Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen az alaszkai malamut?...

MME kérdése:

Milyen az alaszkai malamut? Milyen viselkedési problémákra hajlamos? Milyen könnyű leszoktatni róluk? Elsősorban a fajta ismerői, gazdái írjanak!

Figyelt kérdés

Mennyire erős a vadászösztöne és a dominanciája? Mekkora a mozgásigénye?


Tapasztalatotok szerint mennyire könnyű megbízhatóan szocializálni felnőtt korában más állatokhoz, mennyire viseli el a kisebb állatok társaságát? (Eddig láncon élt, most egy nagyon, nagyon pici kennelben, onnan szeretném kiszabadítani, de ahhoz nevelni, szocializálni kell, mert most kezdődik számára az élet. Tegnap volt élete első sétája, ezzel együtt akkor tehetett meg életében először 10 lépést egy irányban.)


Mennyire könnyen tanítható, mennyire képes koncentrálni? Mennyire könnyű felkelti, és meg is tartani a figyelmét?


Hogy viszonyul az idegenekhez, mennyire védi a területét? Ha emberekkel domináns kutyáról van szó, később mekkora biztonsággal lehet szabadon gyerekek társaságában?


2010. nov. 2. 19:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

ne a fajtára koncentrálj hanem arra az egyedre akit meg akarsz menteni!

elég nagy fába vágtad a fejszédet! az ilyen "kennelbeteg" őrült kutyákat csak egy-két kiegyensúlyozott jól szocializált kutya társaságában lehet eredményesen rehabilitálni nagyon sok tapasztalatot, türelmet igényelnek.Több hónapos munka lehet amíg stabilizálódik az állapotuk...

Kezdő kutyásként nem kisérleteznék ilyennel mert veszélyes lehet!

Mindenképpen keress meg egy rehabilitációban jártas szakembert, és az első perctől közösen dolgozzatok az ügyön!

2010. nov. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

ezt az oldalt mindenképpen nézd meg.... segítségedre lehet!

[link]

2010. nov. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem szeretem a szánhúzókat házi kedvencnek :S és reméltem is, hogy nem találkozom velük (csak velük ne!), de Murphy törvénye most is működik :D

Ismerek huskysokat, és szerintük nem lehet lemozgatni őket, ha a fél napot ezzel töltik velük, este akkor is megszöknek. Volt köztük olyan "megátalkodott" kutya is, amely már rutinosan és magabiztosan hévezett Pestre Budakalászról...


De nem tudok semmit a malamutok hajlamairól, fegyelmezhetőségéről, és hogy mennyire fogékonyak a szabáyokra, vagyis mennyire lehet velük betartatni őket. Mennyire fejlődőképesek? Jól reagálnak a kiképzésre, nevelésre, szocializációra?


Mindent saját kútfőből kell megoldani, mert a tulajdonos nem én vagyok, csak próbálok segíteni. Ők sem időt, sem pénzt nem áldoznak erre. A munkát szívesen elvégzem, és mivel most egy ideig társtalan a kutyám, vinném vele lemozgatni. Azért kellene tudnom minél többet a fajta jellemzőiről, mert nincs sok időm bármit is csinálni. Nagy területen lehetne szabadon, ha nem öldösné le az állatokat, nem támadná meg az idegeneket, és összeszoktatható lenne a gazdájának másik felnőtt, ivaros kanjával. Ez a kutya barátságos, jól szocializált, úgyhogy a malamuton áll minden. Jó helye lenne ott, ha a tulajdonosainak csak szinten kéne tartani a kutyát.


Igazából a szánhúzó fajtamentőktől kértem segítséget, de nem tudnak eljönni a kutyáért. Mi meg nem tudjuk oda. Pedig ez lenne a legtisztességesebb megoldás...

2010. nov. 2. 21:30
 4/12 anonim ***** válasza:
Szia. Figyelmedbe ajánlom, az Animal Planet csatornán leadott, Dogs 101 c. műsort (= Hétköznaponkén 15:25-kor megy, és 5 kutyát mutat be. Én már láttam az alaszkai malamutot, de sajnos nagyon régen adták már =(
2010. nov. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 diagnostic ***** válasza:

Na jól kisegítettétek szegény kérdezőt.

Sajnos nem sok tapasztalatom van a malamutokkal,de ami van,az jó. Rokonságban volt egy ilyen kutya.

