Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Laminált parketta vásárlásakor...

Laminált parketta vásárlásakor mire kell figyelnünk, mit fontos tudni (vastagság, illesztési mód stb. )?

Figyelt kérdés
2010. jún. 1. 19:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen igénybevételre szeretnétek. A 8mm-esek jók nappaliba, ami nagyobb forgalmú (vagy van erkélykapcsolat pl), a 7mm-esek pedig kisebb forgalmú nappaliba, vagy bárhova máshova jók (háló, vendég, gyerekszoba). A sötétebb színeket nagyobb helységbe ajánlom inkább, mert szűkítik a teret.

Azt nézzétek meg, hogy a felülete "erezett" legyen, mert az jobban az eredeti padló hatását kelti lerakást követően.

Ki fogja lerakni? Milyen felületre megy?

2010. jún. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Sima betonra fog menni,mert abban a szobában eddig padlószőnyeg volt.Azt nem szeretnénk alatta hagyni.Háló és gyerekszoba lesz.7 mm-est néztünk,ami elvileg pattintós.A párom és a család ffi tagjai fogják letenni.Akik elvileg már letettek pár m2nyit:-).Mit ajánlasz?
2010. jún. 1. 20:23
 3/15 A kérdező kommentje:
Erezett, világos is,a fantázianeve alma.A bükk nem tetszett,vagyis ami olyan nagyon egyszerű.Amiben semmi görcs vagy erezés nem volt.
2010. jún. 1. 20:25
 4/15 anonim ***** válasza:

A vásárlás helyszínéül a Diego-t. Ott dolgoztam 10 évig (gyeden vok most), de előírás nálunk a korrekt kiszolgálás. Nagyon valószínű, hogy ha bemész vhova ugyanezeket az érveket fogod hallani (legalább is nagyjából).

A 7 mm-es teljesen jó gyerekszobába, mondom nézzétek meg az erezetét (kézzel simítsd végig a felületet és érzed, hogy nem teljesen sima, hanem érdes), mert azt tisztítani is könnyebben, meg szebben lehet. (erezettel megegyező irányban, és nem lesz csíkos)

A beton legyen teljesen sima, négyzetméterenként 2-3 mm-nél nagyobb eltérés ne legyen az aljzatban, mert a fólia amit alá kell tenni (ingyenes a D-ban) csak ennyit egyenlít ki. Egyébként is a burkolást megkönnyíti és nem fog "ibogni" a padló.

2010. jún. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ja, valami világos színűt kell választani. Most nem vok képben a színekkel. Holnap megyek be,megnézem. Mikor vásároltok?
2010. jún. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hálás köszönet!Kár az ilyen dolgozóért,amelyik D-ban én jártam nem voltam nagyon megelégedve.Biztos visszavárnak.Köszönöm
2010. jún. 1. 20:33
 7/15 A kérdező kommentje:
Holnap:-)
2010. jún. 1. 20:34
 8/15 anonim ***** válasza:
Ja! Pattintós teljesen jó, másmilyen nincs is nagyon..
2010. jún. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nincs mit, addig nézz be a neten: www.diego.hu, hátha találsz vmi színt. Még azt megkérdezhetem melyikben voltál?
2010. jún. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A kínálatotokból az általam kinézett alma ehhez hasonlít leginkább: 70314szín-kárpáti öreg tölgy.Nem tudod a sárospataki üzletet mikor nyitjátok ki?
2010. jún. 1. 20:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!