Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudom, hogy mondjuk...

Honnan tudom, hogy mondjuk egy rottweiler kölyök kutya jó idegrendszerű e, vagy a későbbiekben gondok adódhatnak? Ha nem tenyésztőtől kapok ilyen kutyát, akkor mire ajánlott odafigyelni az esetleges kiválasztásnál?

Figyelt kérdés
Jó ismerős által...ami persze így nem is kerülne legalább 10.000Ft-ba, vagyis többet tudnánk a kutyára fordítani a rá szánt pénzből. Lehet, hogy jobb volna tenyésztőtől, de ne ezt írjátok légyszi, mert nem erre vagyok kíváncsi. Eleve egy tenyésztőtől beszerzett kutyus nem kis összeg, meg hozzá van szokva a jóhoz, és ha én nem tudom neki azt megadni (akár csak az első hónapban), főleg kezdetben rossz lesz neki.
2009. nov. 24. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
A kulcscsomos technika - miszerint dobj le egyet és figyeld meg hogyan viselkedik, azaz ideális ha érdekldően odamegy és megnézi mi esett le - a te barátod. Tudod az igazi probléma, hogy nem csak a tenyésztőtől kapott kutyát kell jól tartani, hanem mindet. Ha kis korában nem tudod "jól tartani", akkor felnőtt vagy ídősebb korára súlyos betegések jöhetnek elő pl. dp-s lesz a kutyus. Az viszont sokkal többe fog fájni, és nem csak egy alkalomról van szó. Én javaslom keress inkább egy menhelyet vgy állatotthont és nézz ott egy kutyát. Ők nem kérnek sok pénzt, ráadásul ivartalanítva kapod meg.
2009. nov. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy hozzá van szokva a jóhoz? Minden kutyát rendesen kell gondozni. Nem tenyésztőtől venni a rotit olyan, mint a szerencsejáték, vagy bejön, vagy nem. Legalább a szűrései megvannak a szülőknek? Ha diszpláziás lesz, a műtét több 100 ezerbe is belekerülhet. De gondolom hiába írom ezt le, már döntöttél.
2009. nov. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy 2 hónapos kiskutya milyen extrém >jóhoz< van hozzászokva? Mit értesz alatta? Azt, hogy van tere mozogni, hogy naponta 3-4x kap enni, hogy megsimogatják? Ha a tenyésztőnél Eukanubát kap, te meg rizst főzöl neki hússal vagy Dog Chow-val eteted, azt ő nem fogja rossznak érezni!

Nem értem, mire gondolsz...

Inkább vigyél haza menhelyről kutyát, mintsem támogass egy szaporítót. Hiába tartja jól, hiába szereti, ha pl, nincs dp-re szűrve, akkor 1-2 éves korára akár ott is tarthatsz anyagilag, mintha tenyésztőtől vásároltál volna.

2009. nov. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kajája extrasága szempontjából gondoltam, mert nem biztos, hogy mindeg lenne arra pénz, hogy a piciként megszokott, exta tápot kapja.

Amúgy még nem döntöttem, azért is kérdeztem, hogy segítsetek dönteni...

2009. nov. 27. 10:08
 5/6 Yehudina ***** válasza:
A rottik 90 %-ának idegrendszere teljesen bizonytalan. Okkal ok nélkül megtámadnak náluk kisebb, de még nagyobb kutyát is, gyereket, felnőttet és a saját gazdájukat is. Az állkapcsuk olyan széles, hogy ha elönti az agyukat az idegbaj, 1 percen belül át tudják harapni egy áldozat nyakát. Van erre szükség????
2014. jan. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó, ekkora baromságot rég olvastam, pedig ez a Gyakorikérdések...
2014. jan. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!