Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Őrző-védő hajlam alapjai ezek?

Őrző-védő hajlam alapjai ezek?

Figyelt kérdés

3 és fél hónapos németjuhászom már most támadólag lép fel, ha valaki (játékból) rángatja a ruhámat. Nem harapja meg konkrétan, csak mondjuk felugrik rá (gondolom célzás, hogy hagyja abba). Ha én a saját ruhámat ráncigálom, akkor az én karomra rá is kap. Általában ha játszunk, akkor is inkább a karomat kapja el és erősen fog. Ha játékot cibálunk, akkor is erősen fog, de hamarabb megunja.

Etetés közben pedig a kajáját védi nagyon, ha kell oda is kap (bár mondjuk ez inkább dominanciára való hajlam).

Szerintetek ezek jó alapjai az őrző-védő kutyának?


Előre is köszi mindenkinek!


2010. nov. 1. 19:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezek jó alapjai annak, hogy ő legyen a te falkavezéred, ne pedig te az övé.

Ettől függetlenül lehet jó örző-védő, megvannak a képességei, de vedd nagyon szigorúan azt hogy téged megharap! Ez nem játék! Most még lehet, hogy cuki, de egy 40-50 kilós kutyánál már életveszélyes lehet!

Ne üsd meg, de légy nagyon következetes, és domináns! Tudom ajánlani Cezar Millan műsorát, minden pénteken 21 órától 23óráig van, és azt hiszem minden nap 18órától is vannak részek, azokból sokkal többet megtudhatsz, és láthatod, hogy hogyan kell kezelni a módfelett domináns kutyákat (a tiéd az).

És még valami: 4 hónapos kortól lehet kutyasuliba járni (kutyaovi részébe) mindenféleképp járjatok el, ennek a harapdálós dolognak a fele sem tréfa (pláne, hogy az "alfáját" a falkavezérét harapja meg)

2010. nov. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ezek az agresszivitás jelei, amiket nyesegetni kell.

Az őrzés-védés nem agresszióról szól.

2010. nov. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Az első nagy kutyám egy németjuhász-stafford szuka volt. De ugye a szukák mások (12 évesen kaptam) és most szeptemberben ment el (11 évet élt). A többi kutyám meg kistestű, tehát elég furán állok a dologhoz. Szeretném ha kemény kutya lenne belőle (természetesen vele is fogok suliba járni, mint a többiekkel), de nem is szeretném ha átvenné a hatalmat.

Cesar Millart szeretem, sokat lehet tőle tanulni! :)

Kutyaovit kipróbáltuk, de őszinte leszek, nem jött be. Nem szeretném ha vad idegen gyerekek nyúznák, babusgatnák, nem azt mondom, hogy ne ismerkedjen meg idegenekkel, de azt sem szeretném ha a betörőnek segítsen pakolni. :S

Suliba is majd csak 8 hónapos kora után szeretnék járni vele.

2010. nov. 1. 20:12
 4/18 A kérdező kommentje:

Jaj, azt még elfelejtettem hozzá tenni, hogy az amstaff-németjuhimmal is jártam kutyasuliba, de ott egy rossz élmény miatt soha többé nem volt hajlandó az őrző-védőre (gondolom a segéd rosszul nyúlt a 6 hónapos kutyához). A házat kiválóan őrizte, és ugatott is ha azt parancsoltam neki (tehát látszatra védett), de ha harcra került volna a sor, biztos elszalad.

És emiatt van bennem egy kettősség, úgymond félelem, hogy a kölyökkel is felsülök.. :S

Nagyon szeretném már lerakni az engedelmességi és az őrző-védő vizsgát a kutyával, régi vágyálmom. Ezért hagyom valamennyire elkanászodni, pedig mint "ősrégi" kutyatartó, tudom, hogy ezt nem szabadna.. :S

2010. nov. 1. 20:41
 5/18 A kérdező kommentje:
Hülye vagyok..mi? :S
2010. nov. 1. 20:42
 6/18 anonim ***** válasza:

Ez az egész annyit jelent, hogy a rongyrángatásra bekapcsol a zsákmányösztöne, arra már lehet ÖV-t alapozni. De védőösztönét egyelőre hagyd békén, azzal ráérsz egy éves kora körül foglalkozni, mikor az már kialakult, és véglegessé kezd válni.


A kaja dolgot meg nagyon tiltsd le, mert az nem oké, hogy egy kölyök már most annyira domináns, hogy bevédi a kajáját tőled.

2010. nov. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm Csakkitti! :)


Tudod a legnagyobb gond, hogy tisztában vagyok azzal, hogy egy gyereket nem kéne még dresszírozni, hiszen azért gyerek. A kajával kapcsolatban nem is nagyon én vagyok a célpont, mert az én kezemet, maximum kitolja tálból (család többi tagjára nem reagál, mert ők nem nyúlkálnak hozzá kaja közben, én vagyok a legfiatalabb 23 évesen, szóval még kisgyerek sincs), de a többi kutyának odakap, morog és ugat rájuk.

Viszont, hogy próbálkozik átvenni az uralmat, az biztos!

2010. nov. 1. 20:52
 8/18 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Elsőre fura volt amit írtál a kutyaoviról, hogy vadidegen gyereke, stb. Ezt én sem hagynám:D Azért volt fura, mert az egyik kutyasuliban a kutyaovi úgy néz ki, hogy szocializálják más kutyukkal, és alap dolgokat megtanítanak a gazdának és a kutyáknak, tehát még nem konkrét kiképzés, de ülj, stb. ilyeneket, csak "lightos" verzióba:)

Ez a "gyerekes" dolog tényleg új volt nekem.

Ezt a kutyaovi-kutyasulit az újpalotai (azt hiszem rex kutyaiskola) kutyasuliról hallottam (írt e-mailt anyukámnak, neki is nagyon domináns kutyája van, ezért írta, hogy 4 hónapos kortól akkor érdemes lenne)

Neten fönt vannak, szerintem kérdezd meg te is, hátha félreértettem valamit.

2010. nov. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Még mindig első:

Azért hasznos, mert megtanulja, hogyan kell viselkedni más kutyákkal, nem durvulhat el játék közben, és engedelmességre is tanítják egymást, és persze sokat játszanak, tehát nagyon sok energiát fog levezetni így:)

2010. nov. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

még mindig első:

vele egykorú kutyákkal vannak ott, tehát nem nagyokkal, hanem kölykökkel, ezt elfelejtettem leírni, tehát ezért kutyaovi, mert ovis kutyusok vannak ott:D

2010. nov. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!