Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék a menhelyi...

Mit tehetnék a menhelyi kutyusommal? 3 hónapja fogadtam örökbe. Légyszi aki tud segítsen!

Figyelt kérdés
A történet a következő: elmentem a menhelyre, és első látásra beleszerettem. Hazahoztam, remekül megvagyunk.Hallgat rám , póráz nélkül láb mellett szépensétál(akár bevihetném a városba is póráz nélkül mert eszébe nemjutna autó elé kifutni) nem megy el tőlem fél méternél tovább.Nagyon okos. Gyere ide, Állj meg, Ülj parancsszavakat sikerült megtanítanom neki tökéletesen. Viszont egy nagy problémám van.A menhelyen nagytestű kutyákkal volt egy ketrecben , szűk helyen.Gondolom ebből adódóan(bár nembiztos) fél a nagytestű kutyáktól...ha póráz nélkül sétáltatom , és meglát egy nagytestű kutyát azonnal elszalad.Amíg nincs a közelben nagytestű kutya , addig abszolut nem mozdul mellőlem.A kutyafuttatóba se tudom bevonszolni ha bentvan egy nagytestű. A kistestűekkel nincs gond, azokat nagyon szereti.Szomszédom staffordshire kanjával nagyon jól kijönnek, de a többitől egyszerűen fél.Tegnap bevittem egy labradorhoz a futtatóban.Úgy csináltam , hogy először odamentem a labihoz, megsimogattam , elkértem a gazdájától a pórázt, és én magam vittem oda a saját kutyámhoz.Mutatva ezzel neki, hogy a kutya nemfogja bántani. Jól tettem vagy hülyeség volt?:SMegszagolgatták egymást , de utána az én kutyám odébb is állt. Mit tehetnék még?Vagy csináljam így a többi kutyával is , hogy saját magam viszem oda hozzá?
2010. okt. 30. 15:18
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
mondtam egy szóval is , hogy közterületen póráz nélkül sétáltatom? NEM. a parkban szoktam elengedni. azt csak feltételesen írtam hogy AKÁR bevihetném városba is póráz nélkül mert annyira okos.
2010. okt. 30. 17:14
 12/13 anonim ***** válasza:

Bocsi, de írtad, hogy póráz nélkül, kicsit félreérthető volt:

"Gondolom ebből adódóan(bár nembiztos) fél a nagytestű kutyáktól...ha póráz nélkül sétáltatom , és meglát egy nagytestű kutyát azonnal elszalad."

Egyébként ügyes vagy, szerintem is jól csinálod.

2010. okt. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szerintem is ügyes vagy, és tényleg légy türelmes is.


Abban teljesen igazad van, hogy jó ötlet odamenni, és megsimogatni előtte a másik kutyát, de szerintem nem jó ötlet odavinni hozzá, inkább a tiédet kéne lejutatni odáig, hogy közel merjen menni hozzá, veled.


Próbáld ki, akár hosszú kötélpórázzal, hogy kb. mi az a táv amin belül már zavarja egy nagy kutya, és járkáljatok a nagy kutya körül olyan távolságban, amiben még kényelmesen, nyugodtan viselkedik. Ha megtalálod ezt a távot, az már jó, mert azzal már el tudsz kezdeni dolgozni. Amíg a kutya nyugis, addig simi, dícséret, nyugtatgatás. Így próbálj egyre közelebb menni. Ha megijedne, akkor csak simán fordulj ki a helyzetből, és vidd vissza olyan távolságra, ahol még nyugton van, és mikor nyugton van, akkor simi.

2010. okt. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!