Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől megy a hasa a foxi...

Mitől megy a hasa a foxi kutyusnak néha, pedig nincs változás az étrendjében?

Figyelt kérdés
Lakásban élő kisfoxinak, amikor megyünk sétálni legeli a zöld füvet, aztán kiszokta hányni és néha hasmanése van, mit adjak neki enni? Az étrendje: párolt rizs, csirke máj, zuza, sajt, kefír müzlivel,sirkehús. nasinak egy pár szem táp, nincs változás a tápban.
2011. máj. 3. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Rossz az emésztése. Ezért javasolják, a heti 1 koplaló napot. Ilyenkor kitisztul a gyomra. Sajtot szerintem ne sokat adjál neki. Nem tudom mennyire leveses, de ilyenkor kifejezetten jó a köménymag leves is a gyomrának...üdv
2011. máj. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Húha, szerintem a túlságosan változatos étrend okozza. A kutya monodiétás táplálkozású, nem véletlenül van az, hogy egyes tápok között is óvatosan és fokozatosan kell váltani. Műzlit például semmiképp sem adnék neki a helyedben, az nálunk is csak fosást és fingást okoz (a kutyaműzli is).
2011. máj. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ninna ♥ ***** válasza:

Nekem lenne egy harmadik tippem is, szerintem tuti, hogy valami baj van azzal, amit eszik. Nem lehet, hogy a csirkére allergiás, érzékeny? Általában az szokott gyomorégéssel (fűevés), hányással, és fosással járni, nagyon gyakran is. Szerintem most egy pár hétig vond ki a csirkét az étrendjéből, és valami mást adj neki enni. Egyébként hozzáteszem, mindennap a máj sem egészséges, hiszen a máj kiválasztószerv minden embernél/állatnál, az gyűjti össze a méreganyagokat, ami rohadtul nem egészséges mindennap. Heti 1x az én kutyáim is kapnak, jutalomfalatként, de így nem szabadna, ahogy te csinálod.


És belegondoltál már, hogy normális-e amit adsz a kutyádnak mindennap? Rizs, csirkemáj, zuza, sajt, kefír, müzli, csirkehús? Ezt nem gondolod hogy kb. olyan, mintha magyar szóval összesítve mosléknak nevezném? Oké, hogy nem az, gondolom külön neki főzitek, nagy szeretettel, de ebben semmi tápláló, semmi egészséges nincs, főleg úgy, hogyha már gondolod nem csak pár napja csinálja a hányós-fosós történetet. Ezt így nem szabad. Szerezz be valami jó minőségű tápot, és ne csak nasinak kapja, hanem az legyen a főeledele. Csak az, néha maradékot is kaphat, de pár hétig semmit, csak azt, hogy kiszűrd, van-e érzékenysége. Jobb, és megfizethető tápok listája: Brit, Dog Chow, Josera, Belcando, Trainer. Ezeket még ajánlani is tudom, vagy a felsőbb kategóriát: Orijen, Acana, Happy Dog, Royal Canin, stb. Egy foxinak nem olyan drága a havi tápadagja egy jó minőségű tápból, szerintem 3000-4000 forintból bőven kijön jutalomfalatokkal együtt. Ha nem eszi meg, akkor elveszed tőle, és következő etetésnél megkapja. Meg fogja enni 2-3 nap után..

2011. máj. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat! A fentiekben felsorolt ételeket csak külön-külön kapja, nem összekeverve. Igen tudom, hogy a májat is csak ritkán eheti, ritkán is kapja. Mindent megfőzve és jól megsütve kapja. Nagyon gondosan etetjük, hiszen ez előtt a foxika előtt volt egy másik, aki 15 évig volt velünk, és mellette még 6 évig inzulinoztuk. Teljes diétán volt, mégis nála is előfordult ugyanez a gond néha. Bár lakásban van, de Ő még soha-soha benem piszkolt, mindig jelzi az ajtónál, hogy le kell mennie. Nagyon okos,értelmes, de ezt most valami előidézi. Legutóbb,amikor vettük a szokásos tápot, abban találtunk, olyat, ami ismeretlen volt és amikor evett belőle, mindig nagyon büdöset szellentett és utána jött a gond. Ha valakinek van jó tanácsa, mit egyen egy foxi, szivesen várom. Köszönettel.
2011. máj. 3. 18:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is ételallergiára tippelek! Royal Caninnak van egy hipoallergén fenőtt kutyatápjuk. Három kilós 5800 Ft. Könnyen emészthető, az én kutyám csirkeallergiáját egészen jól kezelte!
2011. máj. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!