Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megközelítőleg egy 30kg...

Stefan91 kérdése:

Megközelítőleg egy 30kg körüli kuvasz babának (5 hónapos múlott) egy fél algopyrin adható fog-fájdalomcsillapításra?

Figyelt kérdés

Állatorvosunk az ünnepek miatt jelenleg nem elérhető és több tíz km-es körzetben nincs más sajnos.

Eljött a fogváltás ideje és nagyon bágyadt a mi gyönyörűségünk, nyáladzik kicsikét. Tudjuk, ez a velejárója, s bár kellemetlen folyamat, de ez a rendje. Van egy lötyögős tejfogacskája, ami még nem pottyant ki, de felteszem, hogy fáj neki mivel nagyon szontyolodott a nyáladzáson kívűl.

Azzal is tisztában vagyok, hogy humán gyógyszerek nem javallottak állatoknak, noha ezt az állatorvosunk megvétózta nem egyszer, de ebbe nem szeretnék belemenni. Viszont jelenleg ott tartunk, hogy utána olvasás után (állatorvosi oldal) azt olvastam, hogy legvégső esetben adható Algopyrin, de kizárólag 2-3 napnál nem tovább és ügyelve a mennyiségre. (kis termetű negyed gyógyszer, közepes fél, nagytestű 1 egész /nap).

Ipuprofen, naproxen, paracetamol és acetililsav tartalmúak kizárva azt tudom!



dec. 25. 21:05
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
96%

Dehogynem, lehet adni allatnak emberi gyogyszert, soha nem ezzel van a problema, de csak es kizarolag allatorvosi javaslatra es adagolasban.


En egyebkent erre nem adnek neki, foleg ugy nem, hogy orvossal nem beszeltem csak neten olvasgattam.

Tul fogja elni nelkule is.

dec. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Tökéletesen egyetértek azzal, hogy baromság és túlgondolás, hogy nem adható. Nem egy alkalommal írt fel különféle készítményeket az állatainknak (bocsánat, családtagjainknak!!!) amiket kiváltva elolvastam a a tájékoztatóját és tökéletesen megegyeztek a humán felhasználásúakkal!

Tisztában vagyok vele, hogy túl fogja élni, s tudom, hogy ez a folyamat sajnos fájdalommal jár számára/számukra, mindezek ellenére, mivel szinte gyermekemként szeretem, sz@r látni, hogy szenved, fáj neki. Kapott egy negyedet (fél helyett). Iszik. Feltehetőleg lázas is. Enni semmit. Mindegy, reménykedem a javulásba a hercegnőmnél.

dec. 25. 21:22
 3/32 anonim ***** válasza:
53%
Szakmai válaszom: Igen, adható.
dec. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
12%
Semmiképp nem ajánlott emberi használatra kifejlesztett gyógyszert adni a kutyának, mert nagyon komoly következményei lehetnek, akár a kutya élete is veszélybe kerülhet. Főleg a láz- és fájdalom csilapítok pedig már egy szem és gyomorvérzést okozhat. Indok: könnyű túladagolás miatt nem szabad adni az állatnak.
dec. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
50%
Én vagyok a négyes. Vannak olyan gyógyszerek amik embernek vannak de lehet adni kutyának viszont veszélyes, viszont ha muszály maximum negyed tabletta HA nem lépi át a 10mg-ot. (Adri mondta: Elvileg állatorvos.)
dec. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
11%

4.


3. vagyok. Egyrészt jobban tudom, másrészt keress rá a neten!

dec. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
20%

Szia 6.


4

Internet válasza:

Mennyi Algopyrin adható a kutyának? Mivel az Algopyrin humán célra szánt láz- és fájdalomcsillapító szer, így nem célszerű a kutyának adni belőle! Mivel halált okozhat a túl könnyű túl adagolása miatt.

dec. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
90%
Algopyrin egyértelműen adható kutyának, a kérdező által tippelt adagolás is rendben van (30 kg - 1/2 tabletta), de ebben az esetben teljesen felesleges. A fogváltás nem fáj ilyen szinten egy kutyának és a fájdalomtűrésük is sokkal magasabb, mint az emberé. Minden esetre baja nem lesz tőle, de még egyszer mondom: felesleges.
dec. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
18%
Nem vitatkozni jöttem természetesen. Viszont még a 1/2 formában adja, gec attól még fen áll a kockázat. Többet árt mint használ az a szar.
dec. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
32%
10. Ha nem vitatkozni jöttél, akkor mégis, miért mondasz ellent egy szakembernek és az internetes infóknak is?
dec. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!