Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komolyan mondom felháborodok...

Komolyan mondom felháborodok némelyik menhelyen. Most szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés
Igazábol az összes menhely elszomorít..de ahonnan kihoztam a kiskutyámat , ott egyszerűen embertelen körülmények közt élnek az állatok. kicsi ketrecbe 2 kutya van összezárva. ott tapicskolnak a szarba hugyba szószerint. Először az undor fogott el aztán a sírás.Szerintem egy normális menhelyen minden másnap kikéne takarítani a kutyák ketrecét.(legalábbis ha én menhelyet működtetnék , így tennék)úgy döntöttem elmegyek ehhez a menhelyhez önkéntesként, de egy fecske nemcsinál nyarat...komolyan mondom a dolgozók szarra való emberek..titeket nem háborít fel a menhelyek színvonala?ha már valaki menhelyet hoz létre, akkor normálisat csináljon..ha tudja, hogy nincs annyi pénze, akkor haggya másra. hát de nem?
2010. nov. 2. 22:01
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Csak mondjuk német országban eleve az ebrendeletek iskicsit durvábbak. Ott a kerti kutyát is kötelező sétáltatni, elő írja a törvény. Ott nincsenek láncos kutyák, nincsen kutyaszar az utcán. Minden plázába, kávézóba étterembe be menehetnek, egészen más a kutyatartási kultúra. Sokkal színvonalasabban tartják az állatokat, nincsenek kóbor kutyák, a menhelyes kutyáért is keményen fizetni kell.


Olyanról tudok, ahol fajtamentők azért adnak németországba szívesebben kutyát, mert ezek a szaprított elhagyott kutyák mindenféle betegségekkel küzdenek, speciális táppal kell etetni, és az ottani életszínvonal mellett ezt meg tudják oldani a gazdák. Még itthon jelenleg kb. bárkivel megtörténhet, hogy 3 évig van pénze egy beteg kutya ápolására, de a negyedikben egyszer csak bebukik a hitele, és mehet vissza a menhelyre a kutya.


Én nem tudom, nem dolgozom menhelyen, de erre tippelek.

2010. nov. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

11.13-nak:

Elméleti válasz, mivel nem dolgozom menhelyen...


Biztosan nem csak a szebb kutyákra mondják, de gondolom, aki kérdezte, az eleve csak a szebb kutyákra kérdezett rá, mert ő maga is a szebb kutyákat akarta volna örökbe fogadni. Ha egy menhelyne benne van az örökbefogadási szerződésébe, hogy kutyát nem adnak láncra, akkor se csúnyát, se szép, se öreget stb. Egyébként egészen biztosan van olyan német, aki csúnya vagy öreg kutyát választ ki, de nyílván ott kint is ritkább ez a dolog, itthon pedig gyakorlatilag fehér holló. Az egész dolog abból adódik, hogyha egy német Németországban kiválaszt egy kutyát, akkor azt itthon már nem fogják örökbe adni, mert a jó partneri viszony megkívánja a németekkel, hogy ne csináljanak segget a szájukból, és ha odaígérnek külföldre egy kutyát, akit vár egy család, akkor azt már nem passzolják el itthon. Addig, amíg egy német család ki nem választotta ugyanúgy meg volt előtte x ideig egy magyar családnak is az esélye, hogy kiválassza az adott kutyát. Hát nem választotta ki előtte senki, így kiválasztotta egy német. Az meg, hogy nekik a kiutazásig még "foglalt" táblácska alatt várakozniuk kell, és ezidő alatt látja őt magyar család is, az azért van, mert az oltásokat, útlevelekt elintézni nem 5 perc, mert x naposnak, vagy hónaposnak meg kell lennie az oltásoknak. Az viszont nyílvánvaló, hogy a német család által kiválasztott kutyát, akit már várnak kint, akinek már megvették a kosará, pórázát, tehát oda lett nekik ígárve, azt már nem passzolják el itthon, mert így megbízhatatlannak tűnnének, és később más német nem választana tőlük kutyát. De ugyanígy igaz, hogy ha egy magyar család kiválaszt egy kutyát és várják, azt sem adják oda másnak.

Hogy jó dolga lesz-e kint? Hát százalékosan is nagyobb az esély, mert más az állatartaási kultúrájuk, és sokkal szigorúbbak törvényi feltételek. Jó, m9ost ettől tekintsünk el. A menhely nyílván úgy gyöződik meg róla, hogy jó helyre kerül-e a kutya, int egy magyar család esetén is. Általában elviszik házhoz, és megnézik a tartási körülményeket személyesen. Van, hogy ezért is kell várni a kiutazásra, mert 1 kutya miatt nem indulnak útnak, ha van 3-4 azért már érdemes (benzinpénz). Sok esetben, szerinem alegtöbb esetben viszont, van olyan német kapcsolatuk, legyen az egy szervezet, vagy kint élő magánszemély, aki segíti a kinti örökbeadásokat azzal, hogy előre lecsekkolja a gazdákat.

2010. nov. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Ja, és: "jó akkor nem alkalmazottak, de minek mennek oda önkéntesnek, ha b.sszák csinálni?? Marhára ki vannak velük segítve! "


Ne haragudj, de hol élsz te? Azért mennek oda, mert amire erejük van abban tudnak segíteni. Lehet, hogy szerinted ez gáz, hogy szart szedni nem akarnak, csak mondjuk sétáltatni, de egy menhelynek az is segítség,ha van aki sétáltat. Nehogymár elvárásokat támassz valakivel szemben, aki a saját pénzén a saját szabadidejében ment kutyákat, és csak annyit tesz meg, amennyit tud, és akar.