Amit tudok róluk,a gazda elmondása alapján. Elég makacsak,és önfejűek,keménykezű,vagyis határozott gazda kell nekik,hogy tudják,hol a helyük a rangsorban.

A rájuk kirótt feladatokat végrehajtják,ha nagyon muszáj,de nem szeretik kifejezetten a fegyelmezőt,elég önálló kutyák. Nem lehet tőlük elvárni egy juhászkutya szintű engedelmességet.

Kutyákkal elég dominánsak tudnak lenni.

Viszont úgy tudom,közel sem olyan szökősek,mint a huskyk,bár tény,hogy kell őket futtatni rendesen,de főleg csak hüvösebb időben. Ők nem bírják annyira a meleget(nyáron pl hajnalban kell futtatni,de ez persze más fajtára is igaz)

Idegenekkel kissé bizalmatlan,de talán nem túlzottan. Nem házőrző kutya. Gyerekekkel óvatosan kell összeengedni,mindig felügyelet mellett(persze attól is függ mennyire gyerek az a gyerek). Rokonok kutyája pl jól elvolt gyerekekkel,kiskoromban egyszer ugyan odakapott nekem,de ezt betudhatjuk annak,hogy túl lelkesen fésültem(kb 5-6 éves lehettem),egyébként remekül kijött a családbeli gyerekekkel. Sokat húzott minket szánkón,nyáron meg "kiskocsin".

Viszont mivel ez egy mentett egyed lesz,valószínűleg nehéz dolgod lesz vele.

Sok sikert hozzá,szép dolog tőled,hogy megmented.

2010. nov. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Annyit azért talán tudsz, hogy alaszkában tenyésztették szánhúzásra és nem a rekkenő kánikulára vannak "tervezve".

Nem annak kellene lenni az elsődlegesnek, hogy neked milyen igényeid vannak, hanem a kutya legalapvetőbb igényei ki legyenek elégítve.


Mindig sajnáltam a nálunk élő hideghez szokott és arra tenyésztett állatokat, mert nálunk az éghajlat nekik nem megfelelő.

De ez vajon hány önző embert érdekel...?

2010. nov. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Szerintem pedig nem csak ezen az éghajlaton nem kéne tartani, hanem egyszerű házi kedvencnek, mert nem "arra való" a szánhúzó.

Amúgy nagyon tanulékony kutya, csak persze hiperaktív.

Ma bicikli mellett futtattam, és nagyon szépen jött, ennél ilyen jófej kutyával még nem találkoztam, ő viselte a legjobban az első kerekezést, bár olyannal próbálkozott a legelső kilométeren, amivel még egy sem :D - konkrétan, nem meg akarta kerülni az első kereket, hogy átjusson a másik oldalra, hanem mellé futott, és helyből át akarta ugrani :D Aztán rájött, hogy nem kellemes ezzel próbálkozni, szóval nem makacskodott. Nagyon élvezi, csak sajnos most már kiszökik utánam a kennelből, amikor berakják, és fél napot énekel utána, úgyhogy a gazdái valószínűleg nem örülnek túlságosan annak, hogy megízleli a szabadságot...

2010. nov. 4. 17:40
 8/12 anonim ***** válasza:

Nagyon egyetértek, hogy általában munkakutya nem "öleb", annak feladatra van szüksége, testi és szellemi elfoglaltságra.

Tenyésztő a szomszéd, hogy kennelben tartják a kutyát?

2010. nov. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Dehogy. Lovakkal foglalkoznak, és a hapsi nyergeket, lószerszámokat készít, meg bőrből mindent.

A kutya 3 hete van náluk. Egy régebbi jó barátjuké volt, és ő ajánlotta nekik a saját kutyáját, mint aranyos kölyökkutyát. Na ez a kutya 3 éves, és a dominanciáján kell dolgozni. Szóval átverték őket, de nekik sincs sok eszük, hogy ennyire megbíznak egy családi haverjukban, hogy meg se nézik a kutyát, mert biztos úgy van, ahogy mondta... Az előző tulaj pedig azt mondta, hogy este eresszék szélnek, ha nem tudják tartani, mert ő vissza nem veszi.

2010. nov. 5. 14:14
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát, ez nem semmi...

Egyébként ma már lehetőség van rá, hogy büntessék azt, aki csak úgy kicsapja a kutyáját.

Persze, ha van, aki feljelenti...

2010. nov. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!