutyáját, mikor egy pórázas kutya közeledik. Az viszont gyanítom, hogy ha a tietek nem lenne pórázon, akkor pár másodperc alatt lerendeznék sérülés nélkül és a továbbiakban békésen szaglásznának együtt. Két jól szocializát kutya legalábbis így viselkedne, és mivel írtad, hogy más kutyákkal nincs baja, ezért gondolom, hogy alapvetően az sem egy vadállat.

2010. okt. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!