Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szeretnénk újépítésű lakást...

Szeretnénk újépítésű lakást vásárolni a párommal (hitel nélkül). Mire kell figyelnünk?

Figyelt kérdés
Eléggé padlón van most az ingatlanpiac, így most szeretnénk lakást vásárolni (mindkettőnk részéről besegítenek a szülők), így nem kellene hitelt felvennünk. 40-50m2, másfél szobás újépítésű lakást keresünk Budapesten. Szeretnénk, ha a fűtést olcsóbban megúsznánk, illetve ne legyen magas a közös költség. Mire kellene még figyelnünk ezen kívül? Hallottam azt is, hogy repedeznek a falak, mert nem várják meg, míg kiszárad és 'összeáll' az épület, de ez könnyen orvosolható. Egyéb? Kb. 40m2-es első emeleti lakás 11-12millióért reális?
2011. júl. 27. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha első lakók lennétek, akkor nézzetek utána az építtető cégnek. Ha már több éve a piacon van, és épített több házat, akkor menjetek el és kérdezzétek meg az ott lakókat, milyen a tapasztalatuk a lakásról.

Sajnos sok olyan cég van, aki felhúz egy házat, aztán csődöt jelent. Így nincs garanciális javítás, a házak pedig első blikkre szépek, de fél éven belül előjönnek a hibáik - amivel már nem tudtok mit kezdeni. Ilyenekről hallottam, hogy például ferdén vezették a vezetéket a falban, hogy spóroljanak az anyaggal, a lakó meg áramütést kapott, amikor megfúrta a falat, hogy feltegyen egy képet. Meg a csempék, padlólapok leválnak, a falak papírvékonyak, szinte a szomszéd lélegzetvételét is hallod, ha pedig valaki körömcipőben végigmegy a folyosón, döng a ház alatta.

Tehát mindenképpen csak leinformálható cégtől vásároljatok akkor is, ha drágább. Vagy olyan lakást, amiben már laktak, ott a lépcsőházba belépve látni fogjátok, hogy néz ki néhány év után. Ahol látható hibák vannak, onnan meneküljetek!

Amit tudok, hogy ahol az építtető cég neve az utcanév, esetleg utcanév-házszám, azzal szóba se álljatok, mert tuti átvágás. Sok ilyennel kerültem kapcsolatba a munkám révén, nem is értem, hogy működhetnek még ilyenek :S

2011. júl. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nézd, Budapesten egy 40 m2-es lakás 11-12 millióért, ami ráadásul újonnan épült szerintem cseppet sem sok. S férjem szüleinek a lakása ér ugyan ennyit, pedig ezer éves panel, és nem egész 60m2.

Egyik ismerősömék 23 milláért vettek egy 50 m2-es lakást, egy nívósabb lakóparkban. Na az elég brutál.

Nem tudom, hogy mire kell ilyenkor figyelni. A repedezett falak nem túl biztatók.

Ha nem hagyják a falakat kiszáradni, akkor még a penészesedés veszélyi is fennáll.

Az az igazság, hogy mi 2 hónapja építettük fel a házunkat, és tudtuk, h kb mikre kell figyelni. Viszont, mikor már ott a kész lakás (ami ugye ráadásul nem egy családi ház..) akkor már nem nagyon tudsz beleszólni, hogy pl nem szigetelték le jól a falat, és beázik, vagy kispóroltak valamit...

Szóval, igazából csak a szemetekre hagyatkozhattok, mikor elmentek megnézni a lakást.

Egyébként ez valamilyen új építésű panel? vagy társasház? Hány emeletes?

2011. júl. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Egyelőre csak nézelődünk, találtunk 4 emeletestől 8-ig is. Újépítésű társasházakat nézünk. Amúgy tovább nézelődtem, és ennyiért nagyon kicsi, távoli helyen lévő lakást kapnánk. Ami kicsit közelebb van mondjuk metróhoz, villamoshoz, olyan 13-16 között mozog. Hitelt meg nem akarunk felvenni, illetve kinullázni sem. Első-második emeleti lakást szeretnénk, ott remélhetőleg nem történik beázás, kivéve ha a szomszéd olyan.. :D Úgyhogy azt hiszem a vásárlás még odébb lesz. :(
2011. júl. 27. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!