Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne vadabb a...

Hogyan lehetne vadabb a kutyám mert mindenkit beenged?

Figyelt kérdés
Német Juhász keverék
2010. nov. 1. 08:28
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Én kutyám is német juhász keverék,és ő is beenged mindenkit,mindenkinek örül...Még mondták is,hogy a kerítésen át egy kisgyerek kezét nyalogatta...Én inkább örülök neki,hogy ennyire szereti az embereket,szerintem te is inkább örülj neki...Ha baj van akkor úgy is megérzi,és jól fog cselekedni...(tapasztalat). :)
2010. nov. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, hogyan viselkednek a német juhász kutyák, még nem volt. De nállam is az volt, hogy régebben a kutyám senkit sem ugatott, akárki járhatott ki-be. Aztán megpróbáltam egy kicsit bosszantani, hogy úgy játszottam vele, hogy futtam, ő meg futott utánnam, és úgy piszkálgattam,az orrát meg ilyensmi...de mondjuk ez elég fura módszer, meg kell bízni a kutyádban, és mondjuk ha a kezed után viszi a száját, csak jáccani akar,és csak gyengéden a fogai közé veszi a kezem... nállunk ez vált be :D
2010. nov. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ahányszor jön hozzátok valaki, mindegy az, hogy barát vagy idegen, mindig zárd el a kutyát, azután engedd be a vendéget. Igy egy idő után,kialakul benne az, ha bárki jön, be lesz zárva. nem fog örülni a látogatóknak.
2010. nov. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%

Tartsatok inkább riasztót.

Egyébként törtek már be hozzátok? Loptak el valamit tőletek?

Miből gondolod, hogy a kutya nem tudja, hogy ki közeledik rossz szándékkal?

Tényleg olyan kutyát akarsz te is, aki minden embert szét akar tépni, aki hozzátok megy?

Vissza tudnád tartani?

Vagy láncra vernéd, hogy csak az ugatással jelezzen?


Miért van itt annyi buta és primitív ember, aki a kutyáját vadítani akarja más emberre?

2010. nov. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

utolsó: nem biztos hogy ha egy kicsit mérgesebb lesz, mindenkit szét akarna tépni, az enyém is mérges, és másokra csak ugat, nem szalad neki, és ha látja hogy jövök a vendég felé elhallgat. És amúgy is, rokonok, pl akik sokat járnak ott a kutyánál, azokat felismeri, és nem ugatja...

Egyáltalán nem buta kérdés!

2010. nov. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

De buta kérdés és jó lenne már tisztázni a fejekben, hogy mit is jelent a területvédés.

Vajon itt már mindenki tudja...?

2010. nov. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 capsread ***** válasza:
Kutyasuliba kiviszed, és csibészetek.
2010. nov. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 hell-ikon ***** válasza:

"kerítésen át egy kisgyerek kezét nyalogatta"


Nem csoda, a német juhász számára minden a gyerek.

Az enyém is még az idegen, addig soha nem látott piciknél is a teljes tisztelet minden létező jegyét, amit egy kutya csak mutatni tud, azt bizony felmutatja ha a közelébe kerül.


Egyébként pedig ha valakit a gazda a kutya jelenlétében már egyszer is beengedett, vagy a szeme láttára csak egyszer is jó hangulatban is elbeszélgetett a kapuban, azt a kutya a család barátjaként fogja kezelni mindaddig, míg a gazdája ellen nem tesz valami olyasmit, amitől azt fenyegetve érezné.


Ilyen a német juhász vér. S ha ez a vonal erősebb, akkor sac/kb. mindent megmagyaráz.:)

2010. nov. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy miért van ez igy....Nekem is németjuhászom van,és ezt azért irom,nehogy valaki azt gondolja,hogy a fajta ellen irogatok itt.Leirom röviden,hogy mit tapasztaltunk a németjuhász kutyáknál.Ahol én voltam,ott 1o házból kb.7-et nj véd.NA,több háznak a keritése elött megálltam,anélkül hogy valami különösebbet csináltam volna.A nj-ok egytöl egyig megugattak.Eddig minden normális,nem?Idegen,kapun túl,stb.DE ahogy legugoltam,1o kutyából 3 elszaladot a ház mögé,6 barátságos lett egyből és egy háznál maradtak meg az örző pozicióban,gondolom azért is,mert itt ketten voltak azon az udvaron,két németjuhász. Azoknál az udvaroknál,ahol rottweiler volt például,szóba sem jött sem barátság,sem félelem,nagy ugatás sem volt igaz,de a felhúzott inyek magukért beszéltek..Lehet,hogy csak véletlen az egész,és csak én fogtam ki annál a kb.35-4o udvarnál ezeket a karaktereket,de elég furcsa..
2010. nov. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem németjuhász-staff keverékem volt, őt fiatalon vittem iskolába, ahol rosszul csibészelték le, emiatt soha többé nem támadta a csibészt, sőt, félt tőle.

De ha parancsoltam neki, akkor úgy ugatott mint a veszedelem.

Ha valaki (ismeretlen) közeledett a kerítéshez, már rontott neki, ha benyúlt akkor el is kapta a kezét (postás csellel rakta be a levelet, szórólapos elkerült), hiába próbáltak kedveskedni neki, hiába próbálták orrba verni újsággal, nem riasztotta el.

Remélem a németjuhász kölyköm is ilyen lesz (sajnos a keverék nem rég halt meg).

Szóval nem minden németjuhász és keveréke kedves, de ez csak nevelés kérdése.

Ha utcán sétáltatod ne hagyd, hogy mindenki megsimogassa (bár ha kölyöknek hozzászokott, akkor elég nehéz lesz), inkább kerüljétek az embereket. Gyerekeket meg nem gáz ha nem bántja, csak a rossz szándékúakat tartsa távol.

2010. nov. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!