Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komolyan mondom felháborodok...

Komolyan mondom felháborodok némelyik menhelyen. Most szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés
Igazábol az összes menhely elszomorít..de ahonnan kihoztam a kiskutyámat , ott egyszerűen embertelen körülmények közt élnek az állatok. kicsi ketrecbe 2 kutya van összezárva. ott tapicskolnak a szarba hugyba szószerint. Először az undor fogott el aztán a sírás.Szerintem egy normális menhelyen minden másnap kikéne takarítani a kutyák ketrecét.(legalábbis ha én menhelyet működtetnék , így tennék)úgy döntöttem elmegyek ehhez a menhelyhez önkéntesként, de egy fecske nemcsinál nyarat...komolyan mondom a dolgozók szarra való emberek..titeket nem háborít fel a menhelyek színvonala?ha már valaki menhelyet hoz létre, akkor normálisat csináljon..ha tudja, hogy nincs annyi pénze, akkor haggya másra. hát de nem?
2010. nov. 2. 22:01
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

jó oké én aztis elhiszem , hogy dolgoznak mellette. tegyük fel, hogy ígyvan.de nemhiszem , hogy dolgoznának mert minden nap ottvannak 9től 3 ig:)de oké tegyükfel, hogy nem a férjük tartja el őket.(nő dolgozók vannak)


dolgoznak egy másik munkahelyen. van heti 3 szabadnapjuk. abból 1-et végigalszanak merthát elfáradtak a héten. a másik 2 nap kimennek a menhelyre.olyankor miértnem nyitogatják a kennel ajtókat és miértnem viszik ki sétálni kicsit szegény állatokat? ez olyan mintha börtönben lennének, holott nemkövettek el semmit.


elmondom én mitcsinálnék ha lenne mellette munkám. oké heti 4 napot dolgozok(mielőtt belémkötnél, nagyon jól tudom mitjelent a 12 óra munka), volt benne részem.


na..eljön a 3 szabadnap. a 2. napon fogom magam hajnalba , kimegyek a menhelyre kitakarítok a kutyák alatt. vegyünk alapul mondjuk 100 kutyát. ha gyorsan csinálom, megvan a takarítás 4-5 óra alatt. leülök pihenek egy órát. megfogok 3 pórázt és kiviszem a kutyákat hármasával sétálni. ha csak 10 percre akkor 10 percre..az is több mint a semmi. aztán jön a másik dolgozó és megeteti őket, én mehetek haza mertmár semmi dolgom. TESSÉK. 2 DOLGOZÓ IS MEGTUDNÁ CSINÁLNI HA AKARNÁ !!! a menhelyeken általában 6-7 dolgozó is van. mondjátok már el nekem miaf*szt csinálnak?

2010. nov. 2. 23:00
 12/30 anonim ***** válasza:

Elárulhatnád hol voltál, erős a gyanum, hogy gyepmesteri telep volt, nem menhely.

A "németeké" szövegről meg annyit, hogy mi is inkább a német társszervezetknek adjuk oda a kutyát, mint magyar embernek, hogy aztán betegen a láncról kelljen visszahozni. Nincs itthon semmi állattartási kultura (persze kivéve nagyon kevesek).

Nálunk 5 gondozó van majd 150-170 kutyára, de körül nézhetsz, sehol egy kupac végterméket nem fogsz találni. Példás rendben és minőségben vannak az állatok tartva. Nagyon bántó ez az általánosítás, hogy minden menhely ilyen. Nagyon örülnék ha egyszer ellátogatnál hozzánk.

2010. nov. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 capsread ***** válasza:

Ne haragudj, de ha mondjuk rosszul leszel az utcán, és leáll a szíved, valaki odamegy, és megpróbál segíteni rajtad, de nem pont szakszerűen, akkor azt mondod neki, hogy vagy csináld rendesen, vagy sehogy!?

És azzal egyet értek, hogy Magyarországon egy rendes, működő képes állatrendőrséget kéne létrehozni, nagyobb, jobb menhelyeket kialakítani, de addig is örüljünk, hogy valamilyen legalább van.

