Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítottad meg kiskutyá...

Hogyan tanítottad meg kiskutyádnak a nevét?

Figyelt kérdés
2010. okt. 31. 20:17
 1/6 anonim válasza:
Sokszor mondd neki a nevét, esetleg fütyülj is közben. Így meg fogja jegyezni. Persze idővel.
2010. okt. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Így szólongatod és egy idő után arra reagál.
2010. okt. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
csak a rendes nevét mondtam és sose becézgettem ... meg mondtam neki hogy Döme gyere.. és ha jött akkor jutifali =)
2010. okt. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Én kb fél évig szenvedtem vele, de azóta sem tudja rendesen kiejteni.
2010. okt. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A leggyakrabban használt szó vele kapcsolatban. Gyakorlatilag az összes utasításhoz használni kell: Morzsi gyere, Morzsi ül, Morzsi jó kutya, stb. - egyébként meg úgyis "Morzsi gyere ide"-hez hasonló módon fogod hívni, nem egy szóval, egyébként meg ő úgyis jön, bármit mondasz neki, mert te vagy az ő gazdija, akit szeret, ha meghallja a hangod, már rohan is, akkor is, ha azt mondod neki, radiátor :) - de egy idő után elsajátítja a szavakat, amiket leggyakrabban hall, elsőként, ha minden igaz, a nevét. A többi utasításnál fontos szerepe van a hangsúlynak is, meg a kísérő mozdulatoknak, de a nevére bárkitől hallgatni fog.


Mondd neki, "Morzsi, gyere", és guggolj le, hívó mozdulatot csinálj, és kínáld neki a jutalomfalatot. Ha jön, add a falatot, és mondd, "Morzsi jóóó kutya!" Ettől megtanulja a "gyere" szót, a nevét csak attól, hogy ha mindenhez használod neki.

2010. nov. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyrészt eleinte sokat mondogattam neki, másrészt elsőre azt tanítittam meg neki, hogy a neve=kaját kap. Ha kimondtam, és felkapta a fejét, ment a falat. Aztán idővel kitisztult, hogy nem pont kaját jelent.
2010. nov. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!