Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kiskutyám lesz, milyen...

Első kiskutyám lesz, milyen szabályokra kell figyelnünk?

Figyelt kérdés
December elején hozzuk el akkor 9 hetes shar-pei kiskutyánkat.Társasházban lakunk így tudom,hogy a szomszédok beleegyezését kéne kérnem,ahhoz hogy kutyám legyen.Ezen kívűl milyen jogszabályok vannak még amiket társasházban kutyát tartó gazdiknak be kell tartanni,illetve minden gazdinak be kell(kéne)?Kezdő gazdi vagyok,még nem sikerült sok mindent kiderítenem
2010. okt. 30. 20:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Fontos,h nagyon sűrűn levidd wécéztetni,mert a kiskutyának többször kell elintéznie a dolgát. :)
2010. okt. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Kérj aláírásokat, hogy mit szólnak hozzá és ha meg van, akkor mindig vidd le és SZEDD FEL A SZART AZ UTCÁRÓL/FŰRŐL!!! TE SEM AZ UTCA KÖZEPÉRE SZARSZ!


Köszönöm! (Egy városi, aki rühelli a parasztokat) Remélem elég teret engedsz majd a kutyának és fölszeded a piszkát

2010. okt. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
kedves 2. hozzászóló.köszönöm az intelligens megnyilvánulásodat,de nem azt kérdeztem,hogy mit csináljak a kutyával vagy mit nem,mert idáig én is eljutottam.
2010. okt. 30. 20:39
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Tisztelt Kérdező!

Én vagyok az az intelligens válaszoló. Szeretném tájékoztatni, hogy sok a hülye és nekem elegem van. Az állatot tartók többsége nem veszi fel a kutyapiszkot én meg a mai nap alkalmával is szarba léptem, ami rettentően idegesítő, ezért értheti a megnyilvánulásomat. Ha meg már az intelligensségnél tartunk, akkor szeretném megkérdezni, hogy miért nem használja a GOOGLE nevű internetes keresőprogramot a kutyatartással kapcsolatban? Sok mindent megtudhat, mielőtt kérdezne. A harmadik, hogy a társasházba NEM VALÓ KUTYA. És ismételném, NEM VALÓ KUTYA. Felőlem kint a kertben azt csinálna amit akarna, még patkányokat is tenyészthetne szabadon, de a városba nem való a kutya. Ezt vegye figyelembe. Nem lesz neki olyan jó, mint falun. Ön sem szereti a börtönt. A kutya sem a paneldzsungelt. Remélem ez már eléggé intelligens válasznak számít ;)


F/14

2010. okt. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

nekem is társasban van egy yorkim. és a lakókra nézve az a legfontosabb hogy ne ugasson. tudjon egyedül lenni pár órát.

és nekünk ez van a házirendben(idézem):

Közös használatú területeken állatot tartani tilos! Az állat által okozott szennyeződéseket a gondozója köteles feltakarítani.

2010. okt. 31. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi falun lakunk (Taksony) társasházban , ahol három kutya van(nemsokára 4 , mert nekem is lesz :) ) és senkit nem zavar..van nagy udvar , mindig ide jönnek sétálni a kutyusuk..a gazdik pedig összeszedik..senkit sem zavar , sőt , a szomszédok gyakran mennek is simogatni a kutyust...
2010. okt. 31. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.A panelba nem való kutya mozgalomhoz csatlakozóktól azért megkérdezném,hogy beszéltek esetleg a kutyával aki ezt mondta?És összehasonlították e hogy melyik helyen miért is jobb a kutyának?Szerintem nem.mellesleg én is léptem már sz.rba mégsem támadok neki egy kérdezőnek sem.


Az ugatással nem lesz gond,nem éppen ugatós fajta lesz a drága:)Azt is tudom,hogy szomszédokat is illendő,sőt meg is kell kérdezni.De ilyesmire gondoltam még hogy bizonyos fajtákat pl. csak szájkosárral lehet sétáltatni.Ha van még pár ilyen rendelkezés,várom a válaszokat:) Köszönöm

2010. okt. 31. 13:42
 8/10 Deezy válasza:
Kedves 2. hozzászóló ki a frászt érdekel hogy szarba lépsz? Már elnézést...de komolyan ez az oldal nem annak volt létrehozva hogy az olyanok mint te és a sok hüje aki ilyeneket ír hogy lehordjatok mindenkit és hogy beszóljatok...menj a francba ha nem szereted az állatokat...Szegény kérdező csak választ szeretett volna nem halgatni a süket dumádat :D nah de mind1...ami a kérdezőt illeti gondolom nagyon izgatot vagy hogy lesz kiskutyád szerintem minden nagyon fontos pld. hogy legyen rá időd,de inkább próbálj könyvekben keresni ha több információt szeretnél vagy esetleg állatorvos is segíthet szerinte....Szorítok hogy minden a legnagyobb rendben legyen :)
2010. nov. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm kedves utolsó.igen,már nagyon várom,de kicsit aggódok hogy valamit elfelejtek,ezért próbálok itt is informálódni:)
2010. nov. 1. 17:11
 10/10 anonim ***** válasza:
14 évesen te papolsz itt nekünk a felelős kutyatartásról? Kis sz.arzsák, még bilibe lóg a keze, de azért ő olyan okos. Képzeld én is utálok gumiba lépni, és én felszedem a kutyám után, és próbálom ÉRTHETŐEN és NORMÁLIS HANGNEM-ben elmagyarázni a kezdő kutyatartóknak, hogy miért is fontos felszedni. És elárulom neked, a kutyám panelban lakik, és boldog életet él, napi 4-5 óra séta 4 részre osztva (reggel-délben-délután-este). Kutyafuttatóban elengedem, a parkban labdázunk, játszik más kutyákkal, hagyom őt szaglászni, hétvégente kutyasuliba megyünk, ott agility foglalkozásra járunk, ami nem csak testileg de szellemileg is megerőlteti a kutyát. Illetve hétvégente kirándulni járunk egy közeli erdőbe, ott is el van engedve, és úgy jön, mert bármikor behívható (BH1-es alapfokú kísérőkutya vizsgát 93%-osan teljesítette) igazán nem mondhatod, hogy "szenved". Jobban szenvedne ha ki lenne zárva egy kertbe, távol a "falkájától", és nem tudná nyomon követni, hogy addig is mi történik a családdal. Sokkal szorosabb a kötelék, mert bent van, az én szobámban alszik, a kosara az ágy végében van, mert az ágyba nem való kutya. Rövid szőrű vizsla, bele is halna ha kint kéne lennie, oké, hogy van szigetelt kutyaház, de az mégiscsak más. On: Fontos, hogy a lakók legalább kétharmada beleegyezzen a dologba, különben nem fog működni a dolog.
2010. nov. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!