Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem engedelmeskedik a 8...

Miért nem engedelmeskedik a 8 hónapos kan kutyám ha elmegyünk valahova (pl. sétálni)?

Figyelt kérdés
Vagyishát engedelmeskedik csak ha leveszem róla a pórázt akkor elmegy és hiába hívom nem jön vissza.Leülni leül,lefeküdni lefekszik, ha mondom nek de visszajönni nem akar.Mi ennek az oka?
2010. okt. 28. 17:11
 1/7 xnorkax ***** válasza:

Először is: mióta sétálsz vele?

én tanácsolom, hogy vigyél magaddal jutalomfalatot, és ha hívod és visszajön jutalmazd meg. ha még nem tudod biztonsággal póráz nélkül sétáltatni akkor inkább hanyagold. közterületen amúgy is tilos :D amúgy milyen fajta a kutyád? mert a terrierek és egyéb vadászkutyák nagyon mennek az orruk után.

2010. okt. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Létezik ultrahangos kutyasíp (nem annyira hangos, mint a rendes sípok és a kutya messziről is hallja). Párszáz forint. Vegyél egyet és ha megfújod és odajön a kutya, adj neki jutalomfalatot. Sokszor ismételd meg, majd később a sétáknál is adj neki, ha visszajön.

Másik fontos dolog: ha rosszat csinált, ne hívd magadhoz és soha ne legyen leszidva, ha odajött hozzád - akkor se, ha előtte disznóságot csinált. Egyébként a behívásról rossz dolgokra fog asszociálni és nem megy oda, ha hívod.

2010. okt. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mert még gyerek! :-)

Bár (valószínűleg) tudja a dolgát, de a "csábítás" (játék, társak, szagok) sokkal erősebb!

Gyakoroljátok minél többször, sok dícsérettel meg jutalommal, ahogy a többiek is javasolták. Be fog érni... :-)

2010. okt. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Labrador retrieverem van nagyon szeretem nayon okos mindent megtanul és meg is csinál,leszámítva szabadba nem jön vissza(mert az udvarba mindig ott van, ha szólok neki).Csak a multor voltunk kirándulni egy erdőbe és levettem róla a pórázt és mint az állat elkezdet rohanni én meg hívtam.Előszőr vissza is jött de aztán nem.Úgy kellett utánafutnom.Az volt a szerencse, hogy közbe elfáradt és lefeküdt az út mellé.Meg kutyasuliba is ha kicsit előbb odaérek akkor ott elengedem mer játszik a többi kutyával, nagyon élvezik.
2010. okt. 29. 13:59
 5/7 anonim ***** válasza:

Jutalmazd falatkákkal. Otthon is gyakorolhatod először. Majd kint is séta közbe csinálgasd. És aztán egyre ritkábban majd el is hagyhatod. :)

Vagy nem lehet hogy keveset sétál és ilyenkor úgy van vele hogy kihasználja és nem vesz figyelembe? :)

2010. okt. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Most olvastam a kedves kérdező utolsó bejegyzését. Akkor lehet hogy még nem nagyon volt ilyen helyzetbe és most tényleg megőrült a szagoktól stb és nem vett figyelembe. Volt nálad jobb dolga is :) Gyakorold vele többször a behívást akár akkor is ha pórázon megy kicsit engedd előrébb és aztán szólj neki ha oda figyel vagy lábhoz megy akkor adj neki falatkát. :)
2010. okt. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Udvarba sokszor gyakoroljuk, hogy leültetem és mondom neki, hogy maradjon és elmegyek egy 20 métert várok 5-10 másopercet és szólok, hogy hozzám! és akkor jön ráadásul tuda azt is hogy csak akkor jön ha azt mondom , hogy "hozzám!" akkor nem jön oda ha azt mondom, hogy "kacsa!"És minden este 3/4-1 órát sétálunk mi ketten.Úgyhogy a bba sincs hiánya.Valószínüleg az lehet az ok amit az utolsó válaszoló is mondott, hogy most volt előszőr erdőbe stb.
2010. okt. 30. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!