Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek hogy tűrné a...

Szerintetek hogy tűrné a 3éves kutyusom, ha hazahoznék egy kiscicát mellé? Tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés

Nemrég elpusztult a cicám, vele nem volt jóban a kutya. A macska már 3éves volt, mikor a kutya idekerült. A kutyám akkor még nem akarta bántani a cicát, érdeklődött volna, de a cica többször nekitámadt, ellenséges volt vele és onnantól a kutya se barátkozott, külön is kellett venni őket.

Ha most hoznék egy kölyökcicát, a kutyám hogy reagálna? Nagy valószínűséggel bántaná?

Egy kistestű keverék kutyusról van szó.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. okt. 30. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én a két és fél éves macskagyűlölő kutyám mellé hoztam haza egy pici cicát, kb. 1 hét után már simán tudtak egy légtérben tartózkodni, és 3 hét után már felügyelet nélkül is itthon mertem őket hagyni úgy, hogy nincsenek külön zárva.


Az első hét volt nehéz, amíg világosan a kutya tudtára adtam, hogy mi az elvárt viselkedés a macskával szemben.


Mostmár világos, mint a nap, hogy ki hol áll a rangsorban. Ha cica vizestál felé ólálkodik mikor a kutya iszik, akkor a kutya félreáll. Mindent lehet, csak tudni kell a kutya számára is érthetően kommunikálni.

2010. okt. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 capsread ***** válasza:
Ha érzi a cicán a szagodat, nem fogja bántani.
2010. okt. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

És hogy "vetted rá" a kutyádat arra, h ne bántsa a cicát?

Milyen módszereket alkalmaztál?

2010. okt. 30. 18:37
 4/7 anonim ***** válasza:
2 éves kutyám 1 hete kapott tőlem egy cicát. Akkora a cica, mint a kutya pofája. Pár napig tiszta izgalomban volt miatta, lucskosra nyalogatta, elég durván szeretgette és egy pillanatra sem vette le róla a szemét, de fokozatosan hozzá szokott és már símán magukra hagyhatom őket egyedül is. Eddig is volt mellette cica, de azzal nincsenek jóban, ami nem a kutya hibája, hanem az öreg macska tehet róla. Többször meg is pofozta.
2010. okt. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi klikkerezünk, ez egy könnyítés, de gondolom simán falatal is működik ugyanez.


Napokig a cica jelenlétében kapta a vacsoráját, de szemenként, jutalomfalatnak. Annyi volt a dolga, hogy ne mutasson érdeklődést a cica iránt. Első nap a cicc boxban volt, a kutya szabadon, és ha rám figyelt, vagy bármit csinált, ami nem a macskával kapcsolatos, jutalmaztam.


Aztán átváltottunk fekve helybenmaradásra, és hagytam, hogy a cica mászkáljon. Ezt asszem 3 napig gyakoroltuk, aztán el kezdtem hagyni a kutyát is mászkálni, és minden olyan mozdulatot, ami bármi más volt, mint a macska utáni érdeklődés, jutalmaztam.


Mikor azt már pontosan tudta, mi az elvárt viselkedés, akkor kivártam egy hibát, és mikor rámozdult a macskára, akkor a lába nem érte a földet úgy vágtam ki a szobából, és utána egy napig nem engedtem közel magamhoz, nem szóltam hozzá.


Innentől még egy pár hétig csak felügyelet mellett engedtem össze őket, aztán csak rövidebb időkre, mostmár egész nap együtt vannak.

2010. okt. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jaj, az enyém nagyon aranyos! A cicától 10 centire fekve figyeli, ahogy az kajál, de nem nyúl hozzá, mert megmondtam neki, hogy nem szabad. Az a cica kajája és kész.


A klikkeres megoldás nagyon jó, bár nálunk az nem működik ilyen felfokozott izgalmi állapotban. Ilyenkor símán kiköpi a legfinomabb jutalomfalatot is. Szerencsére a tekintélyünk van már akkora, hogy ha letiltjuk, akkor néha nyüszítve ugyan, de tudomásul veszi, hogy nem szabad. Most, hogy eltelt már pár nap és nem akkora újdonság a cica, már nekünk sem kell folyamatosan résen lennünk. Igaz az első perctől kezdve nem volt agresszív a cicával, csak annyira durván akarta szeretni, hogy azzal fizikai sérülést tudodtt volna okozni neki.

2010. okt. 31. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tanulságos volt mindegyik, sokat segítettetek! Lehet, hogy ezekután be merek vállalni egy kiscicát. :)
2010. okt. 31. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!