Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyi kutya vagy tenyésztőt...

Menhelyi kutya vagy tenyésztőtől vásárolt?

Figyelt kérdés
Az most mindegy, hogy fajtatiszt-e vagy sem, csak arra vagyok kíváncsi, hogy ti melyikre voksoltok. Kérlek írjátok le, hogy ti honnan hoztátok a kutyátokat és ha szeretnétek képet is mutathattok. És ami engem, a legjobban érdekel, hogyha menhelyről való a kutyád, mi a tapasztalatod a viselkedésével kapcsolatban. Köszönöm mindenkinek aki válaszol. (Tudom, hogy voltak már hasonló kérdések.)
2010. nov. 1. 19:21
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
100%
Szerintem menhelyi kutyát válassz, már csak azért is mert azért nem kell fizetni.De azért vizsgáld meg hogy egészséges-e. Amúgy a menhelyi kutyák sokkal hüségesebbek, barátságosabbak.
2010. nov. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Én azt az álláspontot képviselem, hogy csak akkor vásárolj tenyésztőtől kutyát, ha a célodat másképpen nem tudod elérni. Legyen az kiállítási karrier, vagy egy farmon terelő birka/marha pásztor. Én mindenképpen első helyen menhelyen keresnék kutyát házőrőznek,vadászkutyának vagy egyszerű kedvencnek. Amennyiben kiállításra, tenyésztésre,terelőmunkára vagy más sportra (kivéve agility, frisbee) csak tenyésztőtől vennék. Az ok egyszerű, szeretném csökkenteni a kudarc lehetőségét.
2010. nov. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
89%

Menhelyit!


a tenyésztetteket ugyis felvásárolják a milliomosok de a menhelyi az hálás tud lenni és nagyon szeretne!

nekem volt mehelyi és nem lett elkényeztetve mégis nagyon odaadó volt.

úgyis olyan sokan fáznak odakint. A jóllakott kutya nem fázik.

2010. nov. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
89%
a menhelyiek előre bevannak oltva
2010. nov. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
hát sokmindentől függ!milyent szeretnél?kicsit-nagyot,kant-nőstényt,fajtisztát vagy keveréket?és azt se mindegy milyen célre szánod.kedvencnek,ivartalanitva?házőrzésre?mert menhelyen keverék kutya is tud hűséges,aranyos lenni és hálás is.nekem volt már menhelyi és tenyésztőtöl vett állatom is.nekem személy szerint már nem kell fajkutya,én inkább egy kiskölyköt hoznék ki a menhelyből.de ez én vagyok.
2010. nov. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Attól függ , hogy milyen terveid vannak a kutyával.Ha csak házikedvenc lenne , arra megfelel a menhelyi (persze a fajtatiszta is) , de ha versenyezni szeretnél akkor inkább egy fajtatiszta tk-es kutyát vegyél.
2010. nov. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam, de nem keresek kutyát, egyszerűen csak kívácsi vagyok a tapasztalataitokra. Első válaszoló, egyébként van olyan menhely ahol fizetni kell, én is fizettem a kutyámért.
2010. nov. 1. 19:38
 8/21 anonim ***** válasza:
74%

,,a tenyésztetteket ugyis felvásárolják a milliomosok de a menhelyi az hálás tud lenni és nagyon szeretne!

nekem volt mehelyi és nem lett elkényeztetve mégis nagyon odaadó volt.

úgyis olyan sokan fáznak odakint. A jóllakott kutya nem fázik.

"



Miféle milliomosok?

És a tenyésztőtől vett kutya nem hálás?


Szép és jó dolog a menhelyi kutyákat pártfogolni, de ilyen égbekiálltó marhaságot ne írjunk már, mert menten sikítófrászt kapok!

2010. nov. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
nekem most fajtatiszta kutyám van, nem is menhelyi apukám hozta anyának valentin napra ( részegen -_-") az utcából ( ugyanis itt van egy tenyésztő, nem szaporító). DE mi szerettünk volna menhelyit is .
2010. nov. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Na, ez pont egy olyan kérdés amire nincs konkrét válasz, mert nyilván mindkét oldalon vannak képviselői. Előzőnek: Nem hinném, hogy egy menhelyi kutya feltétlenül hűségesebb lenne. Hisz akit tenyésztőtől veszel kiskorától veled van, könnyebb a bizalmat kialakítani, és ezek után a ragaszkodása illetve kettőtök kapcsolata jóval szorosabb lesz. Nyilván akinek kiállítás és/vagy tenyésztés van tervben, egy tenyésztőtől vesz kutyát. Ha valaki szeret egy bizonyos fajtát, amiből például nincs olyan sok menhelyen, vagy fajtamentőknél, akkor is venni fog. De aki nem akar annyit pénzt adni a kutyáért (bár egy kutyánál nem is maga az ára a nagy összeg, hanem az etetési, orvosi, és egyéb költségei) és szeretne megmenteni egy életet, és mindegy neki milyen fajta(áknak a keveréke) az menhelyről hoz. Nekem van két fajtatiszta, törzskönyves huskym, és egy, a szánhúzó fajtamentőktől örökbefogadott, sintértelepről mentett samoyede keverékem is. Mivel fogathajtó versenyek aktív résztvevő vagyok, így muszáj, hogy törzskönyves kutyákkal induljak. Ilyenkor a két huskyt fogom be, de hobbi kategóriában, mindhárom kutyával megyek. Illetve a Szamival bikejöring versenyekre is járunk. Egyikkel sem kivételezek. Tavasz végétől-ősz elejéig kint vannak, télen pedig /ha akarnak, mert a fiú huskym kifejezetten szeret télen kint aludni/ be jöhetnek az előszobába, ahol van két kosár (mert a szami szeret összebújva aludni a másik, lány huskymmal :) ) és ott alszanak.
2010. nov. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!