Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen az alaszkai malamut?...

MME kérdése:

Milyen az alaszkai malamut? Milyen viselkedési problémákra hajlamos? Milyen könnyű leszoktatni róluk? Elsősorban a fajta ismerői, gazdái írjanak!

Figyelt kérdés

Mennyire erős a vadászösztöne és a dominanciája? Mekkora a mozgásigénye?


Tapasztalatotok szerint mennyire könnyű megbízhatóan szocializálni felnőtt korában más állatokhoz, mennyire viseli el a kisebb állatok társaságát? (Eddig láncon élt, most egy nagyon, nagyon pici kennelben, onnan szeretném kiszabadítani, de ahhoz nevelni, szocializálni kell, mert most kezdődik számára az élet. Tegnap volt élete első sétája, ezzel együtt akkor tehetett meg életében először 10 lépést egy irányban.)


Mennyire könnyen tanítható, mennyire képes koncentrálni? Mennyire könnyű felkelti, és meg is tartani a figyelmét?


Hogy viszonyul az idegenekhez, mennyire védi a területét? Ha emberekkel domináns kutyáról van szó, később mekkora biztonsággal lehet szabadon gyerekek társaságában?


2010. nov. 2. 19:04
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Igen, szerencsére ők nem akarják kitenni az utcára, de nem az a fajta ember egyikük sem, akik olyan "felvilágosultak", hogy kutyaiskola, stb., vissza akarták adni, de ugye nem veszik vissza, én ajánlottam a fajtamentőket, de se nekem, se nekik nincs autójuk, a fajtamentők pedig ilyen messzire nem tudnak eljönni érte. Ezért nem tudjuk bevinni menhelyre sem, egyébként sem akarom oda beadni, mert a megyénkben nincs olyan menhely, amelyik erre fel van készülve, csak tovább adják a problémát a következő embernek, akinek a külseje miatt majd megtetszik a kutya. Ráadásul még tovább romlana a viselkedése egy menhelyen. A dunaújvárosiakban meg tudnék bízni, de ők olyan majdnem olyan messze vannak tőlünk, mint a fajtamentő szervezet, hiába van Fejér megyében. :(

Szóval egyelőre nincs más megoldás, mint kitartani, úgyhogy továbbra is várom a választ azoktól, akik jól ismerik a fajtát; milyen normális körülmények között?

2010. nov. 5. 19:02
 12/12 anonim ***** válasza:

Szia!!!


Nem vagyok profi, de 3 malamutot neveltûnk fel, ìrj privàt ûzenetet , ha még mindig aktuàlis a dolog, hàtha tudok segìteni egy-két ôtlettel!!

Tisztelere méltò amire vàllalkoztàl!!!

2011. jan. 31. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!