Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz előérzetem van, mit...

Rossz előérzetem van, mit csináljak a kutyusommal?

Figyelt kérdés
Egyik pillanatban kedves játszótárs, megy mögöttem, fut a labda után, tanulja a szavakat, aztán meg mintha felhúzták volna, nyújtom a kezem, hogy megdicsérjem, meg megsimogassam, erre odakap nem egyszer, hanem többször, mivel nem engedem neki, hanem visszahúzom a kezem erre meg ugatni kezd. Erről sürgősen le akarom szoktatni? Mit csináljak ilyenkor? Hagyjam ott, és ne figyeljek rá egy darabig? Vagy mit tegyek? (A nem parancsszót nem érti, csak ha a testemmel elállom az útját akkor hagyja abba ha rosszalkodik.)
2011. szept. 11. 16:51
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
42%
hát ez érdekes..de nyomd le a földre ha ilyet csinál.megfogod a nyakörvénél és lenyomod adja meg magát,mer te vagy a falkavezér!!! ne engedd ezt neki.
2011. szept. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Kölyök kutyád van?

Amikor kap a kezed után, ne rántsd el, hanem azzal a mozdulattal felülről szoríts rá a pofájára és mondjad, hogy NEM!

2011. szept. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 zoliba'csi válasza:
13%
Ne akkor simogasd amikor eszik vagy iszik mert azt nem szeretik a kutyák....
2011. szept. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Sosem simogatom akkor mikor eszik a kutyus, de érdekes módon akár a tálkáját is elvehetném, mert akkor teljesen nyugodt, akkor tudja, hogy ha nyugodt megkapja a kaját, ha nem akkor várunk ameddig le nem ül és abbahagyja az ugrálást. Igen kölyökkutya még, de felnőttként ez igen rémisztő lenne, úgyhogy minél hamarabb le akarom szoktatni róla.
2011. szept. 11. 18:20
 5/26 anonim ***** válasza:
Ilyenkor játszani akar, és azt így fejezi ki..szerintem. Ahogy írta az egyik válaszoló, ne húzd el a kezed, hanem szorítsd meg a pofáját, mondd hogy NEM (nagyon határozottan)és ott is hagyhatod egy 10 percre. Rá fog jönni hogy semmit nem ér el vele, csak azt, hogy otthagyod. Utána menj vissza hozzá, és megint kezdhetitek elölről. Hamar rá fog jönni hogy ilyet nem szabad csinálni ;D
2011. szept. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
A probléma azóta sem szűnt meg, sőt, még rosszabb lett, mert még jobban ficánkol, ugrál, ugat, és sajnos karmol is... :( Nagyon el vagyok keseredve, mert nem akarom bántani a kutyát, de a szép szóból úgy néz ki nem ért...Hiába fogom be a száját, nyomom le a földre, hagyom magára, a probléma nem szűnik meg...
2011. szept. 18. 15:32
 7/26 anonim ***** válasza:
0%

Kutyaiskolában nem gondolkodtál még?

Szerintem egyértelmű számára hogy ő a falkavezér!

2011. szept. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Egy faluban lakom nem tudjuk megoldani, hogy egy nagyvárosba bevigyük tanítani. Még kölyökkutya, szerintem még javíthatónak kellene lennie.
2011. szept. 20. 12:14
 9/26 anonim ***** válasza:

Értem. Kellő hozzáértés nélkül viszont könnyen ronthatsz a helyzeten, úgyhogy szerintem szakembertől kérjél tanácsot.

Nézz szét a neten biztos találsz olyan oldalt ahol érdemben tudnak válaszolni a kérdésedre.

Sok sikert!

2011. szept. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy erre látatlanban lehetetlen normális tanácsot adni. Nem tudjuk, hogy ez játék, agresszió, vagy ijedtség, mint ahogy azt sem, hogy a te reakciód megerősítés-e a kutyának.
2011. szept. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!