2010. nov. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Tudod, ha ez téged így felháborít, és ennyire tudod, hogy hogyan kellene csinálni, akkor menj és csináld! Ezen múlik, semmi máson.


Az önkéntesek a szabadidejüket és a pénzüket áldozzák erre, amivel nyilván szűkösen rendelkeznek.


Gondolj már bele egy kicsit! Egy átlag ember dolgozik napi 8 órát, és heti 2 szabadnapja van. 8 óra meló mellett mondjuk jó esetben egyet utazik, másfelet kutyát sétáltat (sajátot), 6-ot alszik. Maradt egy nap 7 óra a mosásra, gyerekekre, háztartásra, ügyintézésre, meg minden másra. Ebbe sűrítik bele az önkénteskedést. Nyilván mindenki erején felül teljesít, de ez tök hiábavaló, ha nincsenek elegen.


Aki másokra ennyire tud haragudni, az menjen inkább fordítsa segítésre a felesleges energiáit, háborgás helyett. Persze, ha fizetést kapnának, és ez lenne a helyzet, az megint más lenne, de nekik a világon senki nem ad fizetést.

2010. nov. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Nézd, a menhely egy átmeneti hely, ahol nem az a lényeg, hogy otthonia körülményeket teremtsenek a gazdára váró kutyáknak (arra ott vannak az ideiglenes befogadók elég kis létszámban sajnos), hanem így vagy úgy átvészeljék addig, amíg gazdára nem találnak, közben kapjanak oltást, ivartalanítva legyenek stb. Tehát sokkal jobbak a kilátásaik, mint az utcán maradó kóboroknak, sintértelepieknek. stb. Az, hogy sok a kutyaszar...Ha két kutya van egy kennelben, akkor ott számolhatsz kb. napi 4-6 kupac ürülékkel is, amit egy csomó pisi fel is áztat, a kutyák meg természetükből fakadóan ugrálnak, puncsolnak a rácsnál, ergó széttapicskolnak mindent, és a kevés szar is soknak fog kinézni szétkenve, sok szar pedig mégtöbbnek...Nos, ha napi egyszer van takarítás, márpedig a legtöbb helyen szerintem egyszer van (örüljünk, hogy a szabadidejükből legalább egyszer telik rá), akkor másnap reggelre ugyanolyan rosszul fog kinézni a kennel. Az, hogy miért kennel? A módszer, amit Te leírtál a kis elkerített dróthálós részekkel semmire sem lenne jó. Egy perc alatt szétkapnák, vagy átmásznának rajta. Van olyan menhely, ahol nem kennelben, hanem falkában vannak a kutyák, és hát ott szoktak is történni balesetek (két kan összeverkszik, van, hogy kisebb kutyákat szét is kapnak stb.) Tehát a kennellel megelőzhetőek a verekedések (általában egy szuka és egy kan szokott együtt lenni), megelőzhetőek a szökések...vagy szimplán csak az is, hogy egy nagyobb falkában van olyan kutya, aki napokig nem jut enni, mert nem engedik oda a többiek, ha egyedül van egy kennelben, akkor legalább enni is kap, ha éppen műtve lett, nem szekírozza másik 50 kutya. Szóval ez van, egy jobb élet reményében ezt az átmeneti időszakot ki kell bírniuk sajnos, ilyen az élet. Ha már a sok idióta ember kidobálta őket, vagy hagyta őket feleslegesen megszületni.
2010. nov. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

7:12nek


Biztosíthatlak, hogy nem a gyepmesteri telep volt.

És ha jól emlékszem, én egy szóval sem mondtam, hogy minden menhely ilyen. Én csak a mi menhelyünkről beszéltem.


El hiszem, hogy te szépen tarod az állatokat, és minden tiszteletem a tiéd érte, mert meg érdemlik szegénykék, és példát vehetnének akkor rólad mások!:(


De azzal továbbra sem értek egyet, hogy hangsúlyozom Nálunk, és ahol a kérdező írta, és még bizony sok helyen.. a kutyusoknak miért kell a saját ürülékükben fetrengeni?? Nem beszélve arról hogy ott van a sok alkalmazott!:S

2010. nov. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Nem alkalmazottak! Vagy hát én az egyik legnagyobb menhelyről tudom, hogy egy darab alkalmazottja van, a többiek önkéntesek. A menhelyeket civilek hozzák létre, és baromira nincs náluk alkalmazott, meg fizetés.


