Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Falkavezér változás lehetséges...

Falkavezér változás lehetséges? Vagy csak szorosabb lesz a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

13 éves lány vagyok, és nagyon szeretem a kutyámat, aki egy angol cocker spániel. Anyukámmal élek, és a kutyusom őt tekinti falkavezérnek, mivel neki nem húz pórázon, és többször szót is fogad. Pedig igazából a kutyát én kaptam, még 10 éves koromban, csak akkor még nem érdekelt komolyabban a kutyázás (már tervben vannak kiállítások, sportkutyázás). Anyukám része igazából annyi, hogy ő viszi le reggel a kutyust, és ő ad neki reggelit, illetve természetesen simogatja, dögönyözi, néha becsempész neki valami párizsit, holott a kutyus már most túlsúlyos kicsit, és mondtam is, hogy nem kéne (most diétás tápja van). Viszont, én szeretném őt tanítani, azt akarom, hogy hozzám is ugyanúgy ragaszkodjon, és az én szavaim is vegye komolyan. Anya azt mondta, a szülinapomra befizet nekem a rég áhított kutyaiskolába. És oda én fogok vele járni. Lehetséges, hogy ettől szorosabb lesz a kapcsolatunk, vagy csak önös érdekből (mert kell neki a jutalom) fog engedelmeskedni? Én hallottam olyanról, hogy egy párnak volt egy nj kutyája, és a kutya a férfit tekintette az alfának, holott, az csak néha megsimogatta, és párszor tőle kapott enni, de sétálni, játszani, kutyás programokra, és kutyaiskolába a csaj vitte. És miután végeztek a suliban, a nj hirtelen váltott, és a nő lett a vezér. Ilyen tényleg van, vagy csak véletlen? Köszönöm előre is a válaszokat!


2010. nov. 2. 22:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Igazából éreznie kell, h ki áll fölötte. Ez emberekben is benne van, a kisugárzás, hogy látod valakin, hogy nem szórakozhatsz vele. Ha ilyen csajosan állsz a kutyához, hogy öngyömböngyöm, akkor csak játszópajtás leszel nem falkavezér.
2010. nov. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Te úgy vetted le, hogy öngyömböngyöm vagyok? :) Már írtam is, hogy komolyabban érdekel a kutyázás, nyilván ha suliba akarom vinni, hogy egy normálisan szocializált, szófogadó kutyám legyen, és nem egy táskacirkálóm (bár egy 16 kilós spánit max. sporttáskába vagy bőröndbe tudnék belegyömöszölni x) ) az már nem öngyömböngyöm, plusz figyelek a kajájára is, mert ha én nem szólok, hogy light tápot kell kapnia, anyám ugyanúgy hizlalja tovább.
2010. nov. 2. 23:28
 3/5 anonim ***** válasza:

szia!

Ajánlom neked Jan Fennel Kutyapszichológia című könyvet. Ebben le van írva hogy és milyen eszközökkel tudod átvenni a kutyusod felett a falkavezér szerepet.Nekünk sokat segített.

2010. nov. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát elvileg a sulinak (jobb esetben) az a lényege, hogy becsatornázzák a kutyát a gazdához, és a gazdát felemeljék arra szintre, ahol már ő irányítja a kutyát.


Egyébként létezik, nálunk is régen az volt a szitu, hogy a páromra mint valami istenre nézett, mert ő férfi, nagy darab, nagy hangú, ha két felé váltunk az utcán, akkor vele ment inkább. Megcsináltunk egy alap meg egy közép fokot, és mostmár csomószor ha a párom visszahívja, nem hozzá megy, hanem hozzám jön :)


Nekem sokkal jobban szót fogad. Szóval egy jó suliban nem csak tanítani tanulsz meg, hanem vezetőként fellépni a kutyád előtt is.

2010. nov. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
értem. A könyvet majd megnézem, hallottam már jókat a Jan Fennel módszerekről. :) És hát remélem, hogy akkor majd a suliban mindketten sokat fogunk tanulni.
2010. nov. 3. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!