Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most kaptam egy 5 hónapos...

Most kaptam egy 5 hónapos kutyát, a másik gazdija 4kor kelt és a kutyi már négykor az ajtóban van, hogy vigyem ki, hogyan szoktassam rá, hogy ne négykor hanem 5kor vagy fél 6kor menjünk ki? és arra hogy ne másszon fel az ágyra?

Figyelt kérdés
2010. okt. 30. 08:27
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

ágyadat rácsozd körbe hogy ne tudjon oda jönni.

ha feljön az ágyra akkor szídd le.

korán kelésre annyit mondok h a kutya még nyugodtan várhat 1 órát vagy többet.nehogy már azért kelj fel korábban mert így volt megszokva neki.+ fiatal korában a szokásokat könnyebb átalakítani

2010. okt. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Én fél ötkor keltem a legelső kutyámhoz húsz évvel ezelőtt, hogy munkába menet tudjam még kivinni. Ma már nyugdíjas vagyok és a mostani kutyáimhoz is felkelek fél ötkor, mert megszokták.

Ha rendszerességet elvársz a kutyádtól, akkor te is tegyél a rendszerességért.

Ha te nem áldozol semmit, hogy várhatsz a kutyádtól mindent?

2010. nov. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Az én kiskutyám a tenyésztőnél minden reggel fél 5-kor kapott enni, mikor hazahoztuk, elvárta, hogy ebben az időpontban kapja a kaját. Na hát mondtam én, hogy igaz hogy reggel 6-kor kelek hétköznap, hogy suliba mehessek, de azért nem fogok csak fél 5-kor kelni, hogy meg tudjam etetni. Ott toporgott ő is a szoba ajtómban, de nem érdekelt, felkeltem háromnegyed 6-kor, kapott enni, játszottam vele. Eljátszottam ezt egy hétig, és fél 5-kor eszébe se jutott már, hogy a szobaajtómban toporogjon.. :) Egyébként 4 hónapos border collie-ról van szó. Napközben általában kint van az udvaron, de saját bejárása van a lakásba.


Azt pedig, hogy hogyan szoktasd le arról, hogy felugorjon az ágyra, nem tudom sajnos. :( Az én kutyusom sohasem ugrott fel, ha meg is próbálta, egyből lekommunikáltam neki, hogy ezt nem kéne..


Remélem tudtam segíteni!

2010. nov. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 capsread ***** válasza:
100%
Ha felébreszt, ne vedd észre. Feküdj továbbra is, mintha aludnál. Előbb utóbb rájön, hogy mindegy mit csinál, te alszol.
2010. nov. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is ugrált fel az ágyra,én meg mindig lelöktem,aztán rájött,hogy az ő helye a földön van.Néha nem árt egy kis fenyítés,hogy megtanulja mit szabad és mit nem.

Ne kelj fel korábban mint máskor szoktál,egy pár nap,vagy hét alatt megszokja az új rendszert.

2010. nov. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!