Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalatokra vagyok kíváncs...

MME kérdése:

Tapasztalatokra vagyok kíváncsi az Acana és Royal Canin tápokkal kapcsolatban, mennyire megbízhatóak gyors növekedésű fejtáknál? (Kizárólag NAGY TESTŰ KÖLYÖK tápok! )

Figyelt kérdés

Egy nápolyi masztiff kiskutya hazahozására készülök, ezért kérném más óriás (!) testű kutyások tapasztalatait a kölyök tápokról.


Én Acanával szeretek etetni, de kölyök kortól felnevelni csak egy 10 és egy 35 kg-os kutyust kellett, amelyek nem ennyire érzékenyek, és nem is cseperedtek ilyen erőteljesen. Ugye a fehérje mítosz okozza általában a legtöbb gondot, hírből a R. Canin felkeltette az érdeklődésem, de amikor hasonlítgattam a különféle tápok összetevőinek százalékos arányait, nem kicsit ütköztem meg az eredményen.

Az Acanát pont a magas fehérje tartalma miatt nem akartam mastino kölyöknek adni. Most meg kiderült, hogy a R. C. még annál is magasabb mennyiségben tartalmazza...

Ezt leszámítva szimpatikus, de hogy alkalmas-e...

Ezek alapján maradnék az eddiginél, DE... az Acana egy fázisú, azaz nem tesz különbséget a kölyök kor fejlődési szakaszai között. A Royal pedig 2 szakaszra is úgymond fejlesztett ki tápot. (Mindkettő magasabb fehérje-tartalommal bír, mint az Aca.)

Ráadásul a Royal különbséget tesz nagy és óriás testű kutyák között (merthogy van is!), az Aca. nem.

Egyéb lényeges különbséget nem találtam. Csak árban.

Előre is kösz a válaszokat!


2010. júl. 1. 19:22
 1/7 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%

Nekünk az Acana nem volt jó(az ajánlott mennyiség többszöröse kellett) az óriásoknak.

A Royalról szintén azt hallottam,hogy nem jó az óriásoknak.

A Happy Dog nagyon jó,nagyon megbízható,jó minőségű és relative olcsó.

Fontold meg.

2010. júl. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Se az Acana, se a RC nem túl előnyös gyorsan növő, nagytestű kutyáknak. Én nyugodt szívvel egyiket sem adnám.
2010. júl. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az enyémnek a RC-tól brutális,zöldes színű hasmenése lett.
2010. júl. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Én Happy Dog-gal etettem, aminek ugye jóval alacsonyabb a fehérjetartalma, mint az általad említetteknek. Sokkal lassabban nőtt a kutyám, mint a testvérei, de szerintem ez csöppet sem volt baj, mert így nem volt olyan megterhelő neki. Sokáig féltem, mert azt hittem baj van, meg elmarad a fejlődésben, de aztán behozta a "lemaradást".

(Nekem úgy dereng, Acanából a nagytestű kölyök táp kétfázisú, de lehet rosszul emlékszem. Csak mintha ha medium lenne egyfázisú. Bocs, ha hülyeséget írtam.)

2010. júl. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A nagytestű kölyökkutyámat Royal Caninnal etettem. Nem volt előtte kutyám, azt hittem jót teszek vele, nagyon sztárolták ezt a tápot. Hát NE adj neki RC-t. Túl sok benne a fehérje, nekem elég sok problémám volt a hirtelen növése miatt és a sok fehérjével. Állandóan csontgyulladása volt.

Acana. Ebben is elég sok a fehérje.

Csatlakozom az előttem szólókhoz, akik happy dogot adnak a kutyának. Áttértem rá én is, azóta minden rendben van :)

Szereti a kutya, nem műtáp, jó a fehérje és zsír arány benne.

Nekem ez vált be.

2010. júl. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Maga a fehérje magas szintje nem okoz gondot a nagytestű kutyák fejlődésében, annál is inkább a magas zsírtartalom.
2010. júl. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ott szokták elrontani a gazdik,hogy a szuperprémium táp mellé még csonterősítőt adnak,sokszor ez okoz bajt a csontokkal.

Simán csak a táptól nem valószínű,hogy gond lenne.

2010. júl. 6. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!