Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labrador Kan vs. Szuka?

Labrador Kan vs. Szuka?

Figyelt kérdés

Labrador szukát vagy kant vegyek??

Én családi kutyát szeretnék.

Melyik jobban ugatós??

Melyik jobban kaparós??

Ja és ne legyen szökős.

??


2010. okt. 30. 08:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

"Ja és ne legyen szökős"


Szerintem tatsatok inkább plüss kutyát, mert kakár szuka, akár kan ki szökik ha nem neveled meg ...!!

Ha szuka a tüzelés miatt , ha kan a szuka kutyám miatt .

Én neked inkább szukát ajánlok, de az is !!IVARTALANÍTSD!! , mert nem kell több kiskutya , meg szaporító.

2010. okt. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Családi kutya lenne tehát nem tenyésztés vagy szaporítás lenne.

Ja és majd veszek láthatatlan kerítést ha szökik és kiteszem a kapu után kb 2 m-re

2010. okt. 30. 09:07
 3/17 anonim ***** válasza:

Ha megnevelitek, hogy ne szökjön, akkor sztem felesleges. A mi kutyánk nm szökik, pedig kan és nincs ivartalanítva, csak kis korában szökött , de akkor vissza is jött.

Ismerősömnek labradorja van ,kan,ivartalanítva , de ha nyílik a kapu kimegy és nem megy vissza ... de szerintem az a kutya "meg van nevelve" jó, hallgat a nevére... 3 éves xDD De az utcába másnak is van azt meg a gazdája nelkül ki se lehet rángatni az utcára

2010. okt. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

A szökéssel általában az a helyzet, hogy csak a kertbe bezárt kutyák csinálják. Amelyik kutyának van lehetősége a gazda felügyelete alatt eleget rohangálni kint szabadon, más kutyákkal, az nem lesz szökős. Ha nem a szokés az egyetlen esélye a szaabdságra, hanem azt ti biztosítjátok neki, akkor nincs miért szöknie.


Ugatás, kaparás is nagyban múlik azon, hogy van-e eleget szabadon, játszva, más kutyákkal, stb. Mert a fáradt kutya nem kaparásban vezeti le az energiáit, és nem is ugatásban. Legalábbis ha nem azért ugat, mert szétfeszíti a benne tomboló energia, akkor egy szóval le tudod állítani.


Inkább a szukát ajánlom, ők általában kevésbé dominánsak, simulékonyabbak, és nem felemelt lábbal pisilnek, ami kerti kutyánál nem hátrány. Viszont muszáj ivartalanítani, hogy hosszú és egészséges életet élhessen.

2010. okt. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szukát, és ivartalanítva. A labrador általában családbarát eb, ha rendben van az idegrendszere, mert rendes tenyésztőtől származik, gyakorlatilag akár kan, akár szuka, lesz egy szuper kutyátok.

Azért javaslom mégis inkább a szukát, mert tapasztalataim szerint még az ivartalanított kan is megbolondul, ha az utcán idegen, szabadon ügető kutyákat lát, és utánuk akar menni. A szuka meg marad, csak ugat, de még úgy is kevesebbet, mint a kan.

Tényleg sok múlik a nevelésen. A labradornak rengeteg foglalkozás és emberközelség kell, függetlenül a nemétől, mert ha ez nincs meg, akkor lesz unalmában kaparós, rágcsálós, rombolós.

Egyébként meg...mitagadás, nekem nagy meglepetés volt annak idején, amikor hazacipeltem a labrador keverék kutyámat, hogy ellentétben az előző, udvaromba tévedt kutyákkal, ő egy cseppnyi érdeklődést sem tanúsít a virághagymák iránt :), viszont a pletykákkal ellentétben pl. remek házőrző. Szóval, ahány kutya, annyi viselkedés, és persze: következetes nevelés!!! :)

2010. okt. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszi a kommenteket.

Amúgy szerintem és szerintem szerintetek is(uhhh) ne télen vegyünk labradorkölyköt hanem tavasszal?

2010. okt. 30. 13:30
 7/17 anonim ***** válasza:
Mostmár semmiképpen se vegyél kutyát, hiszen gondolj bele hazaviszel egy kicsi kölyköt, és november közepétől meg már havat mondanak.. Ha az udvaron tartanátok, előfordulhatna, hogy nem élné túl a hideget! Télre SEMMIKÉPPEN NE VEGYÉL MÁR KUTYÁT, várd ki a tavaszt!Kérlek!
2010. okt. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 capsread ***** válasza:
A szukák tapasztalatom szerint kevésbé dominánsak, mint a kanok. Nyugisabb.
2010. okt. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igen természetesem nem veszek már télire majd csak március elején.
2010. okt. 30. 15:02
 10/17 anonim ***** válasza:
Jólvan, okés! :) Egyébként nem muszáj kutyát venned, örökbe is fogadhatsz egyet.. A Retriever fajtamentők kiváló munkát végeznek és rengeteg csodálatos kutya várja szerető gazdijára! [link]
2010. okt. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!