Lehet odamenni és megcsinálni, nagyon fognak örülni neki. Neki pont ugyanannyiba kerül kitakarítani, mint neked.

2010. nov. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Azért a szebb kutyákra mondják, mert azokat mindenki szívesebben viszi (a németek is) és fizetnek érte. Az egyik menhely vezetője anyám barátnőjének ismerőse és ő mondta, hogy ők is sok kutyát (főleg a fajtatisztákat) külföldieknek tesznek félre (a pénz miatt)... Más menhelyekről nem tudok nyilatkozni, de szerintem nálatok is ez lehet a háttérben.


Az pedig tény, hogy általánosságban a németek máshogy viszonyulnak a kutyákhoz, mint itthon. Más az állattartási kultúra. DE ez még nem garancia arra, hogy ott is tökéletes helye lesz, mert ott is vannak felelőtlen gazdák. Múltkor olvastam az egyik menhely honlapján, hogy Németo-ba adtak egy kutyát és az örökbefogadó felszívódott, a kutyát pedig kirakta az utcára. A szomszédok etették. Ennyit erről.


Ja és az egyik barátnőm szeretett volna bulldogot örökbefogadni, Bp. talán legnagyobb menhelyétől és az volt a kifogásuk, hogy nem magyar állampolgár (itt tanul, saját lakása van, nem albérlet), pedig amúgy nála jobb gazdát nem nagyon találhattak volna. Csak az az érdekes, hogy a németek esetében miért nem baj, hogy külföldiek...Ott el is ásta magát nálam az a bulldogmentés, mert ne mondják, hogy sokkal jobb annak a kutyának a koszos telepen (nem ideiglenes befogadónál volt), mint egy szerető gazdinál.

2010. nov. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

hüüüü de nagyon tudjátok szidni a menhelyeket, meg ottani önkénteseket....

kíváncsi lennék, hogy ti hányszor másztok ki kutyát sétáltatni vagy sz@rt szedni....

van menhely ahol 500 kutya , de van ahol kevesebb és nincs 50 ember arra, hogy mindennap kiszedje őket a sz@rból, de az a pár ember megpróbál velük szerettel törődni...

az meg, hogy egyszer ott voltál egy órát a menhelyen és azt láttad, hogy beszélgetnek abból nem vonhatsz le következtetések, hisz rohadtul nem tudod miről beszéltek és hogy előtte hány órát dolgoztak és utána mennyit...

Tudod nekem is van elképzelésem, hogy ha lenne pénzem menhelyre, hogy tartanám a kutyákat, de sajnos nincs és ameddig nem leszek állami vezető 100 milliós végkielégítésekkel, addig sajnos nem is lesz...

minden menhelynek megvannak a korlátai, és van ahol sajnos nem tudnak mindennap minden kennelt kitakarítani...

de nagyon helyes, hogy mész önkénteskedni, remélem kitartó leszel és nem csak fellángolás lesz benned ...

2010. nov. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
jah és még annyit, hogy azt írod hagyja másra... esetleg beavatnál, hogy kire??????????????
2010. nov. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

11:30 ÉS 11:31 köszi NORMÁLIS választ, így már érthetőbb ez a Németes dolog! Pont azért is írtam oda, hogy nem tudom!


11:32 pedig mi az, hogy hol élek??? olvasnád el, hogy az előzményekben mit írod, utána magyaráznál! Mert azok akiket ott én láttam bizony nem sétáltatók voltak. Írtam is, hogy támasztották a szaros lapátot, munkás ruhában voltak és semmit sem csináltak, miközben a kutyák meg a szarba fetrengtek!


És ne haragudj, de egyátalán nem ijednék meg a szar lapátolástól, itthon is azt teszem vannak kutyáink. Nem vagyok az a finnyás fajta! Meg mindenki írogatja, hogy akkor mennyünk és csináljuk mi, miért ti talán csináljátok??


Kivétel ez alól a menhelyes válaszoló, mert biztos vagyok benne, hogy ő csinálja!

2010. nov. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Nem, bevallom én nem csinálom. Sétáltatni kijárok, ha időm engedi, és havonta utalok pénzt.


Én csak azt mondom, hogy a menhelyen az önkéntesek pont ugyanolyan emberek, mint amilyen te vagy, vagy én vagyok. Sima civilek, akik szeretik az állatokat, és ingyen, a szabadidejükben segítenek amit tudnak.


Én komolyan nem értem, hogy az ilyeneket hogy lehet szídni azért, mert csak annyit tesznek amennyit tudnak?

2010. nov. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

csakkitti.


mi nem az önkénteseket szidjuk. HANEM A DOLGOZÓKAT ! ha nemlennének önkéntesek, nem mennének semmire. pedig az általam említett menhelyen van 7 dolgozó.önkéntesből nemsok.mégis az önkéntesek csinálnak mindent. a dolgozók meg órákig kávéznak meg cigarettáznak ! ők aztán minden tőlük tellhetőt megtesznek ugye? már neharagyuggy , ha egyszer kimegyek dolgozni akkor egésznap dolgozok. nem félórát dolgozok és 5-öt pihenek.

2010. nov. 4. 09:04
 30/30 A kérdező kommentje:
neharagudj*
2010. nov. 4. 11:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!