Ahol van fizetés, az a gyepi, és ott sokkal rosszabb a helyzet, mint a menhelyeken.

2010. nov. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Egyébként az eszmefuttatásodból (a Kérdezőnek) hiányzik egy csomó dolog, ami komoly időtényező. Pl. ha jönnek érdeklődők, van olyan, akivel egy órát kel járkálni körbe, 10 kutyát kivenni és megmutogatni, válaszolni a kérdéseikre, ha öröbefogadják, akkor papírokat intézni stb. Nos, egy kb. 150 férőhelyes menhelyen, ez (jó esetben) naponta egyszer minimum megtörténik. Az önkéntesekkel is ugyanúgy foglalkoznia kell a dolgozóknak, hogy mondjuk a 13 éves kislány,aki sétáltatni akar ne menjen be ahhoz a kutyához pórázt rátenni, aki jóeséllyel megharaphatja. Tehát a dolgozó ad örökbe, ők segíti a sétáltatókat, ő adja ki nekik a kutyákat, ha visszahozzák asétából ő teszi vissza a kennelbe. Akkor, pl. kutyákat kell egymással összeszoktatnia, ha közös kennelbe akarja azután tenni, ha szállítmány érkezik pl. kajával vagy forgáccsal, lepedőkkel stb. akkor ő pakolja le a teherautót és hordja be a kajákat, ha orvos jön mondjuk oltani, ő fogja le egyesével a kutyákat, akiket végigolt az orvos, ha jön a szippantós kocsi, szemételszállító autó akkor is ő segít nekik, ő prociózza ki etetés előtt a gyógyszereket, szedi össze a koszos lepedőket, tezsi be a gépbe és indiítja el a mosást, ha lejár, akkor kitereget... szóval sok más tényező, ami csak közvetve tartozik a kutyákhoz, de sok időt elvesz tőlük, mert muszáj megcsinálni.
2010. nov. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Ahhoz nem kell pénz, hogy valaki a kutyaszart összetakaritsa. Szerintem. Kifutót meg nem olyan nagy dolog épiteni, és oda felváltva kilehet tenni a kutyusokat . Én egyszer felajánlottam 100 nm csempét, és kb 30 nm nikecell szigetelőt az egyik menhelynek, tőlünk az uj 0-on, lett volna 10 perc a távolság. Hát nem jöttek el érte. Ha nem viszem oda, nem kell. Az anyag értéke volt kb.40 e ft. a benzin lett volna 1500.
2010. nov. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

jó akkor nem alkalmazottak, de minek mennek oda önkéntesnek, ha b.sszák csinálni?? Marhára ki vannak velük segítve!


és van még 2 dolog amit nem értek, de nyilván nem is értek hozzá ezért írom le hátha valaki el magyarázza.


Szívesebben adjátok a Németeknek a kutyát, hogy ne legyen láncról betegen vissza hozva..


1. de miét csak a szebb kutyákra mondják, hogy a Németeké? A csúnyácskább kutya már nem is kutya és nem érdemel szeretetet? Az maradhat itthon és mehet a láncra??


2. Honnan tudják, hogy a német jó gazda lesz a magyar meg nem?? Rá nézésre meg mondják? Lehet a német ugyanúgy "el van ájulva a kutyától", aztán meg haza viszi és bezárja egy ketrecbe, vagy lánca veri nem? a magyar már nem is lehet jó gazda? tudom, hogy sok olyan van, de azért na..


az ismerősünk sem azért akart el hozni egy kutyust, hogy láncra verje, hanem mert el pusztult az előző, akit a gyermekükként szerettek. Ennek már 1 éve, és most érzik úgy, hogy egy másik kutyusnak is meg tudnák adni ugyanazt a szeretetet, mint szegény kis Carlos-nak!:(

2010. nov. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!