Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kis Olasz Agarnak milyen a...

Kis Olasz Agarnak milyen a szemelyisege kinek ajanlhato?

Figyelt kérdés

#agár #kis olasz #olaszagar
2022. jún. 29. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Érzékeny, nyugodt fajta, nagyon nem szereti az egyedüllétet, mindig a gazdi közelében akar lenni. Kifejezetten benti kutya, télen ruhát kell adni rá mert fázik.

Olyan embernek való aki nem rohanó életét él, nyugodt, kiegyensúlyozott, otthonról dolgozik vagy be tudja vinni magával a kutyát a munkahelyre. Zajos, kisgyerekes családba nem ajánlott.

2022. jún. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én whippeteket ismerek,édes bújós ugri-bugri fiatal kutyus mindkettő.

Puszi osztók,az egyik egy fiatal lányé,mikor szoliba dolgoztam mindig hozta magával,elég gazdi függő,nem tetszett neki ha nem látta az “anyukáját”

A másik anyukám barátnőjéé,o is nyalakodós,igényli a simit gazdi központú társasági kutyák,mozgásigennyel azért,benti alvással

2022. jún. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
es vannak ,,negativumok”?
2022. jún. 29. 22:29
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

2 vagyok,

Esetleg ebből kifolyólag hogy ennyire függenek a gazditól az lehet a hátrány hogy nem lesz akkora szabadságod mint mondjuk egy olyan kutyussal aki nem esik mély és magányos depreszióba ha magára hagyod pár órát. ( bár szerintem ez cuki hogy ilyen kis matricák,és ha az eletviteled engedi kb élelmiszer üzleten kívül mindenhova jöhet mehet veled :) )

Meg szerintem könnyen megfáznak.

Esetleg ízületi betegségekre lehet hajlamos még

2022. jún. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Negatívumok még:

Ugye rövid szőrű, fázós, reszket mint a nyárfalevél, vigyázni kell ne érje hideg eső, télen de már lehet ősszel is ruha kell neki. Ilyenkor este, már egy kör séta után húzott is vissza a házhoz a mi kutyánk.

Kisebb állatokra, mókus, nyúl, befeszül, van aki nem is engedi el emiatt csak zárt helyen. Szerintem el lehet engedni belátható területen pl margitszigeti réten, a behívást értelemszerűen 100%-osra kell fejleszteni nála. Egy ismeretlen erdőben pedig alapvető hogy nem engeded el csak úgy.

Idegen kutyákkal, emberekkel inkább semlegesnek mondanám, és nincs túlzottan szülsége arra hogy egy óvodáscsoport visongva simogassa, amit egy golden eltűrne, neki már sok.

2022. jún. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik legnagyobb negatívum, hogyha nem JÓ tenyésztőtől veszel kutyát akkor könnyen törhet a lába. Agár, lételeme neki is a futás. Szapitól, papíros szapitól (MOn is van egy ilyen csaj) nem szabad ilyen kutyát hozni.
2022. jún. 30. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

3 dolgot tennék hozzá a leírtakhoz:

- mint az összes agár: csont és bőr, nulla zsírréteg, baromi könnyen sérül. Láttam már agarat, tenyérnyi méreten varrva, csak mert ökörködtek a tesókkal.

- ha már témánál vagyunk, mint az összes agár: hosszú láb, vékony test, kölyökként nulla félelemérzet, olyan helyekre fér be, ugrik fel, ahová egy átlag kölyök nem, tehát ha nem figyeltek, könnyen kinyírja magát.

- az egyetlen kis olasz, akit van szerencsém ismerni, élsportoló.

2022. jún. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszokat!
2022. júl. 7